کد خبر 471840

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

تغییرات اساسی در بازار ارز در پیش است؟

کارآفرین و نویسنده محبوب، جف بوث، آینده‌ای تیره برای ارزهای فیات (ارزهای بدون پشتوانه) پیش‌بینی کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، جف بوث نویسنده سرشناس پیش‌بینی کرد؛ ارزهای رایج و سایر بازارهای سرمایه‌گذاری در آینده شکست خورده و بیت‌کوین به عنوان امن‌ترین دارایی و واحد پولی جهان شناخته خواهد شد. او انتظار دارد با ادامه چاپ پول توسط بانک‌های مرکزی، این ارزها با شکست روبرو شوند.

وی با پیش‌بینی یک رکود شدید، اجتناب‌ناپذیر و شکست بانکی، معتقد است که بیت‌کوین به واحد پولی جهان تبدیل شود و تمام ارزهای ملی به آن وابسته خواهند شد.

بیت‌کوین به احتمال زیاد واحد پولی خواهد شد

نویسنده کتاب هزینه فردا، جف بوث تاکید کرد: بیت‌کوین به واحد پولی جهان تبدیل خواهد شد و در نهایت تمام ارزهای ملی به بیت‌کوین متصل می‌شوند.

بوث کتاب خود را در ماه ژانویه منتشر کرد و در خصوص این مسئله که چرا ما مجبور به بازتنظیم مالی و ایجاد یک چارچوب جدید اقتصادی هستیم، توضیح داد.

بوث در مصاحبه‌ای با Cambridge House International که هفته گذشته منتشر شد، در خصوص وضعیت فعلی اقتصادی و اینکه چرا او به بیت‌کوین نسبت به سایر دارایی‌ها خوش‌بین‌تر است، گفت و گو کرد.

او با توضیح عواقب کارهایی که فدرال رزرو در حال حاضر انجام می‎‌دهد، توضیح داد: "تمام چاپ پول‌ها مستقیما بر قیمت‌گذاری دارایی‌ها تاثیرمی‌گذارد و از اقتصاد اصلی کاسته می‌شود."

"آنچه در آینده پیش می‌آید، نقل و انتقالات با مستر کارت، پول هلیکوپتری و سایر موارد است. زمانی که بانک فدرال اعتبار خود را از دست دهد، تمام شانس‌ها در تورم از دست می‌رود، بنابراین خزانه‌داری در واقع تبدیل به فدرال رزرو شده، پول چاپ کرده و آن پول را در میان مردم تقسیم می‌کند و سپس شما تمام ارزهای خود را در سراسر جهان از دست می‌دهید."

علاوه بر این، بوث با تاکید بر اینکه بانک‌های مرکزی به صورت ساختگی نرخ بهره را پایین نگاه می‌دارند، پیش‌بینی می‌کند که تا زمان شکست ارزها، روند نزولی نرخ بهره ادامه خواهد داشت.

پس از اعلام تغییر سیاست افزایش تورم، فدرال رزرو اخیرا متعهد شد که نرخ بهره را برای چندین سال نزدیک به صفر نگاه دارد.

به منظور حفظ ثروت در این فضا، بوث به ایجاد تنوع و قرار ندادن تمام ثروت در یک دارایی هشدار می‌دهد.

وی با تاکید بر حفظ طلا و بیت‌کوین در کارنامه سرمایه‌گذاری ادامه داد: "من به دلایل مختلف به بیت‌کوین دیدگاهی صعودی دارم. به نظر من این دارایی می‌تواند طلای جدید باشد. بیت‌کوین بر روی یک تاثیر شبکه‌ای کار می‌کند."

این نویسنده توضیح داد: "بیت‌کوین باید به رشد خود ادامه دهد و من فکر می‌کنم یک روز ارزهای دیگر به بیت‌کوین وابسته شوند. به نظر من بیت‌کوین به واحد پولی تبدیل خواهد شد."

وی اظهار داشت که بیت‌کوین شانس بهتری نسبت به طلا داشته و این رمزارز باید جزو دارایی همه باشد. علاوه براین، زمانی که ارزها با شکست مواجه شده و امنیت به یک مسئله تبدیل می‌شود و قابلیت نقل و انتقالات طلا بسیار دشوار خواهد بود. وی افزود: "امنیت در قابلیت نقل و انتقالات بیت‌کوین از اهمیت بالایی برخوردار است."

زمانی که در خصوص بزرگترین چالش بیت‌کوین سوال شد، وی گفت که ممنوعیت‌های دولت، اولین نگرانی است. با این حال، وی توضیح داد: "من این مشکل را، به دلیل تئوری بازی بسیار کوچک می‌بینم".

بنابراین، در جهانی رقابتی هر منطقه نیاز به جذب افراد ثروتمند دارد. اگر مناطق آن را منع کنند، سایر مناطق آن را سریع‌تر می‌پذیرند.

او افزود : اگر کشوری به تلاش برای منع بیت‌کوین ادامه دهد، انگیزه بیشتر برای پذیرش سایر کشورها و ایجاد قوانین پیرامون آن ایجاد می‌شود. او به سوئیس به عنوان نمونه اشاره کرد.

بوث همچنین نظر خود را در خصوص آینده بازار سهام به اشتراک گذاشت و گفت: "بازار سهام در حال نوسان است. شما احساس می‌کنید که این بازار در شرف فروپاشی بوده و همه چیز حول محور محرک‌ها می‌چرخد."

بدون محرک بیشتر، انتظار یک سراشیبی را داشته باشید. اگر محرک متوقف شود، این سراشیبی، بازار سهام را 80درصد پایین خواهد کشید. با این حال، او قاطعانه براین باور است که دولت‌ها اجازه نمی‌دهند این اتفاق بیفتد و برای جلوگیری از آن، راه خروج خود را می‌سازند.

در حالی که کتاب او آینده‌ای خوشبینانه را پیش از شیوع ویروس کرونا ترسیم کرد، اما بوث اکنون آینده را ترسناک‌تر می‌پندارد، زیرا روند شیوع بیماری کووید-19 تسریع شده است.

بوث اشاره کرد : این مسئله سیاست انبساطی پول را تسریع کرده و در حال حاضر بدون عوارض شدید و شکست بانکی، راه خلاصی از آن نیست.

به گفته او ؛"بیت‌کوین برای محافظت از ثروت و آنچه که در حال رخ دادن است، در حقیقت گزینه خوبی به شمار می‌رود، زیرا امکان توقیف آن وجود ندارد. به نظر من بیت‌کوین رشد قابل توجهی را تجربه خواهد کرد."

بیشتر بخوانید
ارسال نظر