کد خبر 575720
بررسی عملکرد ۶ ماهه مالیات کالا و خدمات؛

سیگاری‌ ها ۱۹۰۹ میلیارد تومان مالیات پرداختند

جزییات عملکرد مالیات ۶ ماهه کالا و خدمات نشان می‌دهد در این مدت ۷۸ درصد مالیات ارزش ازوده وصول شد و سیگاری‌ها برای مصرف سیگار ۱۹۰۹ میلیارد تومان مالیات پرداختند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در نیمه نخست سال 1400 از محل فروش کالا و خدمات بالغ بر 51 هزار و 590 میلیارد تومان مالیات وصول شد که 70 درصد رشد نسبت به دوره مدت سال قبل دارد و نیز 84 درصد مصوب شش ماهه را تامین کرده است.

سهم مالیات ارزش افزوده

بالاترین سهم درآمدی در این بخش مربوط به مالیات ارزش افزوده با رقم 40 هزار 600 میلیارد تومان بوده که 78 درصد نسبت به مدت مشابه سال 99 افزایش یافته و 92 درصد مصوب را پوشش داده است.

1

مالیات مصرف و فروش سیگار

سیگاری‌ها هزار 909 میلیارد تومان برای مصرف سیگار مالیات دادند که رشد 94 درصدی دارد.علاوه بر آن 632 میلیارد تومان مالیات بر فروش دریافت شد که 59 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش نشان می‌دهد.

مالیات بنزین 

مالیات بر فروش فرآورده‌های نفتی موضوع مالیات بنزین 3 هزار و 229 میلیارد تومان با رشد 9 درصدی اخذ شد.

عوارض خروج از کشور

با بهترین شدن شرایط کرونا و باز شدن مرزها مسافران 403 میلیارد تومان عوارض خروج از کشور داده‌اند که 1134 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

مالیات نقل و انتقال و شماره گذاری خودرو

شهروندان بابت نقل و انتقال خودرو نیز هزار 536 میلیارد تومان با رشد 62 درصدی نسبت به قبل مالیات پرداختند. همچنین 686 میلیارد تومان نیز برای شماره‌گذاری مالیات دریافت شده است.

توسعه ورزش همگانی

از محل تعرفه مالیات بر ارزش افزوده شهرداری به منظور توسعه ورزش مدارس،‌ همگانی و روستایی و عشایری و سایر بخش‌ها نیز 481 میلیارد تومان مالیات وصول شده که نسبت به قبل 109 درصد بالاتر بوده است.

مجموع مالیات

براساس گزارش خزانه جمع مالیات‌های مستقیم و کالا و خدمات 138 هزار 519 میلیارد تومان با 63 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل ثبت شد که 102 درصد رقم مصوب را محقق کرده است.

ارسال نظر

  • گشتاسب
    ۰ ۰

    بجای واقعی سازی قیمت سایر خدمات و کالاها گیر دادید به سیگار گران میکنید روز بروز بی کیفیت هم میشه این چه سیگاری است بخورد مردم میدید شرم نمیکنید. توتونهاش مثل کاه و کاغذ هستن خشک هستند دارید مردم میکشید.چرا بنزین و گازوییل و برق رو قیمتش واقعی نمیکنید.