مشاور اجرایی سهام عدالت تشریح کرد؛

چه کسانی تا پایان سال سود سهام عدالت را دریافت می‌کنند؟

پوررضایی گفت: سود دویست هزار تومانی به حساب افرادی که تاکنون هیچ بخشی از سهام خود را نفروخته‌اند، واریز می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرنگاران جوان، پوررضایی، مشاور اجرایی سهام عدالت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در رابطه با مشکلات سهام عدالت اظهار کرد: بحث واریز سود، یک فرآیند چند مرحله‌ای است. تاکنون ۲۰ شرکت از ۳۶ شرکت زیرمجموعه سهام عدالت سوددهی داشتند که باید مبالغ را به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی واریز کنند.

وی گفت: افرادی که در سجام ثبت‌‌نام کرده‌اند، از طریق این سامانه سود سهام عدالت به حسابشان واریز می‌شود و افرادی که سجامی نشده‌اند، سود را از طریق بانک‌هایی که شماره شبای آن را اعلام کرده‌اند، دریافت خواهند کرد.

وی بیان کرد: همکاران ما تمام تلاششان را می‌کنند تا سود سهام عدالت را در روز‌های پایانی واریز کنند، اما به نظر نمی‌رسد این کار تحقق پیدا کند. سود دویست هزار تومانی به حساب افرادی که تاکنون هیچ بخشی از سهام خود را نفروخته‌اند، واریز می شود.

پوررضایی گفت: طی دو مرحله به سهامداران اجازه داده شد تا حدود سی درصد از سهام خود را به فروش بگذارند، اما مبلغی را دریافت نکردند. این اشخاص می‌توانند به سامانه سهام عدالت وارد شوند و آنجا بررسی کنند که تا چه میزان سهامشان به فروش رفته است.

پوررضایی گفت: سودها به آخرین شماره حسابی که شبای آن را وارد کردند، واریز خواهد شد.

۶۰ درصد سهامداران غیرمستقیم سجامی شدند

وی گفت: حدود ۶۰ درصد از سهامدارانی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند و سجامی شدند، ما مشکلات سجامی آنها را پیگیری کردیم و رفع شده است.

پوررضایی گفت: اگر افراد سجامی شوند، به طور حتم میزان خطا بسیار کاهش می‌یابد. البته باید گفت افرادی که زیر ۱۸ سال دارند نیاز به شماره موبایل جداگانه ندارند. سودها به آخرین شماره حسابی که شبای آن را وارد کردند، واریز خواهد شد.

سرمایه شرکت‌های استانی ۳۸۰هزار میلیارد تومان است

وی گفت: بحث برگزاری انتخابات مجامع شرکت‌های استانی جزء بزرگترین انتخابات اقتصادی است. به سبب آنکه از یک طرف ۳۰ میلیون سهامدار دارد و از طرف دیگر، مجموع مبلغ در دست شرکت‌های استانی ۳۸۰هزار میلیارد تومان است.

وی تصریح کرد: اگر شرکت‌ها فرآیند پنج مرحله‌ای را طی کنند و تبدیل به ناشر شوند، اتفاق مهمی رخ می‌دهد. سود سهام عدالت افراد در صورت عملکرد درست شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی، سهامداران با سود بالایی مواجه خواهند شد و از جانب دیگر، مبالغ این سودها می‌تواند به فعالیت‌های تولیدی و صنعتی استان‌های مختلف کمک کند.

برگزاری مجامع دوره اول ۱۶ شرکت‌های استانی

وی بیان کرد: تاکنون مجامع دوره اول ۱۶ استان برگزار شده و حدود ۲۸ استان به مرحله بازگشایی نماد رسیده‌اند. الباقی استان‌هایی که درج نماد نشدند، با مشکل مواجه بودند که طی دو ماه اخیر رفع شده است. مجامع انتخاباتی شرکت‌های استانی به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول می‌شود.

وی گفت: تا این لحظه تصمیمی در رابطه با آزادسازی ۴۰ درصد گرفته نشده و این امر به شورای عالی بورس سپرده شده است.

۶ شرکت استانی سود سهام عدالت را به سپرده‌گذاری مرکزی واریز کردند

پوررضایی گفت: اگر مبلغ حاصل از فروش سهام به حساب واریز نشده، نخست یا به دلیل مشکلاتی است که بازار سرمایه در این مدت با آن دست و پنجه نرم می‌کرد و دوم به سبب مشکلات هویتی یا شماره شبای افراد است. ۶ شرکت از ۳۶ شرکت حاضر در پرتفوی سهام عدالت، مبالغ را به حساب سپرده‌گذاری مرکزی واریز کردند.

پور رضایی گفت: پیش‌بینی ما این است که بحث واریز سودها به بعد از ۱۳ فروردین ۱۴۰۰ موکول شود.

وی بیان کرد: سهامداران بحث سجامی شدن را جدی بگیرند و دوم افرادی که می‌توانند و توانایی لازم برای کاندیدا شدن به منظور هدایت شرکت‌های سرمایه‌گذاری را دارند، در سامانه ثبت نام کنند. ناگفته نماند که ۷ نفر برای مدیریت شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی انتخاب خواهند شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • سلمان
  ۳ ۰

  کسانی که روش مستقیم دارند چی؟

 • آزربایجان شرقی
  ۳ ۰

  سلام ما که سال 98نفروختیم سهام و سود ندید بهمون یعنی چی این حرفا سود 98دارین با منت میدید به سهام داران ماهم نصفشو نیمه سال 99فروختیم انصاف نمیکنید رسیدگی کنید دم عیدی دلمون به این سود خوش بود که زهرمون کردید

 • بی زار
  ۳ ۰

  جونشون بالا می ادتاسودمردم حق مردم بدن،اینادیگه انسان نیستن،خوب سودمردم بدید ازبس رانتخواری می کنن،دیگه به مردم نمی رسه،جونتون بالا بیاد تامردم شب عیدی اینقداذیت نکنید