{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 354981

با تصمیم ستاد تنظیم بازار آشفتگی در تعیین نرخ خدمات حمل و نقل مسافری جاده‌ای متوقف شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، با هدف پیشگیری از اعمال سلیقه شرکت‌های حمل و نقل و ارائه‌دهندگان خدمات مسافری و افزایش نامتعارف قیمت‌ها مقرر شد سقف قیمت‌های اجرایی در نوروز سال 1398 ملاک ادامه کار تا پایان سال باشد.

اعضای کارگروه در این نشست که با حضور رضا رحمانی«وزیر صنعت، معدن و تجارت» و عباس قبادی«دبیر ستاد تنظیم بازار» و سایر اعضا برگزار شد، تأکید کردند که افزایش قیمت، ضمن توسعه و نوسازی این بخش در کنار ارائه بهینه خدمات انجام گیرد.

در این نشست همچنین گزارشی مبسوط در خصوص وضعیت تأمین توزیع کالاهای اساسی ارائه شد.

همچنین مقرر شد با هدف تقویت قدرت پیش‌بینی و پیشگیری از نوسانات غیرمعقول در قیمت کالاهای اساسی و سبد مصرفی خانوار، یک کمیته تخصصی و کارشناسی تشکیل شود و نسبت به رصد و پایش زنجیره تأمین کالاهای اساسی اقدام کند.

این کارگروه که با حضور اعضای تخصصی این حوزه تشکیل می‌شود، پیشنهادات لازم برای تصمیم‌سازی را به ستاد تنظیم بازار ارائه خواهد کرد.

در آخرین نشست ستاد تنظیم بازار همچنین تصمیماتی در حوزه محصولات فولادی اتخاذ و مقرر شد مدیریت بهینه در این حوزه از طریق ایجاد اصلاحاتی در کف عرضه واحدهای تولیدی در بورس کالا و همچنین ایجاد تسهیلاتی برای صادرات محصولات فولادی با در نظر گرفتن اولویت تأمین داخل انجام گیرد.

این تصمیمات با مشارکت نمایندگان واحدهای تولیدی و نمایندگان انجمن‌های ذی‌ربط اتخاذ شد.پیش‌بینی شده است اجرای این تصمیمات به تقویت تولید داخلی و خنثی‌سازی تأثیرات تحریم‌های احتمالی آمریکا در صنعت فولاد منجر شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری