اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام (۷فروردین)/ نمادهای پالایشی از رقبا پیشی گرفت

امروز معامله‌گرها ۴۳۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت تهران خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فرآورده‌های نفتی تعلق داشت و ۱.۲درصد از کل سهام سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاینسهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود پنج هزار و ۳۱۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شتران»، «خساپا»، «شپنا»، «خودرو» و «خگستر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز هفته معادل ۴۳۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت تهران دست به دست شد، سایپا پس از معاملاتی به ارزش ۳۵۰میلیارد تومان دوم شد و سهام پالایش نفت اصفهان نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «فرآورده‌های نفتی» تعلق داشت به طوری که ۹۱۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «خودرو و ساخت قطعات» با معاملات ۹۰۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۱.۲درصد از کل سهام سرمایه‌گذاری توسعه و عمران استان کرمان معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۳۵.۸درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۶سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۵نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 00.01.07رتبه بندی ارزش معاملات 00.01.07

بیشتر بخوانید
ارسال نظر