{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

مدیران ایرانی + لیست الفبایی

مصطفی امید قائمی

مدیر

عنوان شغل

مدیرعامل شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان

 

عضو هیئت مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

 

مدرک تحصیلی

کارشناسی ارشد مدیریت و حسابداری

 

سوابق اجرایی

رئیس هیئت مدیره بورس اوراق بهادار تهران

 

عضو هیئت موسس راه‌اندازی بورس اوراق بهادار تهران

 

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی

 

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی- شستا)

 

مدیر بازرسی سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران

 

مدیر بازار سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران

 

ناظر بازار سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران

 

 • یک کارشناس بازار سرمایه در خصوص حذف چهار صفر پول ملی و تاثیر آن بر بازار سرمایه و همچنین تطبیق هرچه سریع‌تر معاملات با سیستم جدید صحبت کرد.

 • مصطفی امید قائمی، مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری اهداف، تحولات رونق ساز بازار سرمایه تا پایان سال را ناشی از عوامل مختلف داخلی و بین المللی دانست و نقش توافقات سیاسی بین المللی را در این میان پررنگ ارزیابی کرد.

 • این روزها گروهی از افراد از طریق فضای مجازی و کانال های تلگرامی مردم عادی را با ادعای کذب و بازدهی های غیر واقعی ترغیب می کنند تا سرمایه های خود در اختیار آنها قرار دهند و در قالب سبد اقدام به سرمایه گذاری می کنند اما از آنجایی که فعالیت آنها بدون مجوز و غیر قانونی و البته در اکثر مواقع غیر علمی است باعث ضرر و زیان مردم عادی می شود.

 • یک کارشناس بازار سرمایه گفت: با توجه به رشد صادر ات نفت ، افزایش قیمت محصولات پایه و نیز گشایش های ارزی، وضعیت بورس و دیگر صنایع در سال پیش رو قطعا بهتر از امسال خواهد بود.

 • مدیر عامل سابق فرابورس در گفت وگو با اقتصاد آنلاین شرح داد؛

  مدیرعامل گروه مالی مهر آیندگان با استقبال از الزام صندوق‌های سرمایه گذاری به سرمایه‌گذاری حداقل ۵ درصدی در سهام، معتقد است که این اقدام ضمن ورود منابع،رونق بازار سهام را نیز به همراه خواهد داشت.

 • شاخص کل بورس و اوراق بهادار امروز (دوشنبه) ۳۱ واحد عقب کشید و به رقم ۷۶ هزار و ۱۲۸ واحد رسید.در پایان معاملات امروز بیش از ۸۷۲ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۶ هزار و ۳۱۱ میلیارد ریال در بیش از ۶۷ هزار نوبت خرید و فروش شد.

 • در حالی پس از گذشت ۱۲ سال مذاکره هسته‌ای، سوت پایان این ماراتن چند هفته قبل کشیده شد که حالا در سایه رفع این تحریم‌ها همگان انتظار دارند در بازه‌ای میان‌مدت و شاید هم بلندمدت آثاری مثبت در اقتصاد کشور دیده شود.

 • یک فعال بازار سرمایه معتقد است: شرکت‌هایی که از قبل نرخ خوراک پتروشیمی خود را با نرخ هشت ونیم سنتی محاسبه کرده بودند تحت تاثیر این نرخ قرار نخواهند گرفت اما از طرفی احتمال دارد شرکت‌هایی که نرخ بالاتری نسبت به این نرخ را مد نظر قرار داده بودند، تحت تاثیر قرار گیرند.

 • روز گذشته، شاخص کل بورس تهران با افزایش ۳۲۸ واحدی (معادل ۵۲/ ۰ درصد) بار دیگر به مسیر صعودی برگشت و در رکوردی کم نظیر، از ابتدای دی ماه فقط دو روز منفی را تجربه کرده است.

 • اکثر سهامداران حرفه‌ای بورس بر این اصل متفق القول هستند که افت و خیز در بازار سهام تابع شرایطی واقعی اقتصاد است که سود و زیان را در کارنامه آنان رقم می‌زند.

 • یک کارشناس ارشد بازار سرمایه درباره شرایط فعلی بازار گفت: بازار منتظر روشن شدن جزئیات بودجه، اثرات کاهش قیمت نفت، نرخ سود سپرده بانکی، نرخ عوارض مالکانه معادن و عملکرد شرکت‌ها است.