{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 372006

معاونت بازرگانی وعملیات شعب هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: فرصت از دست رفته ایران ایر برای فروش بلیت در مسیر خارجی در دوران حج امسال در بخش اکونومی یک میلیون و ۲۵۹ هزار یورو و در بخش بیزینس کلاس یک میلیون و ۷۰۰ هزار یورو اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، «عباس جمشیدی» روز چهارشنبه در حاشیه نشست خبری مدیر عامل ایران‌ایر که به مناسبت پایان عملیات حج تمتع ۹۸ در ساختمان این شرکت برگزار شد،‌ افزود: در دوران حج امسال، عربستان اعلام کرده بود که پروازهای حج ایران فقط باید با هواپیماهای ایران‌ایر انجام شود.

 وی خبر داد که تعهدات ایران ایر (بلیت‌های فروخته شده به مسافران مسیرهای خارجی) در دوران حج را چهار شرکت هواپیمایی برعهده گرفتند و توانستند با انجام پروازهای خارجی، ایران‌ایر را در امر اعزام حجاج یاری کنند.

به گفته جمشیدی، ماهان ایر، قشم ایر، شرکت هواپیمایی اطلس، گلوبال و آسمان پروازهای خارجی هما را در این مدت انجام دادند.

معاونت بازرگانی و عملیات شعب هواپیمایی هما اضافه کرد: سهم ماهان از انجام تعهدات ایران ایر در این مدت جابجایی ۴هزار و۸۳۳ مسافر بوده است. همچنین شرکت هواپیمایی ترکیه حدود شش پرواز خارجی هما را در هفته انجام می‌داد و شرکت هواپیمایی آسمان یک پرواز در هفته را انجام داد.

جمشیدی اضافه کرد: ایران‌ایر برای اجاره هواپیما و عمل کردن به تعهدات خود در قبال مسافرانی که از ماه‌های ابتدایی سال برای تابستان بلیت خریده بودند، هزینه‌های زیادی را پرداخت کرد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری