کد خبر 189069
A
6
افزایش ۱.۸ درصدی قیمت‌ها نسبت به ماه قبل؛

مرکز آمار ایران نرخ تورم مناطق شهری کشور در فروردین ماه سال جاری را ۶.۹ درصد و تورم نقطه به نقطه را نیز ۹.۴ اعلام کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، مرکز آمار ایران نرخ تورم مناطق شهری کشور در فروردین ماه سال جاری را ۶.۹ درصد و تورم نقطه به نقطه را نیز ۹.۴ اعلام کرد. بر پایه گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در فروردین ماه سال ۱۳۹۶، شاخص کل (بر مبنای ۱۳۹۰=۱۰۰) در فروردین ماه سال ۱۳۹۶ عدد ۲۴۴,۹ را نشان می دهد که نسبت به ماه قبل ۱,۸ درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۹.۴ درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۸,۰ درصد)، ۱.۴ واحد درصد افزایش یافته است.

درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری) در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه سال ۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶.۹ درصد است که نسبت به همین اطلاع در اسفند ماه ۱۳۹۵ (۶.۸درصد)، ۰.۱ واحد درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۳۰۳,۱ رسید که نسبت به ماه قبل ۳,۹ درصد افزایش نشان می دهد. شاخص گروه عمده "خوراکی ها، آشامیدنی ها و دخانیات " نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۶,۱ درصد افزایش نشان می دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به فروردین ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۸,۵ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۵ (۷,۶ درصد)، ۰,۹ واحد درصد افزایش یافته است.

شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۳۰۱,۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۴,۱ درصد افزایش نشان می دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۶,۵ درصد افزایش نشان می دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۸,۴ درصد است.

شاخص گروه عمده «کالاهای غیر خوراکی و خدمات» در فروردین ماه ۱۳۹۶ به رقم ۲۲۴,۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۰,۸ درصد افزایش داشته است. میزان افزایش شاخص گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶.۶ درصد بوده و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به فروردین ماه ۱۳۹۶ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۶,۲ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به اسفند ماه ۱۳۹۵ (۶.۴ درصد)، ۰,۲ واحد درصد کاهش یافته است.

اخبار مرتبط

 • حسين
  1 | 6

  در محاسبه تعيين نرخ تورم فروردين 96 و ماههاي قبل ، كالاهايي همچون گوشت گوسفند كه به كيلويي 50 هزار تومان رسيده و چون مردم توان خريد اين كالا را نداشته و ميزان مصرف آن به 10 درصد ماههاي مشابه سال قبل رسيده ، از سبد محاسباتي حذف شده است و طبيعي است كه نرخ تورم آن چيزي ميشود كه دولت بدنبال آن است ، اما واقعيت نرخ تورم آن چيزي است كه براي مردم ملموس و ميزان كالاي مصرفي است كه با درآمد افزايش يافته خود ميتوانند نسبت به مدت مشابه آن در سال قبل ابتياع نمايند و از آنجايكه با درآمد جديد حتي به اندازه 70 درصد سبد كالاي مشابه سال قبل را نميتوانند خريداري كنند ، صرف نظر از ميزان افزايش حقوق ، يعني حداقل 30 درصد تورم را با پوست و گوشت و خون خود احساس ميكنند.

 • ناشناس
  1 | 10

  آمار تبلیغاتی خخخخخخخخ

 • ناشناس
  1 | 10

  بازهم عدد و عددو عدد و دیگر هیچ

 • کامران
  2 | 6

  صد درصد این اعداد درسته، ولی ی آماری از رکود هم بدین، چو زمان رکود کاهش نرخ تورم چه معنایی داره؟!!!!!!!!!!!!!

 • ناشناس
  1 | 6

  مملکتو با سیاستهای رکودی ورشکسته و زمینگیر کردن هی میگه تورم نقطه به نقطه شد این شد اون

 • ن
  0 | 4

  همونی که شما میگید ولی ما حقوق بگیر چرا هر سال فقیر تر میشیم نامعلوم ؟

ارسال نظر

عناوین بیشتر