کد خبر 557738

یک مقام مسئول خبر داد؛

پرداخت فوق‌ العاده ویژه فرهنگیان به شهریور موکول شد

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: قصد ما حذف فوق‌العاده ویژه معلمان نیست و پیگیر تأمین اعتبار هستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی اللهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در خصوص موضوع افزایش فوق العاده شغل، با تأکید بر تلاش آموزش و پرورش بر استفاده حداکثری از قانون خدمات کشوری، افزود: احکام جدید افزایش ۲۱تا ۲۷ درصدی فوق العاده ویژه حقوق فرهنگیان با پیگیری های انجام شده و بر اساس نامه رییس وقت سازمان برنامه و بودجه، صادر شد.

وی ادامه داد: بر اساس مجوز سازمان برنامه و بودجه اجرای این احکام از اول سال ۱۴۰۰ است، اما برای اجرای این احکام نیازمند تأمین بودجه ای به میزان ۳۵۰ میلیارد تومان در هر ماه هستیم و این بودجه تاکنون تأمین نشده است.

اللهیار ترکمن تصریح کرد: تأمین این بودجه علاوه بر مجوز سازمان برنامه و بودجه، نیازمند مجوز دولت است، بنابراین پیگیر این موضوع هستیم و رایزنی هایی را در این خصوص انجام داده ایم.

وی افزود: فرهنگیان توجه داشته باشند احکام صادره تغییر نکرده و به دنبال مجوز  افزایش قانونی و پایدار فوق العاده ویژه فرهنگیان خواهیم بود.

تلاش داریم افزایش حقوق در چارچوب قانون باشد

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع خاطرنشان کرد: وزارت آموزش و پرورش قصد ندارد مواردی را اجرایی کند که پس از چند ماه دچار مشکل شود. چنانکه که در سال های اخیر با چنین مشکلی مواجه شدیم. بنابراین این وزارتخانه احکامی که در چارچوب قانونی و پایدار نباشد، اجرایی نمی کند تا در ادامه مجبور به حذف آن شود.

وی گفت: در رایزنی هایی که انجام دادیم، اجرای احکام صادره جدید از اول سال جاری را پیگیری می کنیم و همه تلاش خود را به کار می گیریم تا پرداخت های ناشی از احکام جدید را به حقوق شهریور برسانیم.

اللهیار ترکمن اظهار داشت: قرار بود بر اساس بند ۱۲، مجوز سازمان برنامه و بودجه مصوب سال ۱۳۹۳ این احکام صادر و پرداخت شود، اما براساس تفسیر حقوقدانان، پرداخت احکام جدید مربوط به فوق العاده ویژه نیازمند مجوز جدید از دولت و سازمان برنامه و بودجه است تا در ادامه این پرداخت ها با مشکل مواجه نشود. لذا تلاش داریم این افزایش حقوق در چارچوب قانون و به صورت پایدار اتفاق افتد.

وی گفت: قصد ما حذف فوق‌العاده ویژه نیست و پیگیر تأمین اعتبار هستیم و پرداخت آن جزو فعالیت‌ها و پیگیری های آموزش و پرورش است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش ادامه داد: تمام تلاش خود را برای پرداخت در شهریورماه خواهیم کرد و این اطمینان را به فرهنگیان می دهیم که هیچ نهادی در این زمینه رأی مخالف نداده است، ولی باید مجوز قانونی پرداخت صادر شود.

پرداخت پاداش بازنشستگی پس از تأمین اعتبار

اللهیار ترکمن در خصوص پرداخت پاداش بازنشستگی گفت: علت تأخیر در پرداخت پاداش بازنشستگی برخی همکاران، این است که  برای پرداخت پاداش سال ۹۹ حدود ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که سازمان برنامه هم به خزانه کشور اعلام کرده و ما هم تمام مستندات و مشخصات اعضای مشمول را به صورت کامل به خزانه کل کشور ارسال کردیم. در حال حاضر فقط مشکل نقدینگی مطرح است که پس از تأمین به حساب بازنشستگان واریز خواهد شد.

وی گفت: تأکید آموزش و پرورش پرداخت یکجا و نقد است و این تأخیر خارج از کنترل است؛ زیرا از آبان ۹۹ تمامی مراحل کار برای پرداخت حقوق بازنشستگان انجام شده و به محض تأمین اعتبار در اختیار بازنشستگان قرار خواهد گرفت.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع در رابطه با کسانی که مشمول قانون تعیین وضعیت هستند، گفت: به این افراد توصیه می کنم به قانون مراجعه کنند. قانون به صورت صریح جذب آنها را ممنوع نکرده و این افراد می توانند با حضور و آموزش در دانشگاه فرهنگیان و گذراندن دوره های مرتبط، بعد از یک سال در آموزش و پرورش استخدام شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • مامور
  ۲ ۰

  ما خواستار رتبه بندی معلمان به طور کامل هستیم این چندر قاض برای خودتان.ما فقط به رتبه بندی معلمان اصرار می‌ورزیم آن هم به طور کامل.بااین فوق العاده ویژه چندر قاض میخواهید رتبه‌بندی معلمان را به حاشیه ببرید ومنتی هم بگذارید.نخیر اجرا نکردن رتبه‌بندی دوددش را به چشمتان خواهد برد وسلام.من امروز ساز ماندهی دبیران بودم همه دبیران از خلف وعده در باره رتبه‌بندی به اندازه ۹۰ درصد هیئت علمی دانشگاه ها بسیار ناراحتند اگر اجرا نکنید.مسلمن معلمان تلافی خواهند کرد

 • ناشناس
  ۱ ۰

  نامردای دروغگو

 • ابی
  ۰ ۰

  بنام خدا با سلام امیدوارم لایحه رتبه‌بندی معلمان نیز تا اول مهر ماه با حمایت وپیگیری مسولین محترم در آموزش پرورش بعد از مدتها انتظار واسترس معلمان و خانواده هایشان اجرا بشه آمین یا رب العا لمین

 • ناشناس
  ۱ ۰

  فقط برا معلمها دنبال قانون هستید واقعا که

 • Pg
  ۰ ۰

  والله خجالت داره کم بگید این ماه واون ماه چه قدر خلف وعده اینم شد رتبه بندیتون بعد ده سال هنوز اجرا نشده فقط برا معلم ها قانون قانون می کنیدا ونم برا افزایش چندر غاز.