علی بهادر

اقتصاددان

مدرک تحصیلی

کارشناسی، مهندسی عمران، دانشگاه صنعتی شریف

کارشناسی ارشد، علوم اقتصادی، دانشگاه صنعتی شریف

دانشجوی دکتری، اقتصاد پولی، دانشگاه تربیت مدرس

 

سوابق اجرایی

کارشناس ارشد پژوهشی، گروه مدلسازی، پژوهشکده پولی و بانکی، بانک مرکزی

زمینه پژوهشی : نظام های ارزی، چارچوب سیاست پولی، مدلسازی تعادل عمومی محاسبه پذیر

توضیحات

گروه مدلسازی

علی بهادر پس از اتمام دوران دبیرستان، برای گذراندن دوران کارشناسی وارد دانشگاه شد. او پس از اتمام این دوره، برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، رشته اقتصاد را برگزید.

بهادر این دوره را در دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف با موفقیت به پایان رساند.
او برای دکترا نیز مجدداً رشته اقتصاد (رشته دوران کارشناسی ارشد خود) را انتخاب کرد. به همین منظور، دو سال گذشته(1392) در آزمون دکترای نیمه‌متمرکز علوم اقتصادی شرکت کرد. علی بهادر در این آزمون موفق به کسب رتبه شش شد.
  • با توجه به ورود موج سرما، مراکز انتقال خون سراسر کشور با کاهش ذخایر خون و فراورده‌های خونی مواجه شده‌اند. به ازای هر هزار نفر در هر کشور، به ۱۰ تا ۲۰ اهدا‌کننده خون نیاز است تا ذخایر خونی به میزان کافی تامین شود.

  • مضرات توزیع غذای داغ در ظروف پلیمری یکبار مصرف بارها از سوی مسوولان و کارشناسان حوزه بهداشت و درمان تذکر داده شده است ، نتایج تحقیقات پزشکی اثبات کرده که استفاده از غذای داغ در چنین ظروفی احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می‌دهد، این روزها همزمان با آغاز ماه محرم و سنت توزیع غذای نذری می‌طلبد بیشتر و بهتر این موضوع تبیین و یادآوری گردد.

  • در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر روحانی؛

    در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور، اعضای شورا خواستار توجه ویژه مجلس شورای اسلامی نسبت به حقوق و مزایا و نقش مهم اساتید و اعضای علمی دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور شدند.

  • لزوم هماهنگی سیاست مالی با سیاست پولی

    مدیر پژوهشی پژوهشکده پولی و بانکی گفت: با گشایش‌های پیش روی اقتصاد ایران و احتمال تغییر ترکیب نقدینگی باید از تداوم سیاست‌های ناظر بر حفظ دستاورد تورمی دفاع کرد.

  • در میزگردی تلگرامی با حضور جمعی از کارشناسان و فعالان حوزه تامین مالی به تاثیرات تامین مالی خرید خودرو در سهام گروه خودرو و شاخص بورس پرداخته شد.