مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی تشریح کرد؛

سود سهام عدالت تا پایان سال به حساب مشمولان پرداخت می‌شود؟

مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: باتوجه به عدم واریز سود از سوی شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی، نمی‌توان اعلام کرد که در چند روز مانده به پایان سال، سود به حساب مشمولان سهام عدالت پرداخت می‌شود یا به سال آینده موکول خواهد شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، محمدرضا پور رضایی به آخرین وضعیت پرداخت سود سال ٩٨ سهام عدالت اشاره کرد و افزود: تاکنون هیچ مبلغی از سوی شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب شرکت سپرده‌گذاری پرداخت نشده است.

 مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی خاطر نشان کرد: لازمه پرداخت سود مشمولان سهام عدالت، واریز سود به حساب شرکت سپرده‌گذاری مرکزی است.

وی با بیان اینکه سود مشمولان سهام عدالت فقط به شرط واریز سود از سوی شرکت‌های سرمایه‌پذیر به شرکت سپرده‌گذاری انجام می‌شود، اظهار داشت: تا زمانی که فرآیند پرداخت سود از طریق شرکت‌های سرمایه پذیر تکمیل نشود، نباید در انتظار پرداخت سود به حساب مشمولان سهام عدالت بود.

 پوررضایی خاطرنشان کرد: با توجه به وضع موجود نمی‌توان اعلام کرد که در چند روز مانده به پایان سال، سود به حساب مشمولان سهام عدالت پرداخت می‌شود یا به سال آینده موکول خواهد شد.

 مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با تاکید بر اینکه شرکت سپرده‌گذاری به صورت روزانه پیگیر واریز هر چه زودتر سود از سوی شرکت‌های سرمایه‌پذیر است، گفت: سود سهام عدالت به محض واریز به حساب شرکت سپرده‌گذاری به حساب سهامداران  پرداخت می‌شود.

رقم سود سال ٩٨ سهام عدالت

 وی به رقم دقیق سود سال ٩٨ سهام عدالت اشاره کرد و اظهار داشت: برای سهامداران با دارایی ٥٣٢هزار تومان رقم ٢٠٠ هزار تومان و افراد دارای سهام یک میلیون تومان دو برابر سهام ٥٣٢هزار تومانی سود دریافت خواهند کرد و مبلغ ٤٠٠ هزار تومان به حساب آنها واریز می‌شود.

 پوررضایی با بیان اینکه اکنون فقط باید مرحله نقل و انتقال سود سهام انجام شود و بعد از آن بلافاصله اقدام به توزیع سود بین مشمولان سهام عدالت خواهیم کرد، افزود: زمان واریز سود سهام عدالت قابل پیش‌بینی نیست و اکنون به هیچ عنوان نمی‌توان زمان مشخصی را برای پرداخت سود سال ٩٨ سهام عدالت اعلام کرد.

مشاور اجرایی سهام عدالت در شرکت سپرده‌گذاری مرکزی گفت: ممکن است بخشی از سود سهام عدالت در چند روز آینده و بخش دیگر در سال ١٤٠٠ واریز شود، این موضوع وابسته به نحوه واریز سود از سوی شرکت‌ها است.

ثبت نام ٦٠ درصد از سهامداران غیرمستقیم سهام عدالت در سجام

وی  به تعداد سهامداران غیرمستقیم که در سجام ثبت‌نام کرده‌اند، اشاره کرد و اظهار داشت: ٦٠ درصد از سهامداران سجامی شده‌اند، اما باقی سهامداران به دلیل عدم اقدام به ثبت‌نام در سجام شماره حسابی را برای پرداخت سود اعلام نکرده‌اند؛ بنابراین سهامدارانی که  در سجام ثبت‌نام و شماره شبا اعلام کرده‌اند، واریز سود برای آنها با سرعت بیشتری صورت می‌گیرد.

پوررضایی درباره نحوه پرداخت سود سهام عدالت افرادی که در سجام ثبت‌نام نکرده‌اند، گفت: بارها اعلام کرده‌ایم که سهامداران هر چه زودتر برای سجامی شدن اقدام کنند؛ بنابراین سود این افراد به دلیل عدم ارائه شماره حساب از طریق سازمان خصوصی‌سازی انجام می‌شود.

هفته گذشته محمدعلی دهقان دهنوی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد: سود سهام عدالت برای عملکرد سال ۹۸ قبل از عید به صورت متمرکز به حساب مشمولان سهام عدالت واریز می‌شود.  

دهقان دهنوی تأکید کرد: تلاش بر این است که قبل از عید ۱۴۰۰ سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز شود. البته بستگی به این دارد که چه میزان از سود تقسیم شده شرکت‌های سرمایه‌پذیر دریافت و تجمیع شود.

 رییس سازمان بورس و اوراق بهادار افزود: به هر حال هر میزان از سود که دریافت شود، قبل از عید به حساب مشمولان واریز می‌شود و باقی‌مانده سود بعد از عید ۱۴۰۰ به حساب‌شان واریز خواهد شد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • رضا
  ۲ ۰

  چرا سود سهام عدالت واریز نمیشه مردم نیاز دارن نزدیک عید است سجام ثبت نام کردیم این همه پول از مردم گرفتین که سود بدین هنوز خبری نیست چرا پیگیری شود

 • ناشناس
  ۱ ۰

  خدا اند کنه که هر ک به مردم بیچاره خیانت مکند خدا گفتارش کند

 • ناشناس
  ۴ ۰

  بسته دیگه.
  هر روز واریز میشود واریز نمیشود.
  یک. ماهم با سجام اسیر کرده بودید

 • ناشناس
  ۳ ۰

  اینها دشمن این ملتن یک سر ی انسانهای بی بندبار سر کارند به جز خودشان به کسی فکر نمیکنن و دلشان به نسوخته و نخواهد سوخت

 • ام البنین ایزدی
  ۱ ۰

  باسلام من بچم سه ماهش بوده ثبت نام سهام عدالت کردم الان چهارده سالش هست ثبت نام سجام قبول نشده آیا سال اولی که ثبت نام شده حالا قبول نشده

 • ناشناس
  ۴ ۰

  خدا ازتون نگذره منتظر بودم باهاش برای بچه ام کفش بخرم هی مردم مسخره کردین

 • متین
  ۰ ۰

  ارزش سهام عدالت چند است

 • ناشناس
  ۰ ۰

  سلام شما رو بخدا قسم سهام که ۶ ماه سجامی شده براچی واریز نمیکنید برای یک لحظه خودتون جای ما بزارین وا فشاره برامون

 • m
  ۱ ۱

  سهام😑
  چه سهامی عدالت ؟؟
  ممنونیم از بابت عدلتون❤
  خدایش با واریز سود سهام نصف بیشتر مشکلامون حل میشه و کلی از قسطای عقب افتادمون تسویه میشه
  مچکریم😁

 • ناشناس
  ۰ ۰

  من ۶۰ درصد از سهامم را فروختم فقط یکبار سیصد تومان برایم واریز شد آیا برایم واریز میشود یا نه اصلا باید چه کار کنیم

 • حمید نواده
  ۰ ۰

  سال تمام شد عجل لولیک الفرج