اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی در بورس (۲۰اسفند)/ فرآورده‌های نفتی مورد بی‌مهری حقیقی‌ها قرار گرفتند

افراد حقیقی در بورس امروز ۸۹۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه فرآورده‌های نفتی و همچنین سهام شبندر بود.

اقتصاد آنلاین - سیده زینب رزم گیر؛ حقوقی‌ها امروز حدود ۸۹۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد  سه هزار و ۷۲۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۳۶درصد یعنی هزار و ۳۵۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان ۲۴درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «فرآورده‌های نفتی»، «فلزات اساسی» و «بانک‌ها و موسسات اعتباری» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «هتل و رستوران» و «استخراج زغال سنگ» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «شبندر»، «شستا» و «فملی» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «شیران»، «تماوند» و «غپاک» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری پالایش نفت بندرعباس حدود ۸۰میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی با برتری حدود ۱۵میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۱۷نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۱۲۲نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۹۱۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصاویر در ابعاد اصلی روی آنها کلیک کنید

تغییر مالکیت حقیقی حقوقی20.12.99

بیشترین تغییر مالکیت صنایع20.12.99

بیشتر بخوانید
ارسال نظر