{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

مصطفی امید قائمی

مدیر

عنوان شغل

مدیرعامل شرکت گروه توسعه مالی مهر آیندگان

 

عضو هیئت مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس

 

مدرک تحصیلی

کارشناسی ارشد مدیریت و حسابداری

 

سوابق اجرایی

رئیس هیئت مدیره بورس اوراق بهادار تهران

 

عضو هیئت موسس راه‌اندازی بورس اوراق بهادار تهران

 

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه ملی

 

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صبا تامین (وابسته به شرکت سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی- شستا)

 

مدیر بازرسی سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران

 

مدیر بازار سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران

 

ناظر بازار سازمان کارگزاران بورس اوراق بهادار تهران

 

  • این روزها گروهی از افراد از طریق فضای مجازی و کانال های تلگرامی مردم عادی را با ادعای کذب و بازدهی های غیر واقعی ترغیب می کنند تا سرمایه های خود در اختیار آنها قرار دهند و در قالب سبد اقدام به سرمایه گذاری می کنند اما از آنجایی که فعالیت آنها بدون مجوز و غیر قانونی و البته در اکثر مواقع غیر علمی است باعث ضرر و زیان مردم عادی می شود.

  • شاخص کل بورس و اوراق بهادار امروز (دوشنبه) ۳۱ واحد عقب کشید و به رقم ۷۶ هزار و ۱۲۸ واحد رسید.در پایان معاملات امروز بیش از ۸۷۲ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۶ هزار و ۳۱۱ میلیارد ریال در بیش از ۶۷ هزار نوبت خرید و فروش شد.

  • در حالی پس از گذشت ۱۲ سال مذاکره هسته‌ای، سوت پایان این ماراتن چند هفته قبل کشیده شد که حالا در سایه رفع این تحریم‌ها همگان انتظار دارند در بازه‌ای میان‌مدت و شاید هم بلندمدت آثاری مثبت در اقتصاد کشور دیده شود.

  • روز گذشته، شاخص کل بورس تهران با افزایش ۳۲۸ واحدی (معادل ۵۲/ ۰ درصد) بار دیگر به مسیر صعودی برگشت و در رکوردی کم نظیر، از ابتدای دی ماه فقط دو روز منفی را تجربه کرده است.

  • اکثر سهامداران حرفه‌ای بورس بر این اصل متفق القول هستند که افت و خیز در بازار سهام تابع شرایطی واقعی اقتصاد است که سود و زیان را در کارنامه آنان رقم می‌زند.