عضو شورای عالی بورس مطرح کرد؛

بازگشت تعادل به معاملات بازار سرمایه با تصمیمات جدید شورای عالی بورس

عضو شورای عالی بورس گفت: امیدواریم تصمیمات جدید اتخاذشده در جلسه شورای عالی بورس بتواند معاملات بازار را به تعادل برساند و سهامداران را از نگرانی روند اصلاحی پرشتاب شاخص بورس خارج کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، ماشاالله عظیمی افزود: در جلسه روز گذشته شورای عالی بورس،  تصمیمات مثبتی اتخاذ شد که می‌تواند بر تغییر مسیر معاملات بازار به سمت روند صعودی تاثیرگذار باشد.

وی با بیان اینکه اکنون همه تلاش مسئولان حاضر در بازار سرمایه و اعضای شورای عالی بورس در جهت بهبود بخشیدن روند معاملات بازار سهام و کاهش ضرر و زیان‌های احتمالی سهامداران است، افزود: تصمیمات اتخاذشده در جلسه شورای عالی بورس می‌تواند کمک‌کننده به سهامداران خرد باشد.

عظیمی تاکید کرد: امیدواریم تغییرات جدید اعمال شده بتواند معاملات بازار را به تعادل برساند و سهامداران را از نگرانی روند اصلاحی پرشتاب شاخص بورس خارج کند.

عضو شورای عالی بورس اظهار داشت: با وجود ریزش سنگینی که شاخص بورس تجربه کرده است، اما به نظر می‌رسد همچنان بازار سهام در مقایسه با سایر بازارهای سرمایه‌گذاری بازاری مناسب، قابل اعتماد و مفید برای سرمایه‌گذاری باشد.

وی با اشاره به دلایل تاثیرگذار در ورود شاخص بورس به روند اصلاحی شدید گفت: افراد و مسئولین که با نیت خیر و از روی دلسوزی اقدام به تصمیم‌گیری و دخالت در معاملات بازار کردند به شدت بر روند بازار تاثیرگذار بودند و باعث شدند تا بازار از مسیر اصلی معاملات خود خارج شود.

عظیمی برای توصیه به سهامداران گفت: اکنون و در وضعیت فعلی نمی‌توان توصیه دقیقی را به سهامداران کرد، اما بهتر است سرمایه‌گذاران با دقت بیشتری اقدام به ورود سرمایه‌های خود در بازار کنند و از این فرصت‌ها نهایت استفاده را داشته باشند.

عضو شورای عالی بورس اظهار داشت: بازار اکنون قابل پیش‌بینی نیست و بهتر است اقدامی برای ایجاد تعادل بخشی در بازار از طریق انتشار و ورود اخبار مثبت به بازار پیش آید تا از این طریق روند معاملات تغییر کند.

 شب گذشته و بعد از جلسه شورای عالی بورس، محمدعلی دهقان دهنوی، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار از تصویب چهارموضوع مهم خبر داد.

تغییر دامنه نوسان از جمله تصمیمات مهم جلسه بود و قرار بر این است تا دامنه نوسان خرید و فروش سهام از روز شنبه ۲۵ بهمن ماه به منفی دو و مثبت ۶ درصد تغییر کند.​

بیشتر بخوانید
ارسال نظر