{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

ابراهیم شیبانی

اقتصاددان

مدرک تحصیلی

استاد یار

توضیحات

ابراهیم شیبانی در سال ۱۳۲۷ در روستای گرمه شهرستان خور و بیابانک از توابع استان اصفهان به دنیا آمد. وی پس از اتمام تحصیلات ابتدایی، دوره متوسطه را در رشته ریاضی در دبیرستان ادیب تهران با دریافت دیپلم به پایان رساند. وی سپس وارد دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران شد و دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد را در این دانشگاه گذراند و برای ادامه تحصیلات، ابتدا به اروپا و سپس به آمریکا رفت و دیپلم عالی آمار را از موسسه مطالعات اجتماعی لاهه در هلند و کارشناسی ارشد و دکترای اقتصاد را از دانشگاه ایندیانای آمریکا گرفت. وی پس از اتمام تحصیلاتش در رشته اقتصاد به ایران بازگشت و به استادی دانشکده اقتصاد دانشگاه تهران برگزیده شد و در کنار تدریس، مشاغل اجرایی مانند کارشناس ارشد سازمان مدیریت و برنامه ریزی، معاونت مرکز آمار ایران و معاونت اقتصادی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و در نهایت ریاست کل بانک مرکزی را عهده دار گردید. ابراهیم شیبانی مرداد ماه سال ۱۳۸۶ از ریاست بانک مرکزی کناره گیری کرد. شیبانی جایگزین سیدمحسن نبوی سفیر سابق ایران در اتریش شد و کار خود را در سفارت ایران در اتریش آغاز خواهد کردوی هم اکنون به تدریس درس اقتصاد ایران در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه تهران می پردازد.

تحصیلات

دکتری، اقتصاد، دانشگاه ایندیانا، آمریکا کارشناسی ارشد، اقتصاد، دانشگاه ایندیانا، آمریکا دیپلم عالی آمار، موسسه مطالعات اجتماعی لاهه در هلند کارشناسی ارشد، اقتصاد، دانشگاه تهران، ایران کارشناسی، اقتصاد، دانشگاه تهران، ایران

سوابق کاری

استادیار، دانشکده اقتصاد، دانشگاه تهران کارشناس ارشد سازمان مدیریت و برنامه ریزی معاونت مرکز آمار ایران معاونت اقتصادی، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران ریاست کل، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران

لینک‌های دیگر

صفحه شخصی دکتر ابراهیم شیبانی در دانشگاه تهران

  • ابراهیم شیبانی رییس کل اسبق بانک مرکزی معتقد است بسیاری از مشکلات تعاملی بانکی با بخش خارجی بیش از آن که ریشه در قوانین داشته باشد به دشمنی ها با ایران باز می گردد. او می گوید اگر مشکل دشمنی نداشتیم و بحث برجام نبود، برخی ضعف های بانکی اصلا دیده نمی شد.

  • رئیس کمیسیون اقتصادی شورای راهبردی روابط خارجی ضمن تشریح نکات مثبت و منفی قراردادهای جدید نفتی اظهار کرد: من با منتقدان دو آتشه در یک خط قرار ندارم، اما مهم آن است که قراردادها باید با احتیاط منعقد شود تا بتوان موارد غیر قابل پیش بینی راکنترل کرد.

  • رییس کل اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه با توجه به اهمیت پیمانهای پولی برای ایران تاکنون هم اجرایی شدن آن دیر شده است به بیان شرایط ورود به این پیمانها پرداخت.

  • از ماجرای سفر به اتریش تا ۳ بار استعفا

    رئیس کل کم حرف بانک مرکزی در دولت هشتم و نهم سرانجام بعد از ۸ سال سکوت خود را شکست و ناگفته هایی جالب گفت.