کد خبر 558788

رییس سازمان برنامه و بودجه؛

سهم صادرات باید در بودجه۱۴۰۱ پررنگ شود / از فاینانس خارجی و داخلی برای رفع تنگناهای توسعه بهره بگیریم

مسعود میرکاظمی گفت: باید روی صادرات حساس شویم و بتوانیم سهم صادراتمان به کشورهای همسایه را به دو برابر وضعیت فعلی برسانیم.

به گزارش اقتصادآنلاین، مسعود میرکاظمی در دومین جلسه ستاد بودجه سال ۱۴۰۱ که با حضور مسئولان این سازمان برگزار شد با تاکید بر اینکه موضوع برنامه در تنظیم بودجه از اهمیت زیادی برخوردار است افزود: در تنظیم بودجه ۱۴۰۱ نگاه صرفا بودجه نیست و باید روی برنامه‌ها جدیت و حساسیت داشته باشیم. بودجه باید متناسب با نیازمندی‌های برنامه باشد.
 
وی گفت: همه معاونت‌ها باید برنامه‌هایی تا سطح استان و شهرستان آماده کنند و تعاملات با دستگاه‌ها برای ارائه برنامه باید افزایش پیدا کند.
 
میرکاظمی با اشاره به اینکه برای مدیریت مؤثر منابع باید تغییرات اساسی رخ دهد تاکید کرد: باید سمت تحلیل درست برویم و برنامه‌ریزی گسترده انجام دهیم تا بتوانیم شاخص‌های هدف‌گذاری شده از جمله دستیابی به رشد اقتصادی را محقق نماییم.
 
رییس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه سهم صادرات باید در بودجه ۱۴۰۱ پررنگ شود افزود: باید روی صادرات حساس شویم و بتوانیم بخصوص سهم صادرات ما به کشورهای همسایه به دو برابر وضعیت فعلی برسد که در این مسیر دستگاه‌ها و استانداران نقش بسزایی خواهند داشت و بایستی برای این برنامه‌ها شاخص و منبع در نظر بگیریم.
 
وی افزود: در تدوین برنامه‌ها بایستی حساسیتی جدی در منابع به وجود آید. در دستگاه‌ها و استان‌ها سهم تعیین و از محل‌های منابع عمومی، فاینانس خارجی و داخلی و سرمایه‌های شرکت‌های بزرگ برای رفع تنگناهای توسعه در کشور مثل نیروگاه و پالایشگاه و اقتصادی کردن آن‌ها بهره جست.
 
در دومین جلسه ستاد بودجه سال ۱۴۰۱ که معاونان، روسای امور و مشاوران سازمان برنامه و بودجه حضور داشتند، جزییات کارگروه‌ها، روش‌ها و موضوعات ساختاری بررسی و تصویب شد.

ارسال نظر

  • مهدی
    ۰ ۰

    صد درصد با حرف ایشان موافقم ولی با این وضعیت دارایی ناعادلانه امکان ندارد همچین چیزی محقق شود مردم مانده‌اند سر دو راهی سرمایه را در تولید بیاورند ضرر میکند چون تولید مالیات دارد عوارض دارد و هزاران گرفتاری دیگر دارد ولی وقتی پول را در بانک بگذارند هیچکدام از این مشکلات را ندارند و ماهیانه بطور متوسط بیست درصد سود میکنند آیا به نظر شما کسی حاضر به تولید برای صادرات هست آقای رستم قاسمی قول داد یک میلیون مسکن در سال میسازد آیا وزیر اقتصاد این قول را میدهد که ما جهش اقتصادی داشته باشیم آیا وزیر تعاون این قول را میدهد که سه میلیون جوان بیکار سر کار بروند ما نبایستی هیچ چیز را ارزان کنیم بایستی قدرت خرید مردم را بالا ببریم و بعداً چندین صفر از پولمان کسر کنیم اگر ما هرچه کالا را ارزان کنیم هم تولید کننده ضرر میکند و هم مردم چون ما مررز خاکی زیادی با کشورهای همسایه داریم و نمی‌توانی قیمت کالاها را کنترل کنیم چون خود کنترل کردن عوارض زیادی دارد