علیرضا توکلی کاشی

اقتصاددان

عنوان شغل

معاون توسعه کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران

  • فعالان بازار سرمایه در نظرسنجی اقتصاد آنلاین مطرح کردند؛

    ثبت نام فعالان بازار سرمایه در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) از اوایل تیرماه جاری آغاز شده است و همه فعالان بازار سرمایه کشور (اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی) باید ظرف مدت شش ماه از تاریخ صدور اطلاعیه به نشانی dara.csdiran.com/Sejam مراجعه کرده و با پرداخت مبلغ کارمزد ایجاد کد سهامداری و تخصیص اتوماتیک دارایی٬ اطلاعات خواسته شده را تکمیل و نسبت به ثبت نام اولیه در این سامانه اقدام کرده و کد پیگیری دریافت کنند و پس از اعلام زمان مراجعه به دفتر پیشخوان از سوی شرکت سپرده گذاری٬ به این دفاتر مراجعه کرده و امور مربوط به احراز هویت را انجام دهند و سپس با تایید سهامدار در سجام٬ ثبت نام خود را نهایی کنند.

  • نرخ سود مورد انتظار در بازار اسناد خزانه اسلامی طی ماه‌های اخیر روندی نزولی داشته است. به گونه‌ای که نرخ سود بلندمدت و میان‌مدت در بازار بدهی در سطح پایین‌تری از نرخ سود کوتاه‌مدت قرار دارد.

  • دولت در سال‌های گذشته به دلیل بر عهده گرفتن تعهداتی بیشتر از توانایی مالی خود دچار کسری بودجه شده که در این میان نبود ابزاری مناسب برای پوشش و تامین این کسری شرایط را دشوارتر نیز کرده بود.

  • کلاف سر در گم بخشنامه وام ۶۰ میلیونی مسکن؛

    امروز در بازار ابزاهای نوین فرابورس با داد و ستد ۳۴ هزار و ۴۰۴ برگه اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن بیش از دو میلیارد و ۲۸۳ میلیون تومان نقدینگی میان سه هزار و ۲۱۰ معامله گر حقیقی و حقوقی دست به دست شد.