{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 279674

مدیرکل بازرگانی داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: از ابتدای فصل برداشت تاکنون ۳ میلیون و ۴۰۰ هزار تن گندم به ارزش ۴.۴ میلیارد تومان خریداری شده که تاکنون یک میلیارد و ۸۵۰ میلیون تومان آن پرداخت شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، گندم از کالاهای اساسی در ایران به شمار می رود که هر ساله خرید تضمینی آن همه ساله از اواخر اسفندماه از شهرستان سرباز در سیستان و بلوچستان و مناطق گرمسیر آغاز و تا اواخر مهرماه در دیگر استانهای سواحل خزری و سردسیر ادامه دارد.
پیش بینی می شود امسال 13.4 میلیون تن گندم در کشور تولید و 10 میلیون تن آن توسط دولت خریداری شود که بر اساس مصوبه شورای اقتصاد در سال زراعی 97 نیز همانند پارسال، هر کیلوگرم گندم معمولی (نان) با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید 2 درصد به مبلغ 13 هزار ریال (1300 تومان) و گندم دوروم 13 هزار و 300ریال (1330 تومان) خریداری می شود.
در این پیوند «سید مومن نیافر» اظهار داشت: در صورت تامین اعتبار، بقیه پول گندمکاران در اسرع وقت به حسابشان واریز می شود.
وی با بیان اینکه امسال همچون سال های گذشته پول گندمکاران با عاملیت بانک کشاورزی از سوی دولت پرداخت می شود، اظهار داشت: برای سهولت در کارها، گندمکاران در اقصی نقاط کشور که شعب و خودپردازهای بانک کشاورزی مستقر باشد، می توانند پول خود را دریافت کنند.
وی اظهار داشت: خرید گندم در 22 استان توسط 600 مرکز خرید شرکت غله در حال انجام است اما در صورت افزایش تعداد استان هایی که موعد برداشت از آنها فرا می رسد، تعداد این مراکز به بیش از هزار مورد خواهد رسید.
چندی پیش مجری طرح گندم وزارت جهادکشاورزی اعلام کرد که تاکنون بیش از 140 هزارتن بذر گندم برای کشت بعدی خریداری شده است.
پارسال نزدیک به 9 میلیون تن گندم به ارزش بیش از 114 هزار میلیارد ریال از گندمکاران سراسر کشور خریداری شد و با توجه به ذخایر سال 1395 همچنان خودکفایی در تولید این محصول استمرار پیدا کرد.
سال 1395 نیز 14 میلیون و 590 هزار تن گندم تولید و 11 میلیون و 525 هزار تن به ارزش بیش از 145 هزار میلیارد ریال خریداری شد.
سال زراعی از ابتدای مهرماه هر سال آغاز می شود و تا پایان شهریور سال بعد ادامه دارد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری