کد خبر 553243

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بر اساس گزارش مرکز آمار، تورم سالانه تولیدکننده بخش صنعت در بهار امسال به ۷۸.۵ درصد رسید که بالاترین میزان از سال ۱۳۸۰ به حساب می‌آید.

به گزارش اقتصادآنلاین، همچنین تورم نقطه‌به‌نقطه تولیدکننده به ۹۴.۷ درصد رسید که این میزان نیز بالاترین رقم در دو دهه گذشته است.تورم تولیدکننده چیست و افزایش آن چه تبعاتی را به همراه دارد؟

حجم ویدیو: 9.57M | مدت زمان ویدیو: 00:03:28
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۴ ۵

  سلام اقای ریسی چطور حقوق کارمندان که در ماهی ۱۰۰ هزار تومان برای دولت کار نمیکنن مثلا بانک و مخابرات واداره مالیات وشبکه بهداشتها برید نگاه کنید ۵ زن با سواد کلاس ۵ دارن با اینترنت بازی میکنن ماهی ۱۲ میلیون حقوق میگیرن ایا دولت درامدش زیاد شده اخه اینا باعث تورم شده وافراد بیکار مستاجر دارن زیر دست پا له میشن اقای ریسی حقوق کارمندان رو نصف کنید تا تورم بیاد پایین من شرط میبندم داخل ۳ ماه تورم رو نصف کنم

 • کارشناس
  ۷ ۴

  آدرس غلط ندهید،حقوق کارکنان دولت و بخش خصوصی در تمام دنیا بروز است و اگر تورم ناشی از عدم امکان واردات و صادرات به دلایل غیر اصولی وجود نداشته باشد نیازی به کوچک کردن سفره مردم از طریق کاهش حقوق نخواهد بود .

 • دانشجو
  ۴ ۰

  به نظر حقیر،دوست کارشناس که در نظر خود فرمودند تورم ناشی از عدم واردات و صادرات است.صحیح می فرمایند.یکی از مشکلات اساسی اقتصاد همین است. در حدود دویست سال پیش فردریک باستیا اقتصاد دان فرانسوی نوشت"اگر کالا ها از مرز ها عبور نکنند سربازان دشمن عبور خواهند کرد" یعنی اینکه اقتصاد بدون تجارت در این دنیای پر رقابت سرانجان به زانو در می آید.
  اقتصاد یک علم است و قوانین اقتصادی چیزی نیست که با دستور و بگیر و ببند بتوان آن را تغییر داد.قوانین اقتصاد مانند قوانین طبیعت و قوانین فیزیک است که اقتصاد دان ها آن قوانین را کشف کرده اند ولی ما آن قوانین اقتصادی را نادیده می گیریم و نتیجه اش را مشاهده می کنیم.
  در جواب دوست ناشناس که در مورد حقوق کارمندان اظهار نظر فر مودند اینکه نظرشان درست نیست. و دلیل اینکه می توانند با تحقیق مختصری در اینترنت سهم بخش خدمات در درآمد ملی کشورهای با اقتصاد قوی را مشاهده نمایند.

 • کارگر همیشه گرسنه
  ۰ ۰

  دروغ نگویی تو.ایران تورمی وجود ندارد باز هم گران کنید

 • ناشناس
  ۲ ۰

  با سلام اگر نتوانند این تورم ها را مهار بکنند کشور نابود می شود مردم همه به کشورهای دیگه سفر می کنند مملکتمون ویران میشه دیگه زندگی برای مردم محال شده کسی به فکر بدبخت بیچاره ها نیستن که دارند میمیرند از فقر و گرسنگی خدایی کرونا برای ما خوبه زودتر نجات پیدا کنیم از دست این زندگی که برای ما درست کردند .

 • ناشناس
  ۲ ۰

  تورم یک علل ناشی از تعادل عرضه و تقاضاست
  دوم وجود نقدینگی در بازار
  اصول واردات و صادرات فراهم شود تورم نیز به همان اندازه کنترل میشود
  افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم تعیین میشود و ربطی به آن ندارد مانند مساله گرانی بنزین که اجناس گران شدند مقصر حقوق بگیران جامعه هستند ؟!
  معتقدم تحت هر شرایطی و با شرایط حاکم جامعه مالیات بر در آمد همه اقشار دریافت شود و فرار مالیاتی نداشته باشیم

پربازدیدترین ویدیو ها