۰ نفر

گران تربن خانه جهان را بشناسید

۹ آذر ۱۴۰۲، ۲:۳۰
کد خبر: 810865
گران تربن خانه جهان را بشناسید

ژاک گارسیا در سال 1992 شاتو دو شا دو بتای (Château du Champ-de-Bataille) یا "قلعه میدان نبرد" واقع در نرماندی، فرانسه را خریداری کرد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصرایران، تصور کنید صاحب ۴۰ اتاق خواب، پنج اتاق نشیمن، دو اتاق غذاخوری، یک قلعه، یک قصر هندی، یک غار زیرزمینی، باغ های سرسبز عظیم، یک تئاتر یونانی، و یک گلخانه هستید که همه آنها در یک ملک قرار دارند.

این چیزی است که ژاک گارسیا، معمار مشهور فرانسوی، زمانی که ۳۰ سال پیش آن چه را امروز به عنوان گران ترین خانه جهان شناخته می شود را خریداری کرد، به دست آورد.

ژاک گارسیا در سال ۱۹۹۲ شاتو دو شا دو بتای (Château du Champ-de-Bataille) یا "قلعه میدان نبرد" واقع در نرماندی، فرانسه را خریداری کرد. این ملک در سال ۱۶۵۲ توسط معمار سلطنتی لویی لو وو (Louis Le Vau) طراحی شده بود. این هنرمند باروک طراحی کاخ ورسای را نیز بر عهده داشت.

تور یوتیوبر معروف در شاتو دو شا دو بتای که به عنوان گران ترین خانه جهان شناخته می شود

اریک ون کانور، فعال در زمینه املاک و مستغلات و یوتیوبر، به تازگی ۲.۴۶ میلیون دنبال کننده خود را با یک تور در این ملک عظیم همراه کرده است. به گفته وی، برای رفت و آمد در این ملک به یک خودروی زمین گلف نیاز است.

اریک ون کانور این ملک شگفت انگیز را قطعه ای از تاریخ زنده عنوان کرده است. شاتو دو شا دو بتای پس از سقوط خانواده سلطنتی فرانسه طی انقلاب این کشور در قرن هجدهم، در اختیار چند مالک قرار داشته تا در نهایت به دست ژاک گارسیا رسیده است.

شاتو دو شا دو بتای پیش از آن که متروکه و فرسوده شود، طی جنگ جهانی دوم به عنوان یک بیمارستان صحرایی مورد استفاده قرار گرفت.

باغ های وسیع شاتو دو شا دو بتای توسط آندره لو نوتر باغبان مشهور فرانسوی طراحی شده بود.

این ملک تحت مالکیت ژاک گارسیا به حالت فوق العاده اولیه خود بازسازی و گسترش یافته است. آثار هنری بسیاری در این ملک نگهداری می شوند و شایعات حاکی از آن است که گارسیا همچنان به روند خرید آثار هنری برای این ملک ادامه می دهد.

اریک ون کانور تور خود را از باغ های اصلی آغاز کرده و به این نکته اشاره می کند که ژاک گارسیا نقشه های اصلی را پیدا کرده و از آنها برای بازسازی زمین و بازگرداندن ملک به وضعیت باشکوه اصلی خود مشابه با ۴۰۰ سال پیش استفاده کرده است.

باغ ها دارای فواره های تئاتری هستند که فقط روشن کردن آنها ۲۰ هزار یورو هزینه دارد.

به گفته اریک ون کانور، تیمی متشکل از ۱۵ خدمه تمام وقت شامل بهترین باغبانان در اروپا برای نگهداری و ایجاد طرح های استادانه در باغ نیاز است.

اریک ون کانور سپس از تئاتر یونانی ملک بازدید می کند. این تئاتر یونانی با الهام از معابد یونانی که در ابتدا توسط باستان شناسان در قرن هفدهم کشف شد، شکل گرفته است.

اریک توضیح می دهد که در گذشته ثروتمندترین خانواده ها اغلب سعی می کردند مکان های دیدنی یونان را بازتولید کنند زیرا سفر بسیار گران بود. از این رو، به جای سفر می خواستند که مهمانان را در حیاط عمارت های خود به یونان دعوت کنند.

وی همچنین به این نکته اشاره می کند که ژاک گارسیا به منظور ساخت قصر هندی در سال ۱۹۹۲ تعداد ۶۰۰ کانتینر مواد را از هند وارد می کند.

به گفته اریک ون کانور، گارسیا در برخی از مهمانی های خود از حیواناتی مانند فیل، ببر و خرس استفاده می کند.

در میان انبوهی از اجزای منحصر به فرد موجود در قصر، اریک ون کانور کتابخانه ای ساخته شده در یک راهرو، یک استخر شنای سرپوشیده، و یک استخر روباز به طول ۱۰۰ متر را نشان می دهد.

غار زیرزمینی مکان بعدی در تور شاتو دو شا دو بتای است. این جدیدترین بخش در ملک ژاک گارسیا محسوب می شود و حاصل دوران ملالت بار همه گیری بیماری کرونا است.

بی حوصلگی گارسیا در سال ۲۰۲۰ موجب ساخت یک غار زیرزمینی با آبشاری می شود که از روی سنگ های گدازه آتشفشانی فرو می ریزد.

این غار منحصر به فرد ساختاری معبد مانند با یک قطعه مرکزی که توسط مجسمه های خدایان یونانی احاطه شده است را پنهان می کند.

پس از غار دست ساز، اریک ون کانور از گلخانه ای افسانه ای بازدید می کند که در نگاه نخست مجموعه ای از گلدان های آبی زیبا و آثار هنری از سراسر جهان را برجسته می کند.

اریک از روی پلی شناور که در دو طرف آن آب همراه با گیاهان گرمسیری دیده می شود، عبور می کند و هیجان زده می گوید که این دیوانه کننده است.

یکی دیگر از اجزا ویژه گلخانه سرخس هایی ۴۰۰ ساله هستند که ظاهرا عمری برابر با خود شاتو دو شا دو بتای دارند.

طی تور خود، اریک به نواختن یک پیانو استاینوی اند سانز مشغول می شود که مالک آن خود هنری ئی. استاینوی، سازنده پیانو آلمانی که یک شرکت مشهور ساخت ساز را بنیان نهاد، بوده است.

اریک ون کانور قادر بود تا یک چهارم شاتو را به اشتراک بگذارد زیرا کل بال، محل زندگی ژاک گارسیا، خصوصی شده بود.

این قلعه همچنین دارای کتابخانه ای با بیش از ۲۰ هزار کتاب تاریخی، یک آشپزخانه زیرزمینی و یک باغ وحش با ماکت حیوانات است.

همه چیز در قلعه مانند دو گلدان که توسط پادشاه سوئد به ناپلئون هدیه داده شده بود، معتبر و با اصالت هستند. قلعه همچنین میزبان مجموعه های عجیب و غریب مانند اجساد واقعی مومیای شده از مصر است.

اریک فاش می کند که به تازگی یک پیشنهاد ۱۰ رقمی برای خرید خانه ارائه شده، اما به نظر می رسد ژاک گارسیا آن را رد کرده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha