۰ نفر

در گفتگو با اقتصاد آنلاین مطرح شد؛

عدم رعایت ضوابط قیمت‌گذاری در صدر تخلفات/میانگین نرخ دام زنده ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار تومان

۲۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۲:۱۸
کد خبر: 848051
عدم رعایت ضوابط قیمت‌گذاری در صدر تخلفات/میانگین نرخ دام زنده ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار تومان

مدیرکل بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به بازرسی‌های مکرر این وزارتخانه برای مقابله با تخلفات، عدم رعایت ضوابط قیمت‌گذاری را در صدر تخلفات سال جاری اعلام کرد.

مسعود امراللهی، مدیرکل بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار اقتصاد آنلاین بیان کرد: از ابتدای امسال در طرح‌های نظارتی که داشتیم تاکنون نزدیک به ۳۰۰ هزار بازرسی انجام شده است.

وی افزود: در جریان این بازرسی‌ها، ۴۶ هزار پرونده تخلفات به سازمان تعزیرات حکومتی ارسال کردیم.

مدیرکل بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی گفت: بیشتر تخلفات در حوزه گران فروشی و عدم درج قیمت بوده است اما تخلفاتی مثل عدم رعایت ضوابط قیمت‌گذاری در صدر تخلفات قرار دارد.

وی ادامه داد: تخلفاتی مثل احتکار و قاچاق هم بوده است که در رتبه‌های پایین‌تری هستند.

امراللهی نظارت و بازرسی بر قیمت‌های کف بازار و خرده فروشی را در حیطه وظایف وزارت جهاد کشاورزی ندانست و افزود: مقابله با گران‌فروشی در کف بازار با حوزه توزیع است و نظارت بر آن بر عهده سازمان حمایت است.

وی یادآور شد: وزارت جهاد کشاورزی در حوزه تامین و عمده فروشی نظارت دارد ولی بحث قیمت‌های کف بازار در حوزه نظارت بر بازار قرار دارد که بر عهده سازمان حمایت و اتاق اصناف است.

مدیرکل بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی وظیفه دارد هر گزارشی در حوزه تامین کالا، انبارها و سردخانه‌ها باشد، بررسی کنیم.

میانگین قیمتی دام زنده ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار تومان

امراللهی همچنین در گفت‌وگو با صدا و سیما درباره وضعیت نظارت بر بازار دام زنده در آستانه عید قربان بیان کرد: امسال تولیدکنندگان رغبت بیشتری به تولید و پرورش دام داشتند. امسال شرایط خوبی در حوزه تامین دام سبک و حتی دام سنگین داریم.

وی اضافه کرد: با کمک اتحادیه تعاون روستایی و عشایری سراسر کشور با تدابیر معاونت‌های امور دام در شهرستان‌ها و سازمان دامپزشکی در خصوص نظارت بر مراکز عرضه دام، اقدامات لازم انجام شده است.

مدیرکل بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی گفت: ۱۹۰۰ مرکز عرضه دام از امروز کار خود را آغاز می‌کنند. در تهران از دیروز بعد از ظهر دام‌ها به مراکز ۱۵ گانه آورده شده است. از امروز ساعت ۹ صبح در تهران عرضه دام آغاز می‌شود و در استان‌ها هم زمان عرضه بر اساس تصمیم استان انجام خواهد شد.

وی تاکید کرد: سازمان دامپزشکی نظارت دارد که جلوی کشتار دام مولد گرفته شود.

امراللهی با اشاره به اینکه دام مولد قیمت مصوب ندارد و سازمان حمایت به‌عنوان مرجع قیمت‌گذاری هیچ‌گونه قیمتی تا این لحظه برای دام زنده اعلام نکرده است، میانگین نرخ هر کیلوگرم دام زنده را ۲۶۰ تا ۲۷۰ هزار تومان اعلام کرد.

وی افزود: برخی رسانه‌ها نرخ ۳۳۰ تا ۳۳۵ هزار تومان را برای دام زنده اعلام کرده بودند که این ارقام را تکذیب می‌کنم.

مدیرکل بازرسی و نظارت وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: میانگین کشوری همان رقمی است که اعلام شده است و برای اینکه اجحافی در حق مصرف کننده صورت نگیرد، همکاران خود را در حوزه نظارت و بازرسی مستقر کرده‌ایم. اگر قیمت‌ها خیلی خارج از عرف باشد، همکاران من در بحث نظارت برخورد خواهند کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha