وجیه‌ الله جعفری

مدیر

عنوان شغل

رییس هیات عامل ایمیدرو

 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت

مدرک تحصیلی

کارشناسی رشته معدن

سوابق اجرایی

معاون پیشین امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت،

مدیرعامل پیشین شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات،

عضو موظف هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران (ایمپاسکو IMPASCO)

 • معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برنامه اعلام فراخوان جذب سرمایه‌گذار برای محدوده‌های جدید معدنی و همچنین معدن سنگ آهن A۲۱ در استان یزد پیش‌بینی شده که اکثر محدوده‌هایی که به فراخوان خواهد رفت، دارای ذخایر سنگ‌آهن، مس و طلا است.

 • در مراسم تکریم و معارفه مدیرعامل گل‌گهر مطرح شد؛

  مراسم معارفه ایمان عتیقی مدیرعامل جدید گل‌گهر و تقدیر از جمشید ملارحمان مدیرعامل پیشین شرکت با حضور وجیه‌اله جعفری مدیرعامل ایمیدرو و جمعی از مدیران شرکت برگزار شد.

 • مدیرعامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران مطرح کرد؛

  این روزها مسیر توسعه صنعتی از حوالی میدان فردوسی می‌گذرد. در این منطقه سازمانی وجود دارد که اگر سیاست‌های درست اتخاذ کند، می‌تواند شرایط را برای تولید کشور هموار و همچنین سدی در برابر خام‌فروشی ایجاد کند.

 • معاون وزیر صمت و رییس هیات عامل ایمیدرو نیز در حاشیۀ بازدید وزیر صمت از شرکت فولاد مبارکه، همکاری در اجرای ابَر پروژۀ نورد گرم شمارۀ ۲ فولاد مبارکه را وظیفه‌ای ملی خواند.

 • وزیر صنعت،معدن و تجارت در حکمی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل جدید سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) را منصوب کرد.

 • درجلسه کارگروه احیای معادن کوچک مقیاس

  اولین جلسه کارگروه استانی طرح احیای معادن کوچک مقیاس در سال ۹۹ با موضوع “رفع موانع بهره برداری و تولید در معادن مس استان خراسان جنوبی” به صورت ویدیو کنفرانس با حضور رییس شورای هماهنگی طرح، مدیر اجرایی و دبیر شورا، رییس و معاون معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان، نمایده خانه معدن در استان خراسان جنوبی، نماینده صندوق بیمه سرمایه گذاری فعالیت های معدنی، نماینده شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در استان، معدنداران، سرمایه گذاران و صاحبان تکنولوژی در فرآوری مس برگزار شد.

 • نخستین جلسه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در سال ۹۹ با حضور اعضای این طرح در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران برگزار شد.

 • مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: ایمپاسکو با مدیریت، بودجه پژوهشی خود را از طریق دانشگاه‌ها انجام می‌دهد اما آنچه که از اهمیت بالایی برخوردار است، حمایت از پژوهش‌های کاربردی است. دانشجو و دانشگاه باید به صنعت لینک شوند تا بر کار نظارت داشته باشند تا در صورت نیاز دانش را به‌روز کنند. ارتباط در قالب حقوقی و مالی اگر به صورت مستمر تعریف شود، زمینه‌ پژوهش‌های مورد نیاز صنعت را بهتر فراهم می‌کند.

 • در نشست شورای هماهنگی طرح احیای معادن کوچک مطرح شد:

  مطالعات جامع برای توسعه طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس انجام شده است که تا بهمن امسال، نقشه راه معادن کوچک تدوین و متعاقب آن، طرح مذکور در سال آینده، منسجم تر و با سرعت بیشتر پیش خواهد رفت.

 • مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خبر داد:

  مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با بیان این مطلب گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران درحال تدوین طرح جامع سرب و روی است و به‌طور حتم زمینه‌های مختلف توسعه سرب و روی بررسی خواهد شد، زیرا درحال‌حاضر در کشور با کمبود مواد اولیه روبه‌رو هستیم.

 • مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران مطرح کرد:

  مدیرعامل شرکت با اشاره به چشم انداز ایمپاسکو در سال ۱۴۰۴ گفت: بر اساس برنامه چشم‌انداز تا سال ۱۴۰۴ ایمپاسکو به یک شرکت معدنی مرجع و نوآور در حوزه اکتشاف و توسعه مواد و محصولات معدنی در کشور تبدیل خواهد شد.

 • پنل تخصصی نقش دولت در تسهیل و توسعه درآمدهای غیرنفتی در سومین روز نمایشگاه کانمین ۲۰۱۹ با حضور مدیرعامل شرکت ذوب آهن، رییس انجمن سنگ، مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مدیرعامل شرکت صنایع ملی مس و رییس انجمن سنگ آهن ایران برگزار شد.

 • شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با در اختیار داشتن بدنه مدیریتی و کارشناسی گسترده، سیاستگذاری و هدایت معادن فلزی و غیرفلزی کشور را در اختیار دارد و در زمینه تولید کک متالورژی، زغالسنگ، طلا، فروکروم، نفلین سینیت، فسفات، آهک، پتاس، تیتانیوم و سرب و روی نقش بسزایی را در تولید ملی ایفا می نماید. اکتشاف، استخراج، فرآوری و توسعه طرح‌های معدنی و صنایع معدنی از اهداف راهبردی این شرکت است.

 • مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خبر داد:

  مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران اظهار داشت: از ۱۳ پهنه اکتشافی خاتمه یافته، ۵۷ محدوده امیدبخش معرفی شده و ۳۵ درخواست اکتشاف انجام شده که از این تعداد، ۷ فقره پروانه اکتشاف و ۴ فقره گواهی کشف صادر شده است.

 • افزایش سطح اشتغال پایدار و ثروت آفرینی، رونق تولید و همچنین رشد زیست بوم کارآفرینی را می‌توان از مهم‌ترین عوامل جذابیت برای سرمایه‌گذاری و توسعه معادن کوچک و متوسط مقیاس، نام برد.

 • مدیر عامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران گفت: در سال ۹۸، پیش بینی شده ۶۰۰ بسته سرمایه گذاری عملیاتی شود که حاصل این امر ایجاد ٣هزار شغل خواهد بود.

 • مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خبر داد:

  از ۲۲ معدن پایش شده توسط شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، ۳۴ درصد دارای مشکل تامین نقدینگی هستند.