{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 277647

استاندار گیلان؛

استاندار گیلان گفت: خوشبختانه در سال جاری قیمت پیله ابریشم نسبت به سال گذشته حدودا ۱.۵ برابر افزایش داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا،«مصطفی سالاری» در جریان بازدید از اولین برداشت پیله ابریشم در شهرستان لاهیجان، اظهار کرد: با توجه به درخواست کشاورزان درخصوص افزایش تعرفه واردات موفق شدیم این مهم را محقق کنیم و معتقدیم باید به نحوی عمل کنیم که زنجیره کامل صنعت نوغانداری حمایت و پشتیبانی شود.

وی تولید نخ و محصولات دیگر نظیر پوشاک را از جمله فعالیت‌های لازم قلمداد کرد و گفت: باید خطوط تولید و تکنولوژی داخلی این محصولات نوسازی و بروزرسانی شود.

استاندار گیلان، کنترل تعرفه واردات با هدف افزایش قیمت فروش پیله ابریشم و کاهش هزینه تمام شده محصول را دو امر مهم دانست که از طریق کمیته نوغانداری استان قابل پیگیری است.

سالاری، با تأکید بر لزوم افزایش ظرفیت تولید در استان، تصریح کرد: صنعت نوغانداری گیلان در سطح کشور پیشتاز است.

وی با بیان این‌که خوشبختانه در سال جاری قیمت پیله ابریشم نسبت به سال گذشته حدودا 1.5 برابر افزایش داشته است، خاطرنشان کرد: البته معتقدیم این افزایش برای رونق کسب و کار نوغانداران کافی نیست و در تلاشیم تا ارتقای بیشتری پیدا کند.

این مقام مسئول، با بیان این‌که زمینه رشد و ترقی این صنعت در استان از حیث دانش علمی و ظرفیت انسانی بالا است، خاطرنشان کرد: در تلاشیم با رفع موانع موجود شاهد رشد و اعتلای این صنعت مهم استان باشیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری