اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس (۱۰فروردین)/ بانکی‌ها کم‌اقبال‌ترین گروه بورسی امروز

افراد حقیقی در بورس امروز ۲۶۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه بانک‌ها و موسسات اعتباری و همچنین سهام وملل بود.

اقتصاد آنلاین - سیده زینب رزم گیر؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۲۶۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد چهار سه و ۹۰۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۱۶درصد یعنی دو هزار و ۶۳۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان هفت درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «بانک‌ها و موسسات اعتباری»، «محصولات شیمیایی» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «ماشین‌آلات و تجهیزات» و «کاشی و سرامیک» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «وملل»، «کیسون» و «فملی» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «شگویا»، «واتی» و «وپست» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری اعتباری ملل حدود ۳۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی پتروشیمی تندگویان با برتری حدود ۱۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۴۱نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۳نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۱۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۸۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصاویر در ابعاد اصلی روی آنها کلیک کنید

تغییر مالکیت حقیقی حقوقی10.01.1400

بیشترین تغییر مالکیت صنایع10.01.1400

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    یه سری آدم نفهم که اصلا" فرق بین بورس و بُرس رو نمی دونن چیه ، وارد بورس شدند و سهام خودشون رو دارن تو کف قیمت میفروشند و هم خودشون و هم بقیه رو بدبخت میکنند.البته نگفته نماند که حقوقی ها هم برای خارج کردن این حقیقی ها از میدان ، به انواع و اقسام حیله ها و نیرنگها متوسل میشن.