۰ نفر

احیای تالاب درگه پس از ۲۵ سال

۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۱:۰۸
کد خبر: 848054
احیای تالاب درگه پس از ۲۵ سال

رئیس اداره حفاظت و احیای تالاب های آذربایجان غربی گفت: تالاب «درگه لطف الله» شهرستان نقده پس از ۲۵ سال و با پیگیری‌های اداره کل حفاظت محیط زیست استان و همکاری جوامع محلی احیا شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، لیدا شجاعیرفر رئیس اداره حفاظت و احیای تالاب های آذربایجان غربی گفت: تالاب «درگه لطف الله» شهرستان نقده پس از ۲۵ سال و با پیگیری های اداره کل حفاظت محیط زیست استان و همکاری جوامع محلی احیا شد.

وی افزود: آبگیری این تالاب از ابتدای سال جاری از طریق رودخانه «گادر» شروع شده و هم اکنون با ورود یک میلیون مترمکعب آب، بیش از ۸۰ درصد از مساحت آن آبگیری شده است.

شجاعی فر با اشاره به اهمیت احیای این تالاب و استمرار آبگیری آن اضافه کرد: احیای این تالاب در این فصل از اهمیت ویژه ای برای میزبانی از پرندگان مهاجر و بومی برخوردار است.

رئیس اداره حفاظت و احیای تالاب های آذربایجان غربی ادامه داد: آبگیری این تالاب تا اواخر تیرماه ادامه خواهد داشت و پیش بینی می شود حدود ۱.۵ میلیون متر مکعب آب نیز به این تالاب رهاسازی شود.

شجاعی فر با قدردانی از همراهی و همکاری جوامع محلی پیرامون این تالاب به ویژه کشاورزان و باغداران در امر احیای آن اظهار کرد: تالاب ها نقش مهمی در حفاظت از منابع آب، خاک و هوا دارند و حفاظت و احیای آنها بدون همکاری جوامع محلی امکان پذیر نیست.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha