علی دادپی

اقتصاددان

مدرک تحصیلی

کارشناسی، مهندسی برق، دانشگاه صنعتی شریف، 1997

کارشناسی ارشد، مهندسی سیستم‌های اقتصادی-اجتماعی، موسسه عالی مطالعات برنامه ریزی و مدیریت، 2000

کارشناسی ارشد، اقتصاد، دانشگاه بلکسبرگ ویرجیبینا، 2001

دکتری، اقتصاد، دانشگ

سوابق اجرایی

دانشیار اقتصاد، مدرسه بازرگانی دانشگاه ایالتی کلیتون، 2009 تاکنون

مدیر برنامه MBA و معاون مدرسه بازرگانی، مدرسه بازرگانی دانشگاه ایالتی کلیتون، 2012

تاکنون مشاور ارشد و مدیر گروه تحلیل داده مستقر در دفتر آمار هواپیمایی، وزارت حمل و نقل دولت فدرال، شرکت فن آوری و پژوهش ماکروسیس، 2008 تا 2009

مشاور تحلیلگر، شرکت مارکتینگ آنالیتکس، 2007 تا 2008

مشاور ارشد، رپ کالینز ورلدواید، 2006 تا 2007

مشاور گروه توسعه اقتصادی اجتماعی منطقه خاورمیانه و آفریقای شمالی، بانک جهانی، 2004

 

 • علی دادپی(استاد دانشگاه سنت ادواردز آمریکا) گفت:شما تأیید می‌کنید که ما یک کانال سالم مالی با دنیا نداریم؛ آیا FATF تصویب خواهد شد؟عبدالناصر همتی(رییس کل بانک مرکزی) گفت: در مورد FATF من تعیین کننده نیستم؛ اگر از من پرسیده‌بودند، حتماً تأیید می‌کردم.

 • در گفت و گو با «علی دادپی» بررسی شد:

  دلار به بیش از ۲۲ هزار تومان رسید، سکه بهار آزادی ۱۰ میلیون تومانی شد، شاخص بورس به مرز ۲ میلیون واحد نزدیک شده است.

 • استاد اقتصاد دانشگاه سنت ادواردز آمریکا با اشاره به اینکه یارانه ارزی کالاها باید حذف شود، گفت: در ایران صرفا ارز، طلا و خودرو ابزار سرمایه گذاری است.

 • ارزهای مجازی جای خود را در اقتصاد جهانی باز می‌کنند

  این روزها ارزهای مجازی یا بیت کوین گرانترین ارزهای موجود هستند. دلیل آن ساده است: تقاضا برای پنهانکاری تغییری نکرده است٬ حال آنکه نظام جهانی بانکداری به سوی شفاف سازی پیشرفته است.

 • رویداد مهمی در اقتصاد کشور در شرف وقوع است که به‌نظر می‌رسد بر روند تحولات آینده تاثیر ماندگاری خواهد گذاشت. بند ۳۵ لایحه اصلاح قانون بودجه سال ۹۵ که به تصویب کمیسیون برنامه و بودجه و کمیته بررسی لایحه اصلاح بودجه ۹۵ رسیده است، راه را برای تسویه بدهی‌های دولت از طریق ارزیابی مجدد دارایی‌های خارجی بانک مرکزی هموار کرده است.

 • تصویب چارچوب جدید قراردادهای بالادست صنعت نفت ایران در ماه گذشته در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی راه را برای تصویب این قراردادها در هیات دولت در هفته جاری باز کرد و همچنین باعث گمانه‌زنی کارشناسان درباره آینده صنعت نفت ایران شده است.

 • از نگاه علی دادپی، اقتصاددان ایرانی نوع نگاه به سیاستگذاری اقتصادی و غفلت از نقش عرضه و تقاضا در فرآیندهای اقتصادی بیشترین آسیب را به اقتصاد ونزوئلا رسانده است.

 • آخوندی این بار به آلمان می‌رود

  پس از قرارداد ۱۰.۵ میلیارد یورویی هوایی ایران برای خرید ۱۱۸ ایرباس از فرانسه شاید این بار با سفر وزیر راه و شهرسازی به برلین هم تحول جدیدی برای این حوزه اقتصاد ایران در راه باشد.

 • با دلار ارزان می‌توان اقتصاد را اداره کرد؟

  تحلیل گران اقتصادی از نوسانات اخیر و روند آتی آن و اثرات این کاهش قیمت بر اقتصاد ایران تحلیل های مختلفی دارند اما آنچه مشترک بین کلیه نظرات است پیوند شرایط بازار با اخبار سیاسی روزهای اخیر و آتی می باشد.