اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

نقشه پراکندگی مراکز استخراج غیرمجاز رمزارز در کشور / افزایش بازرسی های کارشناسی در یک هفته گذشته

نوشته شده توسط تحریریه اقتصادآنلاین در ۱۴۰۰/۸/۱۶ ساعت ۱۰:۵۰

در یک هفته گذشته، تهران با کشف ۲۲مرکز، قرمزترین استان کشور در تعداد ماینرهای غیرمجاز کشف شده شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، براساس این گزارش که توسط توانیر در اختیار اقتصاد آنلاین قرار داده شده است، در یک هفته گذشته، تعداد 14 مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در کشور شناسایی شده است که تهران در این میان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. 

گزارش اختصاصی اقتصادآنلاین در همین زمینه حاکی از آن است که از 14 مرکز کشف شده، 227 دستگاه ماینر کشف شده است که ظرفیت برق مصرفی این دستگاه ها 477 کیلووات براورد می شود. 

آماری توانیر بیانگر آن است که تهران با 22 درصد بیشترین مراکز کشف شده را به خود اختصاص داده و قرمزترین استان کشور از این لحاظ به شمار می رود. 

همچنین آذربایجان شرقی و اصفهان هرکدام با 14 درصد، خوزستان 11 درصد، البرز با 8 و فارس، خراسان رضوی و مرکزی هرکدام با 6 درصد در رده های بعدی تعدادکشفیات مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز قرار دارند. 

برپایه این گزارش، مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق پیشتر اعلام کرده بود که صنعت برق از این کسب و کار نوین به شرط اخذ مجوزهای لازم حمایت می کند. 

وی با بیان این که  یکی از اقداماتی که دارندگان مراکز استخراج رمز ارز می‌توانند انجام دهند این است که انرژی مورد نیاز خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند، ادامه داد: مراکز استخراج رمزارز برای این کار می‌توانند نسبت به احداث نیروگاه های مختلف انرژی های تجدیدپذیر نظیر نیروگاه بادی، خورشیدی و برق آبی کوچک اقدام کنند.

ramzarz.jpg2 (1)

ramzarz

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر