هادی الویری

اقتصاددان

توضیحات

سوابق تحصیلی :

کارشناسی ارشد، فاینانس و انرژی، دانشگاه سیتی لندن کارشناسی، کامپیوتر و مدیریت بازرگانی، دانشگاه کوئین مری لندن
سوابق کاری :
تحلیلگر مالی و اقتصادسنجی، درOMV کارشناس خزانه داری، Centrica PLC تحلیلگر مالی و بودجه ریزی، British Gas
مدارک حرفه ای :
مدرک کامل تحلیلگری خبره مالی، CFA عضو موسسه حسابداران خبره انگلستان و ویلز (ICAEW)
  • قدیمی ها وقتی قصد سفرِ دریایی طولانی و طوفانی داشتند، دست به دست هم می دادند و کشتی می ساختند تا در مواجهه با طوفان، جان سالم به در برند.

  • کلکسیون رویدادهای جنجالی در صنعت نفت طی چند سال اخیر در حال کامل تر شدن است. از آمدن پول نفت بر سر سفره مردم گرفته تا تولید بنزین با کیفیت نا مطلوب، از گم شدن دکل نفتی گرفته تا اختلاس چند هزار میلیاردی مرتبط با عواید فروش طلای سیاه و این روزها، قراردادهای نفتی.

  • حقوق شما ماهانه چقدر است؟ دو میلیون تومان؟ پنج میلیون تومان؟ دویست و سی میلیون تومان؟ این روزها بحث در خصوص حقوق های افشا شده برخی مدیران شرکت ها، بانک ها و بیمه های دولتی فراوان است و طبیعتا تیر عمده ی انتقاد ها به سوی دریافت کنندگان و دولتمردان حامی این اشخاص نشانه رفته است.

  • "از تماس شما سپاسگزاریم، متاسفانه درحال حاضر موسسه ما قصد همکاری با فرصت های سرمایه گذاری در ایران را ندارد". این، پاسخ متعارف بسیاری از بانک ها و موسسات تامین مالی بین المللی به درخواست مشارکت درسرمایه گذاری طرح های صنعتی یا خدماتی در ایران است.

  • چه کشورهایی از ارزانی نفت آسیب خواهند دید؟

    طی ماه‌های اخیر، برآیند کاهش رشد تقاضا از یک طرف و افزایش سطح تولید از طرف دیگر منجر به کاهش طولانی مدت قیمت نفت شده است.

  • ۱۰۷ سال از اولین اکتشاف نفت ایران در مسجد سلیمان میگذرد و در این قرن، صنعت نفت کشورمان پستی بلندی های سیاسی و اقتصادی فراوانی را پشت سر گذاشته است.

  • ماجرای «کمپین خودرو صفر نخریم» هفته های قبل موضوع داغ فضای اقتصادی/اجتماعی بوده و پیامدهای گوناگونی داشته است.

  • پانزده ماه از شروع سقوط آزاد قیمت نفت میگذرد، و در این مدت بهای هر بشکه نفت از بیش از ۱۰۰ دلار به کمتر از ۵۰ دلار کاهش پیدا کرده است. در این بین همچنان نگاه ها به اوپک معطوف شده که آیا تدبیری برای افزایش قیمت نفت خواهد کرد یا خیر.