حسن معتمدی

عنوان شغل

مديرعامل بانک اقتصادنوين

 

 

مدرک تحصیلی

کارشناسي ارشد مديريت

 

 

سوابق اجرایی

معاونت و رياست ادارات بين‌الملل و نظارت ارز بانک مرکزي

 

عضويت هيات‌مديره بانک تجارت

 

مشاور رياست کل بانک مرکزي

 

مديرکل سياست‌ها و مقررات ارزي بانک مرکزي

 

مديرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباري بانک مرکزي

 

عضو و ریيس هيات‌مديره سرمايه‌گذاري ملي ايران

 

عضو و ریيس هيات‌مديره شرکت‌ بيمه نوين

 

 ریيس کميته پولي بانکي و بيمه مجمع تشخيص مصلحت نظام

 

قائم مقام بانک اقتصادنوين

 

 

  • در یک سال منتهی به آذر ماه امسال حجم سپرده‌های جاری ۶۷درصد افزایش یافته و سهم سپرده‌های سرمایه‌گذاری مدت‌دار از کل سپرده‌ها ۲.۷درصد کاهش یافته است که این تغییرات به گفته مشاور پژوهشکده پولی بانک مرکزی بیشتر ناشی از اصلاح تعاریف و کارکرد حساب‌های جاری و کوتاه مدت است.

  • یک صاحب نظر پولی و بانکی با بیان اینکه ریشه مشکلات امروز بانک‌ها در سود بالای سپرده‌ها است، گفت: باید کمیته وصول مطالبات تشکیل شود و دولت بدهی‌ها را تبدیل به اوراق بهادار کرده و پرداخت کند.

  • کانون بانک‌های خصوصی نامه‌‌نگاری با بانک مرکزی نداشته است

    مدیرعامل بانک اقتصاد نوین از نامه بانک‌ها به بانک مرکزی در خصوص روند خروج سپرده و تقاضای شناورسازی نرخ سود ابراز بی‌اطلاعی کرد و گفت: سپرده‌های نزد بانک ما پس از تعدیل نرخ سود کاهش نیافته است.

  • مدیرعامل بانک اقتصاد نوین با بیان اینکه نرخ‌های سود نمی‌تواند در سطوح بالا باقی بماند، گفت: ما در بانک اقتصاد نوین در نظر داریم نرخ سود سپرده و تسهیلات را در روزهای آتی کاهش دهیم.

  • مدیرعامل بانک اقتصاد نوین با اشاره به کاهش نرخ سود در بازار بین بانکی به ۱۹ درصد، گفت: فاصله نرخ سود و تورم زیاد شده، اما با توجه به شرایط سیستم بانکی و اقتصاد کشور قطعا این وضعیت باقی نمی‌ماند و نرخ‌های سود کاهش خواهد یافت.

  • مدیرعامل بانک اقتصادنوین با بیان اینکه هزینه‌ها و مشکلات نظام بانکداری در زمان رفع تحریم‌ها کاهش خواهد یافت، گفت: در زمان تحریم اصلی ترین مسئله مشکلات عدم دسترسی به شبکه گسترده‌ای از کارگزان بود.

  • دولت سرانجام در لایحه بودجه سال ۹۵ نرخ دلار را ۲۹۹۷ تومان تعیین کرده است و در نهایت به حرف و حدیث‌ها بر سر نرخ دلار بودجه را پایان دهد اما همچنان واکنش‌ها به پایین نگه داشتن نرخ ارز در بودجه ادامه دارد.