{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 360153

در دهه ۱۹۵۰ این شهر مرکز موسیقی بود. دهه ۱۹۶۰ هم این شهر شاهد اعتراضات ضد خشونتی بود و در سال ۱۹۹۰ هم دوره‌­ی Dot-com bubble در این شهر شکل گرفت که دوره‌­ی رشد شدید استفاده و پذیرش اینترنت بوده است. از سال ۲۰۰۰ به بعد این شهر قطبی برای غذای سنتی شد که مردم را تشویق به مصرف غذا‌های سنتی و از مصرف غذا‌های فست‌فود جلوگیری کرد. حالا که بیش از یک قرن از خرابی این شهر گذشته، سان فرانسیسکو شاهد رشد دوباره است و کافه‌‌ها، رستوران‌‌ها و موزه‌‌های شهر از همیشه شلوغ‌تر هستند.

سان فرانسیسکو

غذا و رستوران‌‌ها

اگر به دنبال غذای ارگانیک، فصلی و یا غذایی کاملا هنرمندانه هستید، باید به سان فرانسیسکو سفر کنید.  غذا‌های شمال کالیفرنیا بسیار معروف هستند و شما می‌ توانید بهترین غذا‌های خیابانی را در سان فرانسیسکو بیابید. همچنین اگر به دنبال غذا‌های بین‌المللی هستید، به مرکز شهر، شهر چینی‌‌ها و منطقه سوما (SoMa یا South of Market) سری بزنید.

جاذبه‌‌های گردشگری سان فرانسیسکو

پل گلدن گیت

پل گلدن گیت شاید معروف‌ترین پل جهان باشد. این پل که نماد کالیفرنیا است، سان فرانسیسکو را به شهر مارین متصل می‌‌کند. اگر در تابستان سری به این پل بزنید، می‌­توانید منظره‌­ی زیبای برج­‌های پل را که معماری آن­‌ها به سبک آرت دکو هستند در مه تابستانی ببینید و تصاویر زیبایی را ثبت کنید. پارک ملی کنار این پل هم مکان خوبی برای بازی بچه‌‌ها، قدم زدن و دوچرخه‌سواری است.

سان فرانسیسکو

زندان آلکاتراز

شما می‌‌توانید به راحتی  سوار قایق شوید و به زندان آلکاتراز بروید. همیشه دیدن این زندان آسان، اما خروج از آن همیشه سخت بوده! هیچ کسی موفق نشده که از این زندان فرار کند چون آب‌ دریای این منطقه بسیار سرد است. تور کاملی در این زندان برقرار است که می‌‌توانید با تاریخچه‌­ی زندان آشنا شوید و حتی از درون سلول‌‌ها دیدن کنید. این زندان روزگاری می‌زبان آل‌کاپون بوده و حالا می‌‌تواند مقصدی برای آشنایی با تاریخ جنایی شهر باشد.

سان فرانسیسکو

موزه ترموا‌های برقی

تراموا‌های برقی از ماشین‌‌های شهری سان فرانسیسکو هستند که نوستالژی فراوانی دارند و نماد شهر سان فرانسیسکو می‌­باشند. از سال ۱۸۷۳ این تراموا‌های برقی مشغول به کار بوده‌اند. سه مسیر برای این تراموا‌ها وجود دارد که می‌­توانید یکی از آن ‌ها را انتخاب کنید. مسیر پاول ‌هاید  (Powell Hyd)برای دیدن منظره­‌های زیبا، مسیر پاول می‌سون Powell Mason)) که از قسمت‌‌های تاریخی گذر خواهد کرد و مسیر خیابانی کالیفرنیا ((California Street که از محله‌‌های تاریخی عبور می‌‌کند. در موزه‌­ی تراموا‌های قدیمی، شما می‌­توانید دقیقا چگونگی کار سیستم کابل کشی زیرزمینی را کشف کنید.

سان فرانسیسکو

برج کُیت

برای دیدن بهترین مناظر سان فرانسیسکو نیاز نیست که در برج‌‌های بلند منطقه تجاری این شهر ساکن باشید. بلکه لازم است سری به برج کیت بزنید. این برج بسیار قدیمی است و با معماری و طراحی زیبای خود به سبک آرت دکو بر روی تپه تلگراف قرار گرفته است. اگر یک روز با هوای خوب به این برج سر بزنید، از پل گلدن گیت تا آلکاتراز را مشاهده خواهید کرد.

محله چینی‌‌ها

بزرگ‌ترین محله‌­ی چینی‌ آمریکا در کالیفرنیا قرار گرفته است. سری به این محله بزنید و از ادویه فروشی‌‌ها، عطاری‌‌ها و مغازه­‌های طب سوزنی و معابد تائوست دیدن کنید. در رستوران‌‌های محله به دنبال اردک کبابی خوشمزه آویزان در پنجره ‌ها باشید. بهترین زمان برای سر زدن به این محله سال نوی چینی است.

سفر با قایق

باید وارد آب‌‌های سان فرانسیسکو شوید. حتما باید از خلیج سوار قایق شوید و دور شهر گشت و گذاری داشته باشید. می‌‌توانید در یک زمان خوب از مناظر شهر لذت ببرید.

بهترین آب و هوا

برای بهترین آب و هوا باید بین ماه­‌های اوت و اکتبر به سان فرانسیسکو سفر کنید. غروب آفتاب در این زمان  دیرتر از همه جای آمریکا خواهد بود. برای ثبت تصاویری ماندگار در حوالی غروب از پل گلدن گیت، در ماه ‌های ژوئن و ژوئیه به این شهر سفر کنید که هوا کمی خنک‌تر و فستیوال جاز معروف شهر برقرار است. بهار، اواخر پاپیز و همچنین زمستان، هزینه‌‌ها پایین‌تر و جمعیت کم­تر خواهد بود.

سان فرانسیسکو

تقویم رویداد‌ها

مسابقه 12K در کنار خلیج (Across the Bay 12K Race) در تاریخ 14 ژوئیه 2019 در پل گلدن گیت و اسکله ماهیگیری ((Fisherman’s Wharf سان فرانسیسکو:

مسابقه دو کنار خلیج، رویدادی است که در آن باید از پل گلدن گیت بگذرید و ۱۲ کیلومتر بدوید. شما می‌‌توانید این میزان را به ۵ کیلومتر هم برسانید. بعد از مسابقه، مهمانی‌ای در اسکله ماهیگیری ((Fisherman’s Wharf سان فرانسیسکو برگزار خواهد شد.

جشنواره خیابانی نیهونماچی (Nihonmachi)در ماه اوت در منطقه ژاپنی ‌های سان فرانسیسکو

نیهونماچی (Nihonmachi)یک مراسم فرهنگی ژاپنی است که در محله‌­ی ژاپنی‌‌ها و هر ساله بر مبنای جشن گرفتن فرهنگ ژاپن برگزار می‌‌شود. در این رویداد، از انواع موسیقی‌‌ها لذت ببرید، از تایکو گرفته تا هیپ‌‌هاپ، سالسا، راک و جاز.

جشنواره فرینج (Fringe Festival )در تاریخ 5 تا 14 سپتامبر 2019 درتئاتر اکزیت(Exit Theatre, Exit Stage Left, Exit Studio) سان فرانسیسکو

در جشنواره فرینج سالانه‌­ی سان فرانسیسکو، هنرمندان و بازیگران از فرصت چند روزه‌­ی این جشنواره استفاده می‌‌کنند که در صحنه­‌های تئاتر اکزیت ((Exit Theatre, Exit Stage Left, Exit Studio سان فرانسیسکو، نمایش ‌های بین المللی و یا منطقه‌­ای اجرا کنند.

جشنواره Hardly Strictly Bluegrass در تاریخ 4 تا 6 اکتبر 2019 در پارک گلدن استیت Golden State Park))

سبک ‌های موسیقی بلوز، راک و کانتری همگی در این جشنواره حضور دارند. جشنواره Hardly Strictly Bluegrass یک نوع گردهمایی است که برای جشن گرفتن موسیقی برگزار می‌‌شود. هنرمندان، انواع و اقسام ژانر‌ها را خواهند نواخت. بدون پرداخت هزینه می‌‌توانید از این جشنواره لذت ببرید.

چگونه به سان فرانسیسکو سفر کنیم؟

شما می‌ توانید روزانه از تهران به سان فرانسیسکو، با خط هوایی لوفت‌‌هانزا سفر کنید. بلیت شما چه اکونومی و یا پریمیوم اکونومی  باشد چه بیزنس ، به هر حال از سفر خود لذت خواهید برد. با کلاس بیزنس، می‌‌توانید از خدمات خاص داخل پرواز و لانج‌های فرودگاه استفاده کنید. با کلاس پریمیوم اکونومی هم می‌‌توانید تجربه­ای جدید بین کلاس بیزنس و اکونومی داشته باشید و از صندلی­‌های راحت و خدمات داخل پرواز بیشتر نسبت به کلاس اکونومی لذت ببرید. اگر با کلاس اکونومی سفر می‌‌کنید هم می‌­توانید از سرگرمی­‌ها، غذا و نوشیدنی ‌های هیجان انگیز در طول پرواز لذت ببرید. راه بهتری برای پرواز نیست!

سان فرانسیسکو

ارسال نظر