کد خبر 560744

پرسش از یک مقام مسئول؛

مجوز فروش بلیت زمینی اربعین صادر شد؟

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری با تاکید بر اینکه فعلا هیچ فروش بلیتی برای زوار اربعین نداریم، دو شرط فروش بلیت اتوبوس به زائران اربعین را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، داریوش باقرجوان، در باره سفرهای زمینی اربعین از طریق ناوگان عمومی جاده ای اظهار داشت: مصوبات ستاد مرکزی اربعین فصل الخطاب همه کارگروه هایی است که به نوعی ذیل این ستاد کار می کنند.

وی افزود: در ستاد مرکزی اربعین، مدیریت کارگروه حمل ونقل و سوخت با سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای است و این حوزه هم به نوعی ذیل ستاد مرکزی اربعین فعالیت می کند، بنابراین همه دستورالعمل هایی که از سوی ستاد مرکزی اربعین صادر می شود، موجب فعالیت یا عدم فعالیت این حوزه ها می شود.

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ادامه داد: هیچ گونه مجوزی برای فروش بلیت در مرزهای چهارگانه (مهران، چذابه و شلمچه و خسروی) برای سفرهای اربعین یا سفر به داخل کشور عراق برای ایام اربعین و بازه زمانی ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر صادر نشده است. بنابراین اگر مردم با تبلیغاتی هم در مورد تورهای زمینی اربعین در این ایام مواجه شدند، بدانند که این تبلیغات واقعی نیست و فریب نخورند.

باقرجوان در تشریح دو شرط فروش بلیت اتوبوس به زائران اربعین تصریح کرد: اگر قرار باشد فروش بلیت یا پذیرش مسافر داشته باشیم، قطعا به طریق گروهی و از طریق سامانه سماح خواهد بود.

وی افزود: بنابراین مردم باید منتظر باشند تا ستاد مرکزی اربعین شکل کار را تشریح کند و بعد از آن اگر وظیفه ای برعهده ناوگان عمومی جاده ای تعریف شود، ما در این باره هماهنگی ها را انجام می دهیم، ولی تاکنون هیچ هماهنگی در این حوزه انجام نشده است اما تاکنون مجوزی برای فروش بلیت اتوبوس و تردد از مرزهای چهارگانه برای ایام اربعین صادر نشده است.

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای، در باره وضعیت مرزهای چهارگانه زمینی ایران و عراق گفت: این را توجه داشته باشید که فقط در ایام اربعین جابه جایی مسافران از مرزهای چهارگانه متوقف شده است وگرنه در حوزه های تجاری یا تردد اتباع دو طرف، مرزها فعال هستند و ممکن است مسافرانی هم عبور کنند و فقط موضوع ما تردد زوار اربعین در ایام اربعین است و مردم باید منتظر تصمیمات جدید ستاد مرکزی اربعین در این باره باشند.

باقرجوان درخصوص تردد به مرزها در ایام اربعین با خودروی شخصی اظهار داشت: این افراد هم باید منتظر باشند که ستاد مرکزی اربعین اعلام کند آیا اجازه دارند از مرز عبور کنند یا خیر و این در صلاحیت ستاد مرکزی اربعین است و موضوع باید از سوی دو طرف ایرانی و عراقی اطلاع رسانی شود.

مدیرکل دفتر حمل مسافر سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای تاکید کرد: تردد قبل و بعد از ایام اربعین مشکلی ندارد و ما فعلا مجوز فروش بلیت برای ایام اربعین به زائران اربعین در بازه زمانی ۲۸ شهریور ۱۴۰۰ تا ۱۰ مهر ۱۴۰۰ نداریم.

سقف قیمت بلیت پروازهای اربعین

همچنین محمدحسن ذیبخش؛ سخنگوی سازمان هواپیمایی اظهار داشت: طی جلساتی که با انجمن شرکت های هواپیمایی برگزار شد، مقرر شد سقف قیمتی پروازهای اربعین در مسیر رفت و برگشت بیش از پنج میلیون تومان نباشد.

وی ادامه داد: البته شرکت های هواپیمایی این را هم اعلام کردند که ممکن است بسته به ساعات و میزان تقاضا قیمت بلیت پروازهای اربعین برای بازه زمانی ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر کمتر از این رقم هم باشد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی تاکید کرد: رقم مصوب شده فقط مربوط به بازه زمانی ۲۸ شهریور تا ۱۰ مهر ۱۴۰۰ است که پروازهای اربعین انجام می شود و فروش بلیت به صورت انفرادی خواهد بود.

ذیبخش ادامه داد: در پروازهای اربعین ۱۱ شرکت هواپیمایی داخلی و دو شرکت هواپیمایی خارجی (العراقیه و فلای عراق) مشارکت می کنند.

گفتنی است، پیش از این اعلام شده پروازهای اربعین از شش شهر تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، اهواز و... انجام می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر