۲ نفر

«اقتصاد آنلاین» گزارش می دهد

درآمد ۲۳۰ میلیون دلاری ایران از روزانه ۱۰۰۰ پرواز عبوری

۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۸:۲۶
کد خبر: 848146
درآمد ۲۳۰ میلیون دلاری ایران از روزانه ۱۰۰۰ پرواز عبوری

در حالی یکی از نامزدهای ریاست جمهوری اعلام کرده است که ۲ درصد پروازها هم از آسمان ایران رد نمی‌شود که آمارهای شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) نشان می دهد که تنها در بازه زمانی اسفند پارسال تا فروردین ماه امسال ۳۴ شرکت هواپیمایی خارجی و ۱۴ شرکت ایرانی به ۶۰ نقطه جهان پرواز داشته اند.

به گزارش خبرنگار «اقتصاد آنلاین»، اگر چه تحریم های ظالمانه و یک طرفه طی چند سال گذشته صنعت هواپیمایی ایران را به شدت دچار آسیب کرده و تحت فشار گذاشته است اما آمارهای وزارت راه و شهرسازی و شرکت فرودگاه ها نشان می دهد که شرکت‌های هواپیمایی خارجی از آسمان امن ایران استفاده می‌کنند.

اگر چه این نامزد انتخاباتی به مشکلات تحریم و برخی مسائل درونی صنعت هوایی اشاره نکرده است و تنها به اعلام رد نشدن ۲ درصد پروازها از ایران اکتفا کرده و آنرا به‌خاطر ضعف مدیریت دانسته است اما آمارها نشان می دهد که آسمان ایران شاید در برهه ای از زمان و به خاطر برخی مسایل سیاسی با رژیم صهیونیستی و حالت آماده باش، عبور از ایران کاهش داشته است در کل پروازهای خوبی توسط شرکتهای خارجی با درآمد خوب برای کشور همراه بوده است.

درآمد ۲۳۰ میلیون دلاری ایران از روزانه ۱۰۰۰ پرواز عبوری

سعید چلندری رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به تعداد پروازهای انجام شده حد فاصل ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۷ فروردین ۱۴۰۳ می گوید: در این بازه زمانی ۳۹۹۴ پرواز از این فرودگاه به ۶۰ نقطه جهان انجام شده است.

وی افزود: این تعداد پرواز بر عهده ۳۴ شرکت هواپیمایی خارجی و ۱۴ شرکت ایرانی بوده است.

روزانه ۱۰۰۰ پرواز عبوری از آسمان کشور داریم که ۲۳۰ میلیون دلار عاید ایران می شود

آمارهای منتشر شده نشان می دهد که روزانه ۱۰۰۰ پرواز عبوری از آسمان کشور داریم که از این محل سالانه ۲۳۰ میلیون دلار عاید شرکت فرودگاه‌ها برای توسعه، بهسازی و بازسازی فرودگاه‌های می‌شود.

احداث فاز دوم فرودگاه با کنسرسیوم چینی و خاتم الانبیاء

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین در مناظره های خود همچنین اعلام کرده است که ۴۰ سال است که می خواهیم فرودگاه امام خمینی را احداث کنیم این در حالی است که فرودگاه اما در حال ارائه خدمات به مسافران است و فاز دوم توسعه آن را کنسرسیوم چینی و قرارگاه خاتم الانبیاء انجام می دهند.

سعید چلندری مدیر عامل شهر فرودگاهی امام خمینی چندی پیش اعلام کرده بود که این فرودگاه سالهای سال است افتتاح شده و ترمینال یک فرودگاه امام که الان در حال ارائه خدمات است یک مقدار از ابتدای دولت سیزدهم روان سازی شده است اما نیاز به بازنگری کلی دارد که مطالعات آن انجام شده و عملیات بهسازی آن شروع شده است.

او ادامه داد: مضافا اینکه یکی از اتفاقات بسیار بزرگی که در دولت سیزدهم رخ داد و آرزوی دیرینه و ۱۸ ساله مردم کشور بود داشتن یک فرودگاه خوب بود. بزرگترین پروژه عمرانی کشور در صنعت هوایی بعد از انقلاب احداث فاز دو فرودگاه امام با هزینه ۲.۵ میلیارد یورو بود که وزارت راه و شهرسازی در دستور کار خود قرار داد و این پروژه با همت وزیر راه و شهرسازی و همکاران در فرودگاه امام مطالعات آن توسط یک شرکت کنسرسیوم چینی و قرارگاه خاتم الانبیاء انجام شد. امید است که تا اسفند ماه سال جاری قسمت اول این فاز دوم را به بهره برداری برسانیم و هدیه دولت سیزدهم به مردم ایران باشد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha