وجیه‌ الله جعفری

مدیر

عنوان شغل

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو IMPASCO)

مدرک تحصیلی

کارشناسی رشته معدن

سوابق اجرایی

معاون پیشین امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت،

مدیرعامل پیشین شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات،

عضو موظف هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران

 • درجلسه کارگروه احیای معادن کوچک مقیاس

  اولین جلسه کارگروه استانی طرح احیای معادن کوچک مقیاس در سال ۹۹ با موضوع “رفع موانع بهره برداری و تولید در معادن مس استان خراسان جنوبی” به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رییس شورای هماهنگی طرح، مدیر اجرایی و دبیر شورا، رییس و معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نمایده خانه معدن در استان خراسان جنوبی، نماینده صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، نماینده شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در استان، معدنداران، سرمایه گذاران و صاحبان تکنولوژی در فرآوری مس برگزار شد.

 • نخستین جلسه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در سال ۹۹ با حضور اعضای این طرح در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران برگزار شد.

 • مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: ایمپاسکو با مدیریت، بودجه پژوهشی خود را از طریق دانشگاه‌ها انجام می‌دهد اما آنچه که از اهمیت بالایی برخوردار است، حمایت از پژوهش‌های کاربردی است. دانشجو و دانشگاه باید به صنعت لینک شوند تا بر کار نظارت داشته باشند تا در صورت نیاز دانش را به‌روز کنند. ارتباط در قالب حقوقی و مالی اگر به صورت مستمر تعریف شود، زمینه‌ پژوهش‌های مورد نیاز صنعت را بهتر فراهم می‌کند.

 • در نشست شورای هماهنگی طرح احیای معادن کوچک مطرح شد:

  مطالعات جامع برای توسعه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس انجام شده است که تا بهمن امسال، نقشه راه معادن کوچک تدوین و متعاقب آن، طرح مذکور در سال آینده، منسجم تر و با سرعت بیشتر پیش خواهد رفت.

 • مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خبر داد:

  مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با بیان این مطلب گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران درحال تدوین طرح جامع سرب و روی است و به‌طور حتم زمینه‌های مختلف توسعه سرب و روی بررسی خواهد شد، زیرا درحال‌حاضر در کشور با کمبود مواد اولیه روبه‌رو هستیم.

 • مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران مطرح کرد:

  مدیرعامل شرکت با اشاره به چشم انداز ایمپاسکو در سال ۱۴۰۴ گفت: بر اساس برنامه چشم‌انداز تا سال ۱۴۰۴ ایمپاسکو به یک شرکت معدنی مرجع و نوآور در حوزه اکتشاف و توسعه مواد و محصولات معدنی در کشور تبدیل خواهد شد.

 • پنل تخصصی نقش دولت در تسهیل و توسعه درآمدهای غیرنفتی در سومین روز نمایشگاه کانمین ۲۰۱۹ با حضور مدیرعامل شرکت ذوب آهن، رییس انجمن سنگ، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس و رییس انجمن سنگ آهن ایران برگزار شد.

 • شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با در اختیار داشتن بدنه مدیریتی و کارشناسی گسترده، سیاستگذاری و هدایت معادن فلزی و غیرفلزی کشور را در اختیار دارد و در زمینه تولید کک متالورژی، زغالسنگ، طلا، فروکروم، نفلین سینیت، فسفات، آهک، پتاس، تیتانیوم و سرب و روی نقش بسزایی را در تولید ملی ایفا می نماید. اکتشاف، استخراج، فرآوری و توسعه طرح‌های معدنی و صنایع معدنی از اهداف راهبردی این شرکت است.

 • مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خبر داد:

  مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اظهار داشت: از ۱۳ پهنه اکتشافی خاتمه یافته، ۵۷ محدوده امیدبخش معرفی شده و ۳۵ درخواست اکتشاف انجام شده که از این تعداد، ۷ فقره پروانه اکتشاف و ۴ فقره گواهی کشف صادر شده است.

 • افزایش سطح اشتغال پایدار و ثروت آفرینی، رونق تولید و همچنین رشد زیست بوم کارآفرینی را می‌توان از مهم‌ترین عوامل جذابیت برای سرمایه‌گذاری و توسعه معادن کوچک و متوسط مقیاس، نام برد.

 • مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: در سال ۹۸، پیش بینی شده ۶۰۰ بسته سرمایه گذاری عملیاتی شود که حاصل این امر ایجاد ٣هزار شغل خواهد بود.

 • مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خبر داد:

  از ۲۲ معدن پایش شده توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، ۳۴ درصد دارای مشکل تامین نقدینگی هستند.