کد خبر 553429

اگر سهام شتران دارید، بخوانید(۲۳ مرداد)

سهام پالایش نفت تهران با صف خرید بازار را ترک کرد

سهام پالایش نفت تهران در اولین روز هفته به رشد خود ادامه داد و به صف خرید نشست. همچنین شتران دومین نماد با بیشترین ورود پول در بورس امروز بود.

اقتصادآنلاین-سیده زینب رزم گیر؛ در پایان معاملات بورس امروز سهام شرکت پالایش نفت تهران مانند روز کاری گذشته سبز‌پوش شد و ۴.۷درصد رشد کرد. همچنین «شتران» به جمع نمادهای پرتراکنش پیوست.

«شتران» معاملات خود را با صف خرید و در محدوده ۱۰۲۰تومان آغاز کرد. این صف دقایقی بعد عرضه شد و قیمت سهام تا محدوده ۱۰۰۰تومان نیز پایین آمد. در نیمه دوم بازار روند خرید و فروش صعودی شد و دوباره به صف خرید نشست. در نهایت هم اولین روز هفته را با صف خرید ۲۰میلیونی به ارزش حدود ۲۱میلیارد تومان به پایان رساند. همچنین این نماد با تاثیر ۸۵۹واحدی، دومین نماد با بیشترین اثر مثبت بر شاخص کل بود. گفتنی است این نماد با ۴۴میلیارد تومان، دومین نماد با بیشترین ورود پول بورس امروز شد.

سهام شرکت پالایش نفت تهران در آخرین معاملات خود، عدد ۱۰,۲۳۰ریال را ثبت کرد که نسبت به روز گذشته پنج درصد افزایش یافته است. همچنین با جابجایی ۳۴۵میلیون برگه سهم، روز بعدی معاملاتی خود را با ۱۰,۲۱۰ریال آغاز خواهد کرد.

ارزش معاملات امروز «شتران» به حدود ۳۵۲میلیارد تومان رسید. همچنین ۸۶درصد از سهام شرکت پالایش نفت تهران را حقیقی‌ها و ۱۴درصد را حقوقی‌ها خریداری کردند. از طرف دیگر، ۲۵۵میلیون برگه سهم (۷۴درصد) را اشخاص حقیقی و تعداد ۹۰میلیون سهم (۲۶درصد) را کدهای حقوقی به فروش رساندند. همچنین میانگین حجم خرید حقیقی‌ها ۵۲هزار سهم و میانگین حجم خرید حقوقی‌ها ۱.۱میلیون سهم بود. در طرف دیگر میانگین حجم فروش حقیقی‌ها همچنان ۳۰هزار سهم و میانگین حجم فروش حقوقی‌ها حدود ۳.۷میلیون سهم بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید

شتران23مرداد

ارسال نظر