حمید یاری

اقتصاددان

مدرک تحصیلی

دکتری اقتصاد مالی و پولی، دانشگاه تهران

 کارشناسی ارشد اقتصاد-علوم اقتصادی، دانشگاه تهران

کارشناسی اقتصاد نظری، دانشگاه بوعلی سینا

 

 

سوابق اجرایی

 مسئول بررسیهاي اقتصادي و مالی گروه مالی مسکن

 عضو هیئت مدیره شرکت خدمات بیمه اي مسکن مهر آرمان

 مشاور مدیر عامل شرکت راه سرمایه (فایناپس ایران)
عضو هیئت مدیره و مدیر سرمایه گذاري شرکت توسعه و راهبرد سبا
 پژوهشگر و عضو هیات علمی پژوهشکده بیمه مرکزي ایران

مدیر آینده پژوهی اقتصادي و سرمایه گذاري موسسه تحقیقات و پژوهش هاي کاربردي برنا

کارشناس اقتصادي طرح وبرنامه شرکت تجهیز و پشتیبانی نوسازان شهرتهران
کارشناس واحد مطالعات مالی و سرمایه گذاري مرکز مطالعات تکنولوژي دانشگاه شریف

 

  • اگرچه بانک مرکزی از اعلام تورم منع شده است اما هنوز داده‌های دیگری را منتشر می‌کند. مطابق گزارش بانک مرکزی، در فروردین ماه سال ۹۸ قیمت مسکن نسبت به سال گذشته افزایش ۱۰۳ درصدی را در شهر تهران تجربه کرده است.

  • تسهیلات جدید خرید مسکن چند روزی است کلید خورده است؛ وامی که بدلیل اقساط سنگین و بازپرداخت بیش از دو برابری عملا اقشار متوسط جامعه نیز امکان استفاده از آن را ندارند.

  • فعالان بازار مسکن معتقدند رونق نسبی خرید و فروش آپارتمان‌های لوکس به تغییر فرهنگ مردم و تمایل آنها به داشتن زندگی لاکچری بازمی‌گردد و ارتباط با سوداگری و سفته بازی در بازار مسکن ندارد.

  • یک کارشناس اقتصاد مسکن گفت: اگرچه برخی آمارها از بروز نشانه های پیش رونق در بخش مسکن خبر می دهد، اما با توجه به پرریسک بودن بازار مسکن، فعالان اقتصادی بازار بدون ریسک بانکی را ترجیح می دهند.

  • اخبار تایید شده نشان می‌دهد که با پیگیری‌های وزیر اقتصاد و بیمه مرکزی گشایشی در بحث مالیات بر ارزش افزوده صنعت بیمه ایجاد شده و براساس اصلاحاتی که قرار است به صورت ارائه لایحه از سوی دولت به مجلس ارائه شود، در آینده شاهد حذف مالیات برارزش افزوده بر صنعت بیمه خواهیم بود که این موضوع می‌تواند با کاهش نرخ بیمه‌نامه‌ها، به فروش بیشتر، افزایش بیمه‌شده‌ها و بهبود وضعیت صنعت بیمه و در نتیجه رشد ضریب نفوذ بیمه کمک کند.