کد خبر 188728
A
3
اقتصاد آنلاین گزارش می دهد؛

پیرو تماس‌های پی‌درپی بازنشستگان محترم کشورمان با اقتصادآنلاین و ابراز نارضایتی از روند پرداخت تسهیلات ۳میلیون تومانی صندوق بازنشستگی، خبرنگار ما آخرین وضعیت پرداخت‌ها را جویا شد که در ادامه خواهید خواند؛

اقتصاد آنلاین - سمانه باقری؛ بر اساس جدیدترین آمار تاکنون 120 هزار نفر در 6 مرحله موفق به دریافت تسهیلات 3 میلیون تومانی صندوق بازنشستگی شدند و 130 هزار بازنشسته مشمول دیگر هم طی 6 مرحله، این تسهیلات را دریافت خواهند کرد.

ثبت نام اینترنتی وام ضروری بازنشستگان کشوری برای سال 95  از ابتدای آبان ماه سال گذشته آغاز شد و در یک بازه زمانی یک ماهه 410 هزار بازنشسته وارد سامانه شده و تقاضای خود را برای دریافت وام ثبت کردند و در نهایت در ابتدای دی ماه قرعه کشی بزرگی انجام و 250 هزار نفر برای دریافت وام ضروری انتخاب شدند.

در پی قرعه کشی صورت گرفته بنا شد تسهیلات طی 12 مرحله به متقاضیان پرداخت شود که از دی ماه تا 26 اسفند ماه مشمولان مراحل اول تا ششم موفق به دریافت این تسهیلات سه میلیون تومانی شدند.

با پرداخت مرحله ششم وام ضروری، تاکنون 120 هزار بازنشسته کشوری وام خود را دریافت کردند و 130 هزار بازنشسته باقیمانده نیز در شش مرحله وام سه میلیون تومانی را در سال 96  دریافت خواهند کرد و آنطور که مسوولان صندوق بازنشستگی کشوری عنوان می کنند روند پرداخت باقیمانده تسهیلات به نحوه اختصاص خط اعتباری بستگی دارد و هنوز زمان مشخصی برای پرداخت این تسهیلات اعلام نشده است.

بر اساس این گزارش اعتبار در نظر گرفته شده برای ارائه وام های ضروری از 500 میلیارد تومان در سال 94 به 750 میلیارد تومان رسیده است.

همچنین اقساط این وام 90 هزار تومان و 36 ماهه است و کارمزد آن چهار درصد خواهد بود.

اخبار مرتبط

 • ناشناس
  0 | 0

  برگزاری تورهای سیاحتی و زیارتی به مقصد کیش و قشم و چابهار و تبریز و ارس

 • ناشناس
  0 | 2

  اگر تورهای گردشگری رایگان در اختیار بازنشستگان قرار گیرد هیچ بازنشسته ای به فکر رفتن مجدد سرکار دولتی یا به فکر شغل دوم و سوم نخواهد بود - مثلا در ایام تعطیلات تابستان باید هتل های محمودآباد و نوشهر و نور و کیش و قشم به شکل رایگان پذیرای بازنشستگان و اعضای خانواده انها باشد

 • ناشناس
  0 | 0

  افزایش سن بازنشستگی به 35 سال خدمت مفید برای کارمندان دولت برای مقابله با پدیده دعوت به کار مجدد از بازنشستگان در ادارات دولتی - زمان بازنشستگی باید موقعی باشد که شخص واقعا خسته و فرسوده شده باشد و به فکر کار دوباره نباشد

ارسال نظر

عناوین بیشتر

آخرین اخبار عناوین بیشتر