طرز تهیه کلوچه زعفرانی / خوش عطر و فوری

در این بخش طرز تهیه کلوچه زعفرانی که یکی از انواع کلوچه های سنتی خانگی است را مطالعه می کنید. این کلوچه با ترکیب کشمش و بدون آن نیز تهیه می شود.

طرز تهیه کلوچه زعفرانی / خوش عطر و فوری

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ یکی از انواع کلوچه های سنتی خانگی خوشمزه کلوچه زعفرانی است که عطر و طعمی عالی دارد.

این کلوچه یک میان وعده عالی بوده و پختی ساده و راحت دارد. در ادامه این بخش می توانید با طرز تهیه کلوچه زعفرانی آشنا شوید.

پخت کلوچه زعفرانی بسیار ساده است.

کلوچه زعفرانی کشمشی

کلوچه زعفرانی

مواد لازم

    آرد: ۲ پیمانه

    تخم مرغ: ۲ عدد

     روغن جامد و کره: ۱/۲ پیمانه

    وانیل: ۱/۲ قاشق چای خوری

    نمک: نوک قاشق چای خوری

    کشمش: اختیاری

    شکر: ۱/۲ پیمانه

    بکینگ پودر: ۱/۲ قاشق چای خوری


کلوچه زعفرانی

برای آماده کردن این کلوچه سنتی ساده و آسان باید، درون کاسه ای مناسب تخم مرغ ها بشکنید و به همراه مقداری شکر و وانیل هم بزنید. در صورت استفاده از همزن دستی باید به مدت ۷ دقیقه مواد را با یکدیگر ترکیب کنید. بعد از هم زدن مواد باید، بافتی یکدست داشته باشد. در مرحله بعدی باید مقداری زعفران به مواد اضافه کنید.

حالا روغن مایع یا مقداری کره اضافه کرده و با تخم مرغ ها هم بزنید. به مدت ۱دقیقه مواد را ترکیب کرده و بکینگ پودر و آرد الک شده را به آن اضافه کنید. مخلوط آرد و بکینگ پودر باید در سه مرحله الک شود. مواد را به خوبی با یکدیگر ترکیب کرده و بعد از یکدست شدن باید در قالب مورد نظر بریزید.

در صورتی که می خواهید از کشمش برای این شیرینی استفاده کنید، مقداری کشمش با آن ترکیب نمایید. فر را در دمای ۸۰ درجه سانتی گراد قرار داده و اجازه دهید از قبل گرم شود. درون سینی را کاغذ روغنی قرار دهید و با استفاده از دست آن را چرب کنید. خمیر را درون سینی یا قالب ریخته و برای پخت در فر قرار دهید.

در صورتی که مایع خمیر کمی شل باشد، مقداری آرد به آن اضافه کنید. خمیرها را در وسط سینی به شکل گرد برش دهید. مدت زمان پخت این کلوچه ها در فر ۱۵ دقیقه می باشد. بعد از طلایی شدن شیرینی آن را از فر خارج کنید. در صورت نبود فر می توانید از تابه نیز استفاده نمایید.

این کلوچه را می توانید برای مجالس و مهمانی ها نیز استفاده کنید. همانطور که آموزش دید طرز تهیه کلوچه زعفرانی بسیار ساده است و پختی آسان دارد.

منبع: arga-mag.
ارسال نظر