مدیران ایرانی + لیست الفبایی

حامد سلطانی نژاد

مدیر

عنوان شغل

مدیر عامل بورس کالای ایران

 

 

مدرک تحصیلی

کارشناسی ارشد مدیریت مالی از دانشگاه امام صادق (ع)

 

دکتری مدیریت از دانشگاه علامه طباطبایی (ره)

 

کارشناس رسمی قوه قضاییه در رشته بورس

 

سوابق اجرایی

مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه

 

مدیرعامل شرکت مدیریت دارایی مرکزی بازار سرمایه

 

معاون عملیات شرکت سپرده گذاری مرکز ی

 

عضو هیات داوری بازار اوراق بهادار برای سه دوره دو ساله

 

مشارکت فعال در طراحی بورس انرژی ایران

 

مدیر بورس منطقه ای کرج

 

مدیر بورس منطقه ای کرمان

 

عضو هیات مدیره شرکت الوان ثابت به نمایندگی از سرمایه گذاری امید

 

عضو هیات مدیره شرکت پشتیبانی احداث صنایع ایران

 

کارشناس ارشد سرمایه گذاری شرکت مدیریت سرمایه گذاری امید

 

کارشناس سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری قدس

 

توضیحات

مولف کتاب مدل ارتباطی بورس های اوراق بهادار کشورهای اسلامی (SAMIP)

 

عضو کمیته مطالعات بهره و همکاری در ترجمه کتاب بهره و سرمایه

 

 

 • مدیرعامل بورس کالای ایران مطرح کرد؛

  جلسه مجازی کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران با دستور جلسه بررسی «تامین مواد اولیه از بورس کالا، چالش ها و انتظارات در سال ۱۴۰۰» صبح امروز برگزار شد که حاضران در این نشست پرسش هایی را در زمینه روند کشف قیمت کالاها، قراردادهای بلندمدت، سیستم معاملات مناقصه، ضعف های سامانه بهین یاب و عرضه زنجیره تولید محصولات مطرح کردند و حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران به این سوالات پاسخ داد.

 • جلسه مجازی کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران دقایقی قبل با دستور جلسه بررسی «تامین مواد اولیه از بورس کالا، چالش ها و انتظارات در سال ۱۴۰۰» با حضور حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران و اعضای کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی در حال برگزاری است.

 • مدیر عامل بورس کالا گفت: در سال ۱۴۰۰ امکان مشارکت عموم مردم در بازار مسکن با سرمایه‌های خرد، فراهم می‌شود.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: در برهه‌ای از زمان که شرایط بازار سکه با التهاب مواجه بود، درخواستی از سوی فعالان این حوزه مطرح شد که به جای فعالیت بر روی سکه، روی دارایی‌های دیگر فعالیت شود و لذا ما وارد بازار زعفران، سایر محصولات کشاورزی و سپس نقره شدیم.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: با توجه به اقدامات صورت گرفته از جمله مذاکره با مرکز توسعه تجارت الکترونیک وزارت صمت برای عرضه املاک دولتی در بورس کالا، امضای تفاهمنامه برای عرضه املاک شستا و همچنین تاکید قانون رفع موانع تولید بر عرضه املاک بانک‌ها در بورس به نظر می‌رسد که در سال۱۴۰۰ شاهد عرضه مطلوب املاک و اوراق مبتنی بر ملک در بورس کالا خواهیم بود.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: در سال جدید در حوزه فولاد برنامه منسجمی داریم که کل زنجیره فولاد را در بورس بیاوریم؛ البته واقعی شدن ارزش معاملات زنجیره فولاد ممکن است مناسباتی که در حال حاضر وجود دارد را تحت تاثیر قرار دهد، از این جهت به دنبال این هستیم که با حداقل تضاد و تعارض، کل زنجیره فولاد وارد معاملات بورس کالا شود.

 • سلطانی نژاد با اشاره به برنامه‌های سال۱۴۰۰ اعلام کرد؛

  مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران در گفت و گویی با اشاره به ثبت رکوردهای جدید در سال ۹۹، برنامه های این بورس در سال ۱۴۰۰ را تشریح کرد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: در سال جاری در یک رکودشکنی و رقم بی سابقه ۳۲ میلیون تن کالا در معاملات بورس ثبت شده تا مشخص شود زیرساخت های بورس کالا پاسخگوی نیاز صنایع و تولید کشور بوده است.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: با اتفاقاتی که اخیرا رخ داد همگان به این جمع بندی رسیدند که قیمت‌گذاری دستوری در بورس امکان پذیر نیست و در حال حاضر در بورس کالا، هیچ کالایی مشمول قیمت‌گذاری دستوری نیست.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران جزییات تفاهم‌نامه همکاری بورس کالا و راه آهن جمهوری اسلامی ایران که به موجب آن، معاملات تیکت حمل و نقل یا همان حواله حمل کالاها در بورس کالا راه اندازی می‌شود را تشریح کرد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران با بیان اینکه هر نوع اختلالی در فرآیند عرضه و تقاضا در بورس کالا به ‌سرعت نمایان می‌شود، گفت: گاهی در روند تولید کالاهایی که در بورس کالا عرضه می‌شوند، اختلال و مشکلی ایجاد می‌شود که می‌تواند تعادل بازار آن محصول را بر هم بزند؛ این اختلالات پیش از وقوع، معمولاً نشانه‌هایی دارند که در بورس کالا تلاش می‌شود. با استفاده از آن نشانه‌ها از بروز التهاب و عدم تعادل در یک بازار جلوگیری شود. به گفته سلطانی‌نژاد، به همین منظور گزارشی به نام «گزارش التهاب» در بورس کالا در مورد محصولات مختلف تهیه می شود که در آن، عرضه و تقاضای کالاها با دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران تشریح کرد؛

  حامد سلطانی‌نژاد در گفت‌و‌گویی، موضوعات روز بورس کالای ایران، ورود کالاهای جدید و رشد متغیرهای معاملاتی سال جاری را تشریح کرد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران در مراسم افتتاح رسمی معاملات صندوق های کالایی کشاورزی و گواهی سپرده خرمای مضافتی گفت: امروز با افتتاح معاملات صندوق های کالایی کشاورزی، شاهد تکمیل زنجیره ابزارهای مالی بورس کالا برای معاملات حوزه کشاورزی هستیم؛ به طوریکه هم اکنون محصولات کشاورزی در بازار فیزیکی، مشتقه و مالی بورس کالا فعال هستند.

 • حامد سلطانی نژاد با بیان اینکه بورس کالا آمادگی کامل برای فروش شفاف مسکن و امکان عرضه املاک مازاد بانک ها را دارد، گفت: مذاکرات اولیه با وزارت های راه و شهر سازی و امور اقتصادی و دارایی به منظور بهره گیری از مکانیسم های معاملاتی بورس کالا در حوزه پروژه مسکن مهر و طرح ملی مسکن نیز انجام شده است.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: براساس برنامه ریزی های صورت گرفته در سال ۱۳۹۹ برای برخی از محصولات جدید مانند طلای آب شده (شمش) گواهی سپرده راه اندازی خواهد شد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران تاکید کرد: ایران باید به نقطه‌ای برسد که در حوزه محصولات کشاورزی مانند پسته و زعفران تعیین کننده قیمت جهانی باشد و این اتفاق به کمک بورس میسر می‌شود.

 • مدیرعامل بورس کالا در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین تشریح کرد؛

  وضع عوارض ۲۵درصدی صادرات برای مشتقات سنگ‌آهن از ابتدای نیمه دوم سال جاری، شکاف بین فعالان سنگ‌آهنی و فولادی را به طور کم سابقه‌ای افزایش داده است. عمده موافقان عوارض جدید از جنس فعالان فولادی هستند و طبیعتا سنگ‌آهنی‌ها از قواعد جدید بازی دل خوشی ندارند.

 • خزانه گواهی سکه طلای بانک ملت با حضور مدیرعامل بورس کالا، مدیرعامل، اعضای هیات مدیره، معاونان مدیرعامل و تعدادی از مدیران ارشد این بانک به صورت رسمی رونمایی شد.

 • حامدسلطانی نژاد بور کالا را نهادی شفاف به منظور کشف قیمت منصفانه دانست و ‫در خصوص مزایای انتشار اوراق خرید دین کالایی توضیح داد.‬

 • مدیر عامل بورس کالای ایران در مراسم افتتاح انبار زعفران شرکت طلای سرخ در تربت حیدریه، ضمن بیان مطالب فوق، ایجاد بستر اجرای سیاست‌های حمایتی بخش کشاورزی از مجرای بورس کالای ایران و اطلاع‌رسانی عمومی در خصوص معاملات، قیمت‎ها و کاهش نابرابری اطلاعات میان ذی نفعان حوزه کشاورزی را از رویکردهای بورس کالا دانست.

 • قائم مقام مدیر عامل کارگزاری توسعه کشاورزی عرضه پسته در بورس کالا را به رغم آنکه در ابتدای راه است موفق ارزیابی کرد و ابراز امیدواری کرد با حجم کنونی می‌توان انتظار پوشش بیشتری برای پسته نسبت به زعفران و زیره داشت.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران اعلام کرد:

  مدیرعامل بورس کالای ایران از آغاز معاملات گواهی سپرده پسته از روز سه شنبه ۹ مهرماه ۱۳۹۸ در این بورس خبر داد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران اعلام کرد؛

  مدیرعامل بورس کالای ایران ضمن اعلام اینکه بازار گواهی سپرده طلای آب شده به زودی در بورس راه‌اندازی می‌شود، گفت: اگر طلای آب شده در بستر بورس کالا معامله شود با توجه به عیارسنجی و استانداردسازی که صورت می‌گیرد ریسک‌های تقلب به حداقل می‌رسد.

 • مدیر عامل بورس کالای ایران به پیوند بازار مالی و کشاورزی در بستر بورس کالای ایران اشاره کرد و گفت: برنامه توسعه معاملات محصولات کشاورزی در بورس کالا پس از گواهی سپرده کالایی و بازار مشتقه به راه اندازی صندوق‌های کالایی کشاورزی منتهی می شود.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران تشریح کرد:

  سلطانی نژاد: کشاورزانی که مایل هستند محصول خود را در قالب اوراق گواهی سپرده کالایی مورد معامله قرار دهند می توانند به انبارهایی که در سایت بورس کالای ایران معرفی شده است مراجعه کنند و محصول خود را به این انبارها بسپارند و قبض انبار یا گواهی سپرده آن را دریافت کنند.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران در جلسه مجمع صاحبان سهام این شرکت از برنامه اجرای ۱۰ طرح کلان در سال ۱۳۹۸ خبر داد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران مطرح کرد؛

  مدیر عامل بورس کالای ایران معتقد است، ورود حجم بالای نقدینگی به بخش‌های مختلف اقتصاد مانند سیل روانی است که همه چیز را در مسیر خودش نابود می‌کند؛ در این بین ما در بورس کالا این رسالت را داریم که با فعال کردن بازارهای مالی، جلوی هجوم نقدینگی به بازارهای واقعی را بگیریم.

 • حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران در نشستی خبری در دوازدهمین نمایشگاه بورس،بانک و بیمه شرکت کرد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد.

 • مدیر عامل بورس کالای ایران مطرح کرد؛

  مدیر عامل بورس کالای ایران گفت: عرضه کالا در بورس کالا بدون واسطه صورت می گیرد و قیمت ها از طریق عرضه کننده و خریدار که در تعامل با یکدیگر هستند کشف می شود. این ساز و کار، منافع تولیدکنندگان را نیز در پی دارد.

 • مدیرعامل بورس‌کالای ایران در رابطه با مهم‌ترین برنامه‌های این بورس در سال ۹۸ گفت: تنوع بیشتر قراردادها و ابرازهای معاملاتی در دستور کار بورس کالا در سال‌ جدید قرار دارد به طوریکه در بازار فیزیکی، بازارآتی و اختیار معامله، در حوزه صندوق های کالایی و معاملات گواهی سپرده کالایی و معرفی ابزارهای نوین مالی، رویدادهای جدیدی رقم خواهد خورد.

 • توسط سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران تشریح شد؛

  مدیرعامل بورس کالا گفت:راه‌اندازی صندوق‌های کالایی محصولات کشاورزی، معرفی صندوق‌های سرمایه‌گذاری ایجاد شده به عنوان دارایی پایه بازارهای آتی و اختیارمعامله، راه اندازی گواهی سپرده مس و میلگرد، راه‌اندازی معاملات اوراق خرید دین و حق امتیاز به همراه اتخاذ روش‌های معاملاتی و تسویه جدیدی در بازار فیزیکی از جمله مهم ترین برنامه های بورس کالا در سال ۹۸ است.

 • اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

  اقتصاد ایران در سال ۹۷ دستخوش آزمون های بزرگی شد که برخی نقاط ضعف آن را بیش از پیش نمایان کرد. در این میان اما کارنامه بازار سرمایه ایران کارنامه درخشانی بود. آمار معاملات بازار سرمایه در این سال به رقمی فراتر از ۴۰۰ هزار میلیارد تومان رسید که ضمن ثبت رکوردی تازه نشان دهنده تثبیت روزافزون جایگاه بازار سرمایه در اقتصاد ایران است.

 • مدیرعامل بورس کالا گفت: اگر قانون قیمت تضمینی درست و کامل اجرا شود هم کشاورز منتفع می شوند و هم هزینه‌های دولت با توجه به رشد قیمت‌های موجود در بازار کاهش پیدا می‌کند.

 • سلطانی نژاد در مراسم اختتامیه رویداد ایده پردازی حمایت از کالای ایرانی مطرح کرد؛

  مدیرعامل بورس کالای ایران در مراسم اختتامیه رویداد ایده پردازی حمایت از کالای ایرانی «کندو» بر ضرورت ایجاد استارتاپ ها در حمایت از مصرف کالای ایرانی تاکید کرد و بهبود و تسهیل فرآیندهای تجارت در بستر بلاک چین و توسعه مدل‌های مبتنی بر رمز ارز جهت ایفای نقش واسط در تسویه‌های ارزی بین‌المللی را تشریح کرد.

 • مدیرعامل بورس کالا با اشاره به فضای آرام حاکم در رینگ فلزات تالار شیشه ای گفت: مبنای کشف قیمت محصولات فولادی هنوز در بورس کالا تغییر نکرده و همان فرمول قبلی است که مطابق با مصوبه آخر ستاد تنظیم بازار تعیین شده است.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران از آغاز معاملات اوراق آتی مبتنی بر واحدهای صندوق‌های سرمایه گذاری کالایی در آینده نزدیک خبر داد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران از راه اندازی معاملات قراردادهای اختیار معامله زعفران تا پایان سال جاری خبر داد.

 • اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس با رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران ارکان بازار سرمایه عصر دیروز در محل بورس کالای ایران دیدار کردند؛ طی این جلسه، مدیرعامل بورس کالا درخواست‌ها و پیشنهادات در زمینه تقویت شفافیت و تسهیل روندها در حوزه معاملات کالایی را به اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ارائه کرد.

 • مدیرعامل بورس‌کالای ایران در همایش «توسعه صادرات قانون محور و بدون رانت» تشریح کرد؛

  مدیرعامل بورس کالای ایران در همایش «توسعه صادرات قانون محور و بدون رانت» به توسعه بازار صادراتی با وجود نوسانات قیمتی اشاره کرد و گفت: چاره مقابله با این نوسانات، پوشش نوسانات قیمتی و اطمینان از تأمین مواد اولیه از طریق خرید مواد اولیه و فروش محصول به روش «کشف پریمیوم» است.

 • مدیر عامل بورس کالا مطرح کرد؛

  مدیرعامل بورس کالا با اشاره به این که باید کشف قیمت کالا و محصولات به‌گونه‌ای باشد که از ناهنجاری هایی مثل قاچاق جلوگیری شود، گفت: با عرضه محصولات و کالاها در بورس کالا جلوی قاچاق گرفته می‌شود.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران در همایش تولید و توسعه پایدار، صنایع پایین دستی پتروشیمی و تعاون گفت: براساس آمار معاملات بورس کالای ایران، سهم تعاونی ها از حجم و ارزش معاملات پتروشیمی ها در شش ماهه اول امسال افزایش یافته است.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران گفت:​ با عرضه کل زنجیره تولید محصولات در بورس کالا، روند معاملات در مسیر بهبود قرار می گیرد و گزارشگری به شیوه کامل تری انجام می شود.

 • مدیرعامل بورس کالا: اطلاعات بورس کالا منجر به شفافیت اطلاعات مالی و جلوگیری از فرار مالیاتی به ارزش سه هزار میلیارد تومان شده است.

 • در نشست دیروز، حامد سلطانی‌نژاد مدیرعامل بورس کالا گزارشی درباره عملکرد این سازمان به اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارائه داد و سوالات نمایندگان از رئیس بورس کالا مطرح شد.

 • مدیر عامل بورس کالای ایران با اشاره به سیاست جدید ارزی دولت گفت: سیاست قیمت‌گذاری در بورس‌کالا براساس ارز مرجع کالاهای اساسی و ایجاد محدودیت در کشف قیمت کالاهای واسطه‌ای باید متناسب با سیاست‌های جدید ارزی تغییر کند.

 • سلطانی نژاد: خریداران مس کاتد از بورس کالای ایران موظف هستند جهت تأمین نیاز بازار داخل، مفتول مس تولیدی خود را در این بازار عرضه کنند.

 • مدیرعامل بورس کالا بازار آتی بورس را ابزاری برای مهار قیمت سکه دانست و دور نگه داشتن افراد سفته باز از بازار نقد را از مزایای راه اندازی این بازار عنوان کرد.

 • مدیرعامل بورس کالا گفت: اگر بازار آتی سکه در بورس فعالیت نکند خرید و فروش سکه به بازارهای دیگر در کوچه و خیابان و تاریک خانه‌ها کشیده می‌شود و قطعاً رصد این بازار بسیار سخت خواهد بود.

 • مدیر عامل بورس کالا تاکید کرد؛

  مدیرعامل بورس کالا گفت: بورس آتی سکه به فعالیت خود ادامه می‌دهد و خبر متوقف شدن آن کذب است.

 • در گفت و گو با سلطانی نژاد مطرح شد؛

  مدیرعامل بورس کالای ایران معتقد است که در تمام بازارهای مالی دنیا، قراردادهای آتی ضربه‌گیر بازار نقدی است.

 • سلطانی نژاد با اشاره به اقدامات بورس کالا مطرح کرد؛

  شرکت‌های پایین دستی، باید اظهارنامه مالیاتی ارایه کنند تا اگر تخلفی صورت گرفته و کالا را برای تجارت و نه تولید خریداری کرده اند آشکار شود؛ همچنین باید توجه داشت که کشف اینگونه تخلف‌ها به دلیل عملکرد شفاف در بورس کالاست با این حال تولیدکنندگان و صنایع پایین دستی باید کمک کنند و اطلاعاتشان را در اختیار بورس قرار دهند تا پالایش متقاضییان با سرعت بیشتر انجام شود.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران عنوان کرد؛

  مدیرعامل بورس کالا گفت: عرضه محصولات کشاورزی در بورس کالا و نیز استفاده از ابزارهای بلندمدت مانند معاملات سلف، فیوچرز و پیمان آتی قدرت آینده ‌نگری کشاورزان را افزایش داده و امنیت خاطر را در حوزه تجارت محصولات کشاورزی فراهم می‌کند.

 • سلطانی نژاد در مراسم آغاز رسمی معاملات آتی زعفران:

  مدیر عامل بورس کالای ایران در مراسم راه‌اندازی معاملات آتی زعفران گفت: زعفران‌کاران می‌توانند در مقابل کاهش قیمت‌ها بیمه شوند و امکان حضور خارجی‌ها در بازار آتی زعفران فراهم می‌شود.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: طی ماه های اخیر در بررسی فعالیت تعاونی ها مشاهده شد که برخی از آنها در دو حوزه «قیمت» و «نحوه توزیع» محصولات به اعضای خود، تخلفاتی داشتند که برای این تعاونی های متخلف، محدودیت هایی در روند خرید محصول از بورس کالا اعمال شده است.

 • تشریح راهکارهای بورس کالا برای توسعه بازار سنگ آهن،

  کشف پریمیوم یک ابزار کاربردی و منعطف به خصوص برای صنایعی مثل سنگ آهن و فولاد که مصرف کنندگان و تولیدکنندگان بلندمدت دارد، است؛ این ابزار می تواند برای سررسیدهای با بازه زمانی مختلف قرار گیرد و فرمول تعیین قیمت معامله نهایی، پیش پرداخت و نوع معامله نهایی آن قابل تغییر برای بهینه سازی براساس نیاز طرفین معامله است.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران خبر داد:

  حامد سلطانی نژاد: بورس کالا قصد دارد با راه اندازی قراردادهای آتی زعفران در جهت کشف روزانه و لحظه ای قیمت، مدیریت ریسک نوسانات قیمتی برای فعالان بازار و پایان تجارت مبهم و سودمند برای کشورهای دیگر و در آخر تبدیل شدن ایران به مرجعیت قیمتی این محصول در دنیا قدم بردارد.

 • معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه ای به مدیرعامل بورس کالای ایران درخواست کرد: به تدریج طوری برنامه ریزی شود که فقط تولیدکنندگان ثبت نام شده در سامانه بهین یاب قادر به خرید از بورس کالا باشند.

 • مدیرعامل بورس کالا در گفت‌و‌گو با اقتصاد‌آنلاین تصریح کرد:

  سلطانی نژاد: بازار مشتقه ارزی از قطعات پازل اقتصادی کشور است که به آن نیاز داریم. ایجاد بورس ارز به رفع لطمات ناشی از التهابات ارزی به فعالان اقتصادی کمک زیادی می کند. راه اندازی این بازار در گرو تصمیم سیاست گذاران کشور است.

 • مدیرعامل بورس کالا ضمن بیان آخرین وضعیت بازار آتی سکه پس از اعلام دلار ۴۲۰۰ تومانی، جزئیات انتقال کارگروه تنظیم بازار پتروشیمی از شورای رقابت به وزارت صنعت را اعلام کرد.

 • سلطانی نژاد در یادداشتی تشریح کرد؛

  آغاز بهار ۹۷ و نام‌گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با نام «حمایت از کالای ایرانی» می تواند آغازگر بهار تولید ایرانی باشد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: بورس کالا تابع تصمیمات قانونی و اجرای مواردی است که از سوی سیاست گذاران به ما ابلاغ می‌شود.

 • مدیرعامل بورس کالا با موفق خواندن تجربه عرضه گندم ۴ استان کشور در بورس کالا طی سال‌جاری گفت: عرضه گندم کل کشور در بورس کالا بر اساس سیاست قیمت تضمینی هزینه‌های دولت برای خرید گندم را کاهش می‌دهد.

 • امروز ششم اسفند، مدیرعامل بورس کالا در نشستی به بررسی عملکرد بورس کالا پرداخت. به گفته او: در ۱۰ ماه نخست امسال، بورس کالا ۴۸ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را به میزان ۸۷۹ هزار میلیارد ریال به خود اختصاص داده است.

 • نمادهای زعفران، پسته و طلای ۱۸عیار در سامانه معاملات مجازی قراردادهای مشتقه (vdex) تعریف شد.

 • مدیرعامل بورس کالا اعلام کرد: یکی از اهداف اصلی راه‌اندازی بورس از بین بردن واسطه‌ها و رانت در اقتصاد است

 • سلطانی نژاد در همایش "چشم انداز صنعت فولاد و معدن" مطرح کرد:

  مدیر عامل بورس کالامدیرعامل بورس کالای ایران گفت: توسعه بازار مدرن برای تجارت کل زنجیره فولاد با ابزارهای بورس کالای ایران همچون "صندوق های کالایی"، "قراردادهای بلندمدت"، "تابلوی مناقصه"، "اوراق خرید دین" و "معاملات تهاتری" قابلیت عملیاتی شدن دارد.

 • مدیر عامل بورس کالا گفت: بیشتر مخالف‌های صورت گرفته با بورس کالا، به دلیل از بین رفتن بسیاری از رانت‌ها است.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران مطرح کرد؛

  مدیرعامل بورس کالای ایران با اشاره به اجرای سیاست قیمت تضمینی گندم در قالب بورس کالا، اظهار کرد: در قالب این طرح، کشاورزان محصول خود را در بورس کالا عرضه می‌کنند و مابه‌التفاوت قیمت فروش در بورس و نرخ حمایتی تعیین شده برای گندم، توسط دولت به حساب تولیدکنندگان واریز خواهد شد.

 • مدیر عامل بورس کالای ایران گفت: از ابتدای آغاز اجرای سیاست خرید توافقی زعفران در بورس کالای ایران ۱۹۷.۵۵کیلوگرم محصول مورد معامله قرار گرفته است.

 • یک مقام مسئول، از طراحی طرحی در حوزه مسکن خبر داد که بر مبنای آن، فرد متراژ مشخصی از مسکن را خریداری کرده و مابه التفاوت کیفیت آن از جمله طبقه و نور در زمان تحویل بپردازد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران می‌گوید بورس کالا برای معاملات پسته در بورس با ناملایماتی همراه بوده است. او معتقد است اگر سرمایه گذاری مجدد در پسته نشود و تجارت پسته به سود باغدار نباشد، در سال‌های آینده در معاملات پسته با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

 • مدیر عامل بورس کالای ایران گفت: با توجه به این‌که در حوزه قیر جزء صادر کنندگان برتر هستیم یکی از بازارهای هدف ما را هند تشکیل می‌دهد که برای همکاری بلند مدت باید زیر ساخت‌های لازم فراهم شود.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران خبر داد؛

  سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران گفت:شفاف سازی تنها نباید مخصوص صنایع بالادستی باشد بلکه باید صنایع پایین دستی نیز با شفافیت، در حوزه تولیدشان گام بردارند.

 • مدیرعامل بورس کالا گفت: درصدد ایجاد بازار عادلانه و شفاف برای همگان هستیم و با شکل گیری بورس پسته این شفافیت به وجود خواهد آمد.

 • تفاوت میان گندم‌های باکیفیت و بی‌کیفیت مشخص می‌شود

  مدیرعامل بورس کالای ایران جزئیات عرضه گندم در بورس طی سال آینده را تشریح کرد و گفت: مکانیزم عرضه در بورس تفاوت میان گندم‌ باکیفیت و بی‌کیفیت را مشخص می‌کند.

 • بررسی آخرین وضعیت بازار مشتقه ارزی در گفت‌وگوی سلطانی‌نژاد با اقتصاد آنلاین؛

  مدیرعامل بورس کالای ایران با تاکید بر این‌که راه حل مدیریت نوسانات بازار ارز تشکیل یک بازار مشتقه است، گفت: مصوبات تشکیل این بازار صورت گرفته اما اجرایی شدن آن منوط به الزامات و شرایطی است که عهده دار آن بانک مرکزی است و در صورت فراهم شدن این الزامات ما هم آماده اجرا هستیم.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: راه اندازی صندوق های کالایی مبتنی بر طلا فرصت مغتنمی است که می تواند منابع سرمایه گذاران را با سلایق مختلف و درجه های ریسک پذیری متفاوت به خود جذب کرده و سرمایه های سرگردان را با رویکرد کالا محور به سمت بازار سرمایه هدایت کند.

 • در کمتر از یک ساعت مصاحبه حضوری با مدیرعامل بورس کالا به ۷پرسش اساسی مطرح در این بازار پاسخ داده شده است.

 • مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران با اشاره به اینکه ساز و کار مناسبی برای عرضه محصول پسته در بورس تعریف شده است گفت: در حال حاضر ۱۰ درصد از بازار بورس کالای ایران به محصولات کشاورزی اختصاص دارد.

 • مدیر عامل بورس کالا می گوید: در کالاهای پتروشیمی طبق مصوبه شورای رقابت موظف هستیم پیمان آتی را روی بعضی از محصولات نظیر پتروشیمی که نیاز به برنامه ریزی در تولید دارند راه اندازی کنیم .

 • مدیرعامل بورس کالا از عرضه زنجیره کامل محصولات کشاورزی در تالار نقره ای سخن گفته و معتقد است: در حال حاضر سیستم توزیع آرد به شکل کاملا ثابت با قیمت های ثابت عرضه می شود؛ در حالیکه نان قیمت های مختلفی دارد.

 • مدیر عامل بورس کالا خبر داد:

  حامد سلطانی نژاد مدیرعامل بورس کالای ایران در حاشیه دهمین نمایشگاه بورس،بانک و بیمه در نشست خبری از رشد ۲۶درصدی ارزش معاملات بورس کالای ایران در سال ۹۵ خبر دادوگفت:ارزش بازار کالا ۴۴۶هزار میلیارد تومان شده که بزرگتر از بازار فیزیکی است.

 • مدیر عامل بورس کالا در گفتگو با اقتصاد آنلاین عنوان کرد:

  مدیر عامل بورس کالا در پاسخ به سوال خبرنگار بورس اقتصاد آنلاین درخصوص حجم معاملات پسته گفت:امروز چیزی حدود ۲۰تن مورد معامله قرار گرفت؛ با انواع و گریدهای مختلف اما با توجه به حضور ۷۵ هزار کشاورز در این بخش انتظار داریم که با ورود آنها به بورس وارد و با گرفتن کد معاملاتی معاملات پسته را انجام دهند.

 • مدل پیشنهادی بورس کالای ایران برای مدیریت ریسک در حوزه بازار محصولات کشاورزی، استفاده از قراردادهای مشتقه کالایی و مشخصاً قرارداد اختیار معامله است.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران در مراسم افتتاحیه معاملات گواهی سپرده زعفران از کشف قیمت لحظه ای و واقعی زعفران ایرانی در پی معاملات گواهی سپرده کالایی خبر داد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: اینکه برخی از دوستان گلایه دارند که نرخ کارمزد بورس کالا به صرفه نیست باید گفت که چنین مسئله ای صحیح نیست و نرخ کارمزد بورس کالای ایران نسبت به سایر کشورها بسیار پایین تر است.

 • مدیرعامل بورس کالا تک نرخی شدن ارز را شرط راه اندازی بازار آتی ارز در این بورس اعلام کرد و گفت: معاملات گواهی سپرده زعفران تا پایان دهه فجر با همکاری تعاونی روستایی و تولید کنندگان زعفران در خراسان اغاز می شود.

 • مدیرعامل شرکت بورس کالا با بیان اینکه ابزارهای نوین در راه است تا هزینه مبادله و تنظیم بازار در برنامه ششم توسعه کاهش یابد، گفت: اینکه برای تنظیم بازار، کالا ذخیره کنیم و با هزینه بالا هنگام نیاز بازار توزیع کنیم در دنیا منسوخ شده است.

 • دوره انبار کردن کالا و دخالت­ های فیزیکی دولت در بازارهای مالی برای مدیریت و کنترل آنها در جهان به سرآمده است. اکنون دوره جدیدی آغاز شده است که با روش‌های نوین، با هزینه پایین‌تر و البته سهل‌ تر نتایج به مراتب بزرگتری به دست می‌آید. یعنی همان روشی که دولت در برنامه ششم توسعه به دنبال آن است.

 • مدیر عامل بورس کالا گفت: ترکیب اختیار خرید، اختیار فروش، قرارداد آتی و معاملات بازار نقدی و گواهی سپرده سکه این شرایط را فراهم می کند که سرمایه گذاران اقدام به اتخاذ استراتژی های مناسب کنند.

 • سلطانی نژاد از راه اندازی ابزار اختیار معامله فروش ظرف مدت دو هفته آینده خبر داد و گفت: در مورد ذرت و کالاهای اساسی که روی زندگی مردم اثر گذار است، ابزار اختیار معامله می‌تواند کمک کننده باشد.

 • دفاع تمام قد سلطانی‌نژاد در واکنش به بهانه جویی های نعمت زاده:

  مدیر عامل بورس کالا گفت: ایراد های نعمت زاده بعضاً ناشی از برخی سوء برداشت های قبلی بوده که حل و فصل شده اند و به نظر می رسد که به این نوع مکاتبات دیگر نیازی نیست و تکلیف روشن شده است.

 • سلطانی نژاد گفت: با ساختار مشترکی که میان بورس کالای ایران و هندوستان طراحی خواهد شد شرایطی ایجاد می شود که تولیدکنندگان ایرانی بتوانند مستقیم قیر را در بورس چند کالایی هند MCX معامله کنند.

 • مدیرعامل بورس کالا می‌گوید باید در ایران به انبارداری به عنوان یک فعالیت حرفه‌ای بیشتر توجه شود، چرا که هر انبار می‌ تواند نقش یک تالار را داشته باشد او همچنین با اشاره به حجم مبادلات طلا در کشور خبر از راه‌اندازی صندوق‌های طلا در بورس کالا می‌دهد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران جزئیات تامین مالی توسط بورس کالا در شرایط رکود اقتصادی و توسعه مناسبات بین المللی در شرایط پسابرجام را تشریح کرد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران مطرح کرد

  گذار از دادوستد سنتی به تجارت مدرن، روزگاری است که در مسند مهم‌ترین اهداف اقتصادی ایران جای گرفته است. شفافیت، انحصارزدایی، دوری از فساد و رانت جویی شاید اصلی‌ترین مشوق‌هایی بوده که سیاست‌گذاران اقتصادی را به راه‌اندازی ابزارهای نوین کسب‌وکار ترغیب کرده است.

 • معامله ٧ هزار میلیارد تومانی محصولات صنعتی و معدنی

  مدیرعامل بورس کالا با اشاره به اینکه طلا آینده روشنی در بورس کالای ایران خواهد داشت، از رشد ١٣٦ درصدی معاملات آتی سکه خبر داد و افزود: افزایش ٢١٣ درصدی معاملات طلا در بورس ثبت شده است.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: بزرگترین تامین مالی بخش کشاورزی ایران در بازار سرمایه از طریق بورس کالای ایران، ظرف دو روز با موفقیت کامل انجام شد تا شرکت بازرگانی دولتی بتواند ۲۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای گندمکاران تامین مالی کند.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران معتقد است بانک مرکزی می تواند در معاملات سکه موقعیت خرید یا فروش گیرد و به این داد و ستدها در بورس کالا کمک کند. او همچنین می‌گوید در حال حاضر که اضافه عرضه برای سیمان وجود دارد کشورهای منطقه از جمله ترکمنستان می‌توانند بازار خوبی برای سیمان تولید ایران باشند.

 • چندی پیش مدیرعامل بورس کالا خبر از مذاکراتی با خودروسازها داد و گفت اگر در آن مذاکرات به نتیجه برسند، خودروهایی همچون پراید می‌توانند از طریق اوراق سلف موازی، تامین مالی شده و در بورس کالا عرضه شوند، اما به گفته او، اکنون این تامین مالی به علت موضوعات قیمتی، منتفی شده است.

 • همپوشانی فعالان بازار طلا و ارز

  مدیرعامل بورس کالای ایران ۲ پیش شرط بانک مرکزی برای راه‌اندازی بازار آتی ارز را اعلام کرد و از برنامه این بانک‌ برای ایجاد بازار بین بانکی ارز خبرداد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران مطرح کرد:

  مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران از افزایش عرضه شکر خبر داد.

 • حامد سلطانی نژاد گفت: هر چند انجمن سیمان با عرضه سیمان در بورس کالا موافق است اما به نظر می‌رسد سایر شرکت‌ها در انتظار اعلام نظر مثبت مسئولین وزارتخانه صنعت ، معدن و تجارت باشند.

 • عرضه شکر در بورس کالا از تیر سال ۱۳۸۹ آغاز شد اما با وجود گذشت ۶سال از آغاز طرح همچنان درب عرضه شکر بر همان پاشنه قدیم می‌چرخد و نیاز به عزم جدی دست‌اندرکاران این صنعت دارد تا بازار شکر در بورس کالا رونق گیرد.

 • مدیر عامل بورس کالای ایران تاکید کرد

  چندی پیش بحث عرضه شدن پراید از طریق بورس کالا مطرح شد، مدیر عامل بورس کالای ایران به تازگی در این مورد گفته که با توجه به ابهام‌هایی که در مورد قیمت پراید وجود دارد، قرار براین است که اظهارنظر حقوقی در مورد عرضه یا عدم عرضه پراید در بورس کالا صورت بگیرد.

 • مدیرعامل شرکت بورس کالا ضمن اشاره به توافق‌های انجام شده با خودروسازان برای فروش خودرو با استفاده از اوراق سلف در بورس کالا معتقد است که با عرضه این اوراق بازار سیاه به وجود نخواهد آمد.

 • مدیرعامل بورس کالا از توافق‌های انجام شده با خودروسازان برای فروش خودرو با استفاده از اوراق سلف خبر داد و جزئیات آن را تشریح کرد.

 • با انتشار اوراق سلف موازی تیرآهن شرکت ذوب‌آهن اصفهان در بورس کالای ایران، مسیری جدید برای تامین مالی صنعت فولاد کشور معرفی شده است.

 • مدیر عامل بورس کالا اعلام کرد :

  بورس کالا از بخش‌های مالی جدید درحوزه بازار سرمایه است که درحال حاضر فعالیت محدودی درحوزه کالایی ایران دارد. این حوزه هنوز هم برای مردم و فعالان اقتصادی (در معنای عام) چندان شناخته‌شده نیست.

 • بازنگری چشم انداز بورس کالای ایران در پسابرجام

  مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: «ارتباط ما با نهادهای مالی بین‌المللی، این امکان را در پسابرجام فراهم کرده که بتوانیم سرمایه‌گذاران و خریداران خارجی را بهتر پذیرا باشیم.»

 • مدیرعامل بورس کالا از سرنوشت بازار گزارش می‌دهد:

  بازار مشتقه ارز و آنچه در بازار مالی درحال انجام است، می‌تواند درحکم انقلابی برای تأمین سرمایه‌گذاری و ورود سرمایه‌های جدید و پول تازه به اقتصاد کشور باشد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران از انتشار اوراق گواهی سپرده معدن طلای زرشوران در آینده ای نزدیک خبر داد.

 • مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران از انتشار اوراق گواهی سپرده معدن طلای زرشوران در آینده ای نزدیک و همچنین ثبت رکوردی تازه در حجم معاملات آتی سکه طلا خبر داد.

 • بورس ارز یا به عبارت بهتر، بازار مشتقه ارز، ابزاری برای پوشش ریسک ارز و نوسان‌های آن است و قرار است تا به‌زودی راه‌اندازی ‌شود. یکی از پیش‌شرط‌های راه‌اندازی این بازار نه‌چندان آشنا برای فعالان اقتصادی، لغو تحریم‌های اقتصادی علیه ایران است.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران گفت: احتمال تاسیس بورس ارز پیش از تک نرخی کردن ارز وجود دارد.

 • مدیر عامل بورس کالای ایران اعلام کرد؛

  راه‌اندازی بورس ارز برای کنترل نوسانات در این بازار یکی از ایده‌های نسبتا قدیمی در اقتصاد ایران محسوب می‌شود. با این حال طی روزهای گذشته سازمان بورس و بانک مرکزی ایران بر اجرایی شدن این تصمیم صحه گذاشته و راه‌اندازی این بازار وارد فاز اجرایی خود شد.

 • "سلطانی نژاد:صنعت‌ها و کالاها هج نشده‌اند"

  در همه کشورها بازار کالاهای پایه در بخش‌های مختلف صنعتی، پتروشیمی و کشاورزی با مشکلات ساختاری روبه‌رو هستند و دولت‌ها برای از بین بردن محدودیت‌های بازار‌ها اقدام به تشکیل بورس کالا کرده‌اند تا با استفاده از مکانیسم‌های جدید، عرضه و تقاضا در داخل کشور به دور از مشکلات انجام شود.

 • برنامه‌های بورس کالا برای بعد از تحریم مشخص شد

  بورس کالای ایران با هماهنگی و همکاری بانک مرکزی به عنوان متولی بازار ارز کشور، تصمیم دارد با راه اندازی بورس ارز، گامی اساسی در جهت شفافیت معاملات این بازار بردارد.

 • مدیرعامل بورس کالای ایران تشریح کرد

  مدیرعامل مدیر عامل شرکت بورس کالای ایران گفت: بورس مسکن قصد ندارد رقیب بخش خصوصی در معاملات املاک شود.

 • مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی با اعلام اینکه ورود سهامداران خارجی به بورس ایران در یک سال اخیر ۸ برابر شد گفت: سهامداران حقیقی در آینده حرف اول را در بورس خواهند زد و باید زیرساختها را با رویکرد ارائه خدمات به حقیقی‌ها درنظر بگیریم.

 • بهره برداری آزمایشی از سامانه جدید پس از معاملات با حضور مدیران ارشد بازار سرمایه در روز چهارم آبان کلید می خورد.

 • به نظر می رسد بررسی تعداد کدهای سهامداری و افرادی که طی سال ۹۲ برای اولین بار سرمایه گذاری در بورس را تجربه کردند، چندان خالی از لطف نباشند.