ماجرای کسر از حقوق فرهنگیان چیست؟

ترکمن گفت: درباره تفاوت تطبیقی که ۱۴۵ هزار نفر از فرهنگیان را شامل می‌شود باید حدود ۱۷ میلیون تومان برای هر نفر مسترد کنیم. یا درخصوص طبقه تشویقی که همه کارمندان آموزش و پرورش را شامل می شود باید از هر کدام ۸۰۰ هزار تومان کسر کنیم و به حساب خزانه بریزیم.

ماجرای کسر از حقوق فرهنگیان چیست؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، الهیار ترکمن گفت: در این شرایط، برنامه‌ریزی مالی پیچیده می شود به ویژه مدیران استانی هم باید بتوانند هم در این راستا حقوق فرهنگان را تأمین کنند و هم در جهت تحقق اهداف کیفی حرکت کنند؛ اصلا موضوع قانون گریزی در آموزش و پرورش معنا ندارد و در سرلوحه مدیران آموزش و پرورش نیست یعنی مدیران به دنبال این نیستند بخواهند قانون را دور بزنند یا رعایت صرفه و صلاح بیت المال را نکنند اما در شرایط این چنینی گاهی مواردی پیش می آید که خارج از کنترل است و مسائل و مشکلاتی را به وجود می آورد.

تشکیل کمیته تعاملی بین آموزش و پرورش و دیوان محاسبات ضروری است

وی افزود: خواهش می‌کنم یک کمیته‌های تعاملی میان وزارت آموزش و پرورش و دیوان محاسبات شکل بگیرد تا نحوه اجرای قوانین را در این شرایط مدیریت کنیم و نظارتی داشته باشیم که می‌تواند راهگشا باشد و کمک‌هایی را برای آموزش و پرورش و دیوان در ایفای تعهدات ذاتی خود داشته باشد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: دو مورد بسیار پیچیده و حساس داریم که اکنون در مرحله اجرای احکام دیوان است و درخواستم این است که اگر مساعدت و نگاه ویژه‌ای به این دو مورد نشود، مشکلاتی برای آموزش و پرورش ایجاد می‌شود؛ دیوان عدالت اداری برخی مصوبات معاونت توسعه مدیریت در دولت نهم و دهم مانند برقراری حق تفاوت تطبیق، طبقه تشویقی و حق عائله مندی زنان مجرد را نقض کرد و ما به استناد آن آراء، پرداخت آنها را متوقف کردیم اما اکنون آرایی از دیوان داریم که تأکید دارد وجوه پرداختی را مسترد کنیم.

ما جلوی پرداخت را گرفته‌ایم / استرداد این مبلغ از کنترل ما خارج است

وی توضیح داد: به عنوان مثال درباره تفاوت تطبیقی که ۱۴۵ هزار نفر از فرهنگیان را شامل می‌شود باید حدود ۱۷ میلیون تومان برای هر نفر مسترد کنیم. یا درخصوص طبقه تشویقی که همه کارمندان آموزش و پرورش را شامل می شود باید از هر کدام ۸۰۰ هزار تومان کسر کنیم و به حساب خزانه بریزیم؛ هفته گذشته هم به شعبه اجرای احکام دیوان احضار شدیم و تأکید کردند حتما باید اتفاق بیفتد وگرنه وارد فاز بعدی پیگیری می‌شود؛ این موضوع از کنترل ما خارج است که بخواهیم مبالغ مسترد کنیم؛ ما جلوی پرداخت را گرفته‌ایم ولی استرداد آن از حیطه آموزش و پرورش خارج است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: مجوزهای استخدامی آموزش و پرورش به طور کامل مجوز آموزشی است و مجوز جذب نیروی اداری به آموزش و پرورش تعلق نمی‌گیرد؛ به استناد بخشنامه ۲۳۰ شورای انقلاب اجازه داریم از نیروهای آموزشی در مشاغل اداری استفاده کنیم؛ بعضی مواردی را که شامل نیروی آموزشی است به مشاغل اداری هم تسری پیدا می‌کند چون ماهیت استخدامشان آموزشی است ولی فعلا در بخش اداری فعالیت می‌کنند.

وی ادامه داد: تفاوت تطبیقی ۱.۱ که به استناد قانون مدیریت خدمات کشوری مشاغل آموزشی در افزایش حق شغل دریافت می کنند، را برای نیروهای اداری هم پرداخت می کنیم، اما اخیرا شعبه چهارم کهگیلویه و بویراحمد رأیی صادر کرده که احتمالا کشوری می‌شود و تاکید دارد باید این ۱.۱ را از مشاغل اداری کسر کنیم و نباید پرداخت کنیم.

الهیار ترکمن افزود: این موضوع انگیزه حضور در اداره را کم می کند و میل برگشت به مدرسه را برای دریافت این مبلغ که حدود ۴۰۰ هزار تومان است را به شدت بالا می برد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه تعداد پرسنل اداری آموزش و پرورش حدود 30 هزار نفر است، گفت: این موضوع در دیوان عدالت اداری در دست بررسی است که لازم است برای حل آن، برنامه ریزی ویژه شود.

ارسال نظر
ارسال نظر
 • رحمانی
  ۲

  اجرای رتبه بندی معلمان قبل از عید

 • ناشناس
  ۳

  خدالعنتتون کنه ما به زور با این پول زندگی میکنیم ۸۰۰هم کم کنید دیگه چیزی نمیمونه،فقط زورتون به معلم میرسه

 • همکار فرهنگی
  ۱

  دست پیش را میگیرند که پس نیفتند.رتبه بندی معلمان حق همکاران عزیز است و راهی برای خالی کردن شانه از زیر آن را ندارید.

 • ناشناس
  ۲

  معلمی شغل انبیاست. حقوقش کمتر ازافغانی هاست

 • اکبر
  ۰

  حالا این همه در رده ها بالا غیر قانونی حقوق می‌گیرند اشکالی نداره گیر داد ه اند به معلمان بیچاره

 • ناشناس
  ۱

  دیوار کوتاه تر از فرهنگیان پیدا نکردند یک فرهنگی با هزینه خودش گوشی ،لب تاب و اینترنت بگیرید وبرای دوستان وزارت هم این قضیه مهم نیست امسال هر فرهنگی حداقل ده میلیون تومان از حق زن و بچه خودش برای آموزش وپرورش هزینه کرده است کارمند ادارات در هفته سه روز حضور دارند ولی معلم تا ساعت یک شب جوابگوی والدین ودانش آموزان است

 • جمشیدی
  ۲

  بخدا اینم کمه هر بلایی سر اینها بیارید حقشونه چون اینها با اینکه میدانند هر معلم پایه در ترکیه امسال ۶۷۰۰ تله یعنی معادل ۲۱ میلیون تومان یعنی سه برابر حقوق ما

 • ناشناس
  ۰

  با سلام.ده هزار میلیارد تومان ازصندوق ذخیره فرهنگیان گم شده.پیداش کنن ازش بردارند

 • ناشناس
  ۰

  بی عدالتی تا چه حد؟حقوق پرستارا ۲برابر کردین مگه همه توی بخش کرونا هستن اونوقت حقوق ما رو کم میکنین.خدا ازتون نگذره

 • ناشناس
  ۱

  دوباره معلمها عکس العمل نشون دادن ناراحت نشید، خودتون شروع کردیدا

 • ناشناس
  ۰

  انشاالله یک روز جواب این همه ظلم به معلمان وپس بدین.چوب بی عرضگی شماراملت مخصوصا معلمان میخورند

 • ناشناس
  ۱

  از اداری ها کم کنید.زحمت اصلی رو معلم ها دارن میکشن.بار اصلی بدوش معلماس حق معلما نیس این همه کم لطفی و بی عدالتی

 • اشنا
  ۰

  الاهیارمن فقط همینومیوون کسای که بااین دولت ونظام کار میکنن سرسپرده هستن و مردمی نیستن.دیگه چی بگم. خودت خجالت میکشی تواین تورم گرونی خبرمیدی.. .!!!!

 • ناشناس
  ۰

  چرا فقط زورتون به ما میرسه دیواری کوتاه‌تر از معلم پیدا نکردید

 • شادی
  ۰

  اینها میخوان با این ترفند در این زمان فرهنگیان بی خیال رتبه بندی شوند و شایدم میخوان کسر بودجه رتبه بندی یا خود بودجشو از همین پول که تقریبا ۳ هزار میلیار هست از خودمون بگیرند و با منت بهمون برگردونن .

 • حمید
  ۰

  عیدی میخوان بدن ، لعنت

 • ناشناس
  ۰

  اجرای رتبه بندی تا قبل اسفند ۱۴۰۰

 • ناشناس
  ۰

  خدا ازتون میگذره که اینقدر شان و منزلت معلما را پایین میارید؟همه چیز درسته؟فقط همین مونده؟ ...

 • ناشناس
  ۰

  خدا ازشما آقایان بالادست وزارت خانه نگذاره که دراین تورم بی امان به جای مرهم درد مالی ما فرهنگیان باشید دارید حق مارا ضایع میکنید

 • فرهنگی
  ۰

  سلام آقای وزیر ومعاون محترمشان خیلی خیلی زحمت کشیدند از معلمان حمایت کردند

 • ناشناس
  ۰

  مگه میشه اینقدر ظلم

 • ناشناس
  ۱

  خدا ازتون نگذره الهی کرونا بگیرین بمیرین

 • حسین
  ۰

  ما ورودی های سال ۸۸ هشت ماه نصف حقوق گرفتیم پس چرا اونو پیگیری نمیکنین

 • ناشناس
  ۰

  ۸۰۰ تومن کمه براتون بیشتر بردارید .
  خجالت بکشید 😬