حسین فلاح جوشقانی

عنوان شغل

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات

مدرک تحصیلی

 فارغ التحصیل کارشناس مهندس برق الکترونیک از دانشگاه صنعتی اصفهان

فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مهندسی برق الکترونیک از دانشگاه آزاد واحد جنوب ، سال ۱۳۸۱ با عنوان پایان نامه طراحی و شبیه سازی سیستم های چند حاملی گسسته(DMT)  با استفاده&

سوابق اجرایی

شروع کار از ۱۳۷۲/۹/۱۶در شرکت مخابرات ایران اداره کل طرح و مهندسی سوئیچ اداره ترافیک با عناوین شغلی زیر:

 کارشناس اندازه گذاری خطوط شبکه تاریخ ۱۳۷۳/۸/۸

2کارشناس مسئول بالانس شبکه تا تاریخ ۱۳۷۴/۹/۲۱

 کارشناس مسئول محاسبات ترافیک تا تاریخ ۱۳۸۱/۳/۲۷

انتقال به شرکت ارتباطات زیر ساخت از تاریخ ۱۳۸۱/۳/۲۸ و شروع به کار در اداره کل طرح و مهندسی سوئیچ اداره ترافیک با عناوین شغلی زیر:

کارشناس مسئول محاسبات ترافیک  تا تاریخ۱۳۸۷/۱۰/۳۰

  رئیس اداره ترافیک تا تاریخ ۱۳۸۷/۳/۳۱

انتقال به سازمان تنظیم مقرارت و ارتباطات رادیویی  و شروع به کار از تاریخ ۱۳۸۶/۴/۱ و انتقال به سازمان مذکور از تاریخ۱۳۹۰/۶/۲۹  با عناوین شغلی زیر :

  سرپرست اداره کل صدور پروانه سرویس های رادیویی  از تاریخ  ۱۳۸۶/۴/۲۰تا ۱۳۸۷/۱/۳۰

  مدیر کل صدور پروانه  سرویس های رادیویی از تاریخ ۱۳۸۷/۱/۳۱تا ۱۳۸۹/۱۲/۱۱3.  سرپرست دفتر بررسی های فنی و اقتصادی از تاریخ ۱۳۸۹/۱۲/۱۱ تا ۱۳۹۰/۱/۳۰

  مدیر کل دفتر بررسی های فنی و اقتصادی از تاریخ  ۱۳۹۰/۱/۳۱ تا ۱۳۹۵/۲/۱۹

  معاون نظارت و اعمال مقررات از تاریخ ۱۳۹۵/۲/۱۹تا کنون

  سرپرست سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از تاریخ ۱۳۹۶/۵/۲۹  تا کنون

معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

 • تبریک سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به مناسبت تولد ۱۴سالگی ایرانسل؛

  رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، به مناسبت ۲۹ مهرماه، مصادف با چهاردهمین سالروز راه‌اندازی شبکۀ تلفن همراه ایرانسل، پیام تبریکی را خطاب به خانوادۀ بزرگ ایرانسل منتشر کرد.

 • حذف تعدادی از بسته‎های مدت‌دار اپراتورها

  چند روز است که تغییر در بسته‌های اینترنت اپراتورهای موبایل خبرساز شده است. برخی از کاربران در شبکه‌های اجتماعی مدعی شده‌اند تعدادی از بسته‎های مدت‌دار اپراتورهای ایرانسل و همراه اول حذف شده است.

 • در جدیدترین قسمت از سریال نشت اطلاعات کاربران، اطلاعات مشترکان اپراتور رایتل در اینترنت منتشر شده است.

 • به گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۱۵ خرداد، مهلت پایانی اپراتورها برای اجرا مصوبه‌ موسوم به پایان وس است و این مصوبه از دوشنبه پیش رو، لازم‌الاجراست.

 • رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام کرد: اپراتورهای تلفن همراه مکلف هستند مبالغی را که به اشتباه بابت تماس‌های تصویری پیام‌رسان سروش از مشترکان دریافت کرده‌اند، ظرف سه روز آینده به مشترکان باز گردانند.

 • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمدید اینترنت رایگان دانشگاهی و استفاده از سامانه‌های آموزش مجازی برای یک ماه دیگر خبر داد.

 • با اعلام رایگان شدن ترافیک سامانه‌های آموزشی دانشگاه‌ها در شرایط آموزش مجازی به دلیل شیوع کرونا، همچنان بسیاری از دانشجویان معتقدند ترافیک کلاس‌های آنلاین از حجم اینترنتشان می کاهد و این در حالی است که رگولاتوری و اپراتورهای اینترنتی ادعا می‌کنند اینترنت آدرس‌هایی که از طرف وزارت علوم داده شده، رایگان است و اگر ترافیک سامانه‌ای رایگان نشده، به این خاطر است که آی‌پی آن در لیست تاییدشده موجود نیست.

 • به گفته‌ رئیس سازمان فناوری اطلاعات، علت نارضایتی کاربران از پوشش تلفن همراه در منازل این است که سیگنال‌های فعلی اپراتورها بالای یک گیگاهرتز است و فرکانس کمتر از یک گیگاهرتز که ضریب نفوذ و پوشش‌دهی بالاتری دارد می‌تواند این مشکل را حل کند.

 • وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات طی بازدید از بخش‌های فنی و ارتباط با مشتریان ایرانسل، از نزدیک در جریان آخرین وضعیت شبکه و تلاش‌های کارکنان ایرانسل برای حفظ پایداری شبکه در شرایط کرونایی کشور، قرار گرفت.

 • به گفته معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، هزینه‌های خدمات ارزش افزوده که به‌صورت ناخواسته از مشترکان دریافت شده، پس از بررسی قوه قضاییه و حکم قضایی به آنها برگردانده می‌شود.

 • اگرچه انتقادها از قیمت و کیفیت اینترنت همواره وجود داشته، اما با وجود نوسانات ارزی در سال اخیر و افزایش قیمت تقریبا تمامی محصولات و خدمات مورد نیاز مردم، قیمت اینترنت با افزایش مواجه نشد.

 • معاون وزیر ارتباطات با اشاره به تصمیم قانون بودجه ۹۹ برای افزایش نرخ پیامک تلفن همراه گفت: این افزایش قیمت پس از ابلاغ بودجه سال ۹۹ به وزارت ارتباطات، اعمال می شود.

 • شیوع کرونا در کشور، افراد را به قرنطینه اختیاری در خانه تشویق کرده است، از همان روزهای ابتدایی که اعلام شد برای جلوگیری از گسترش کووید ۱۹، بهتر است از هر رفت‌وآمد غیرضروری جلوگیری شود، افرادی که این امکان برایشان فراهم بود، ماندن در خانه را ترجیح دادند.

 • معاون وزیر ارتباطات میانگین حجم مصرف اینترنت کاربران در تعطیلات کرونایی را روزانه ۳۰هزارترابایت عنوان کرد و گفت: مصرف اینترنت در یک هفته اخیر حدود ۵۰ درصد افزایش یافت.