هادی صالحی اصفهانی

اقتصاددان

مدرک تحصیلی

استاد تمام اقتصاد

توضیحات

دانلود رزومه هادی صالحی اصفهانی

زندگینامه

هادی صالحی اصفهانی متولد نیشابور است و سال 51 با احراز رتبه اول رشته ریاضی در کنکور سراسری، وارد دانشکده فنی دانشگاه تهران شده است. وی پس از فارغ التحصیلی در رشته مهندسی مکانیک با رتبه اول در سال 1356 برای ادامه تحصیل در دانشگاه برکلی کالیفرنیا عازم آمریکا شد. در آنجا به اقتصاد تغییر رشته داد و در سال 1363 (1984)به اخذ درجه دکترا از این دانشگاه نائل آمد. صالحی از همان سال به تحقیق و تدریس در رشته اقتصاد در دانشگاه ایلی نوی در اوربانا- شمپین پرداخت و هم اکنون در سمت استاد اقتصاد در آن دانشگاه به کار مشغول است. در طی این دوره، وی به عنوان مشاور و محقق با بانک جهانی نیز همکاری داشته است. وی همچنین سردبیر مجله علمی Quarterly Review of Economics and Finance و از بنیانگذاران و عضو هیئت امنای سازمان پژوهش های اقتصادی خاورمیانه (Economic Research Forum) و انجمن بین المللی اقتصاد ایران (International Iranian Economic Association) است. وی در گذشته ریاست انجمن اقتصاددانان خاورمیانه (Middle East Economic Association) و مدیریت مطالعات خاورمیانه در دانشگاه ایلی نوی را به عهده داشته است. پژوهشهای علمی وی در رشته های توسعه و اقتصاد سیاسی تا کنون به چاپ چند کتاب و بیش از 50 مقاله در نشریات علمی اقتصاد انجامیده است.

سوابق دانشگاهی

استاد تمام اقتصاد در دانشگاه ایلینویز؛ 1984 - تاکنون کارشناس ارشد بانک جهانی؛ 1994-1995 سردبیر مجله Quarterly Review of Economics and Finance عضو هیات امنای فروم Economic Research Forum عضو هیات مدیره انجمن International Iranian Economic Association رئیس سابق انجمن Middle East Economic Association

لینک های دیگر

صفحه هادی صالحی اصفهانی در دانشگاه ایلینویز

لیست مقالات انگلیسی هادی صالحی اصفهانی

 • یک اقتصاددان با بیان اینکه سیاست های اقتصادی دولت به اصلاح نیاز دارد، گفت: با آنکه پرداخت یارانه به مردم در بهبود توزیع درآمد تاثیرگذار است، اما نحوه اجرا و میزان پرداخت آن به بازنگری نیاز دارد.

 • در گفت‌وگو با هادی صالحی‌اصفهانی بررسی شد؛

  استاد اقتصاد دانشگاه ایلی‌نوی معتقد است که ایران باید طی یک سال گذشته تجربه‌هایی را از کاهش قیمت نفت برای خود به دست آورده باشد تا به سمت دانش‌محوری و تنوع تولید حرکت کند.

 • در آخرین گزارش بانک جهانی که به تحلیلی از اقتصاد ایران در دوران پساتحریم پرداخته شده، به مهم‌ترین تردیدها در مورد آینده اقتصاد ایران در این دوران جدید پاسخ داده شده است.

 • پس از تحریم کدام چالش‌ها خودنمایی می‌کند

  دکتر هادی صالحی اصفهانی استاد اقتصاد دانشگاه ایلی‌نوی در اوربانا – شمپین چند روز پیش که به تهران آمده بود در جمع کارشناسان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی حاضر شد و تحلیلی از چالش‌های برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری اقتصاد در پساتحریم ارایه داد.

 • انجمن علمی اقتصاد توسعه منطقه‌ای با همکاری گروه اقتصاد دانشکده علوم اداری و اقتصادی دانشگاه فردوسی مشهد، در دومین دوره از مدارس فصلی، نخستین مدرسه تابستانی اقتصاد را در مرداد وشهریور ۱۳۹۴ برگزار می‌کند.

 • افزایش نرخ ارز همیشه مطلوب نیست

  هادی صالحی اصفهانی، اقتصاددان برجسته ایرانی و استاد تمام دانشگاه ایلینوی در آمریکاست. وی در این مقاله که برای اقتصاد آنلاین ارسال شده است، به جریان غالب نظری در خصوص ارزهای بلوکه شده انتقاد کرده و راهکار خودش را پیشنهاد می دهد.

 • هادی صالحی اصفهانی مطرح کرد؛

  حضور کوتاه‌مدت دکتر هادی صالحی‌اصفهانی در ایران در اواخر مهر فرصتی بود تا درباره وضعیت و چالش‌های اقتصاد ایران گفت‌وگویی داشته باشیم. صالحی‌اصفهانی باوجود دوری از ایران به‌دقت پیگیر و نگران وضعیت اقتصادی کشور است.

 • همزمان‌باکنفرانس اقتصادایران دربوستون، تشریح‌شد؛

  سومین کنفرانس بین‌المللی اقتصاد ایران طی روزهای دوم و سوم آبان در بوستون برگزار می‌شود. این انجمن با همت برخی اساتید ممتاز ایرانی اقتصاد در امریکا و اروپا از جمله دکتر هاشم پسران، دکتر جواد صالحی اصفهانی، ...

 • خلاصه‌نامه محمدهاشم‌پسران و هادی‌صالحی‌اصفهانی

  چندی پیش، محمد هاشم پسران (کاندیدای جایزه نوبل اقتصاد، صاحب کرسی عالی اقتصاد جان الیوت در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و عضو پژوهشی پیوسته کالج ترینیتی کمبریج) و هادی صالحی اصفهانی (استاد دانشگاه ایلینویز آمریکا) تحلیل خود را در خصوص ...

 • مناظره صالحی‌اصفهانی، پسران، قاسمی و نیلی

  به گزارش اقتصاد آنلاین، در این نشست پروفسور محمدهاشم پسران کاندید نوبل اقتصاد ۲۰۱۳، دکتر هادی صالحی اصفهانی استاد اقتصاد دانشگاه Illinois ، و دکتر محمد قاسمی معاون اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس به طرح دیدگاه‌های خود پرداختند.

 • هادی صالحی اصفهانی و محمد هاشم پسران پیشنهاد دادند:

  پنجمین نشست از سلسله نشست‌های موسوم به «سه کلید هدفمندی یارانه‌ها» روز گذشته در موسسه آموزش عالی مدیریت و برنامه‌ریزی برگزار شد.

 • اقتصاددان‌برجسته ایرانی از فاز دوم هدفمندی گفت

  آخرین روزهایی است که هادی صالحی اصفهانی در تهران است. دو هفته پیش هنگامی که برادرش جواد صالحی اصفهانی نیز در تهران بود، به دفتر اقتصاد آنلاین آمده بود و گپ و گفت سازنده و جذابی شکل گرفته بود. به سراغ بحث اجرای فاز دوم هدفمندی رفتیم و مطالب بسیار مهمی از سوی هادی صالحی اصفهانی مطرح شد که می تواند برای دولتمردان در این فاز بسیار قابل استفاده باشد.

 • هادی‌صالحی‌اصفهانی درگفتگوی اختصاصی با اقتصاد آنلاین؛

  دکتر هادی صالحی اصفهانی از اقتصاددانان برجسته ایرانی است که در خارج از کشور به تدریس اقتصاد مشغول است. او که دکتری خود را در سال ۱۹۸۴ از دانشگاه برکلی آمریکا دریافت کرده است، هم اکنون استاد تمام دانشگاه ایلینوز است.