{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 274920

رئیس هیئت مدیره صنایع آرد کشور گفت: اضافه کردن سبوس بصورت دستی به نان از سوی نانواها تخلف است و مشاهده آن در نانوایی ها پیگیری قانونی دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، حسین یزدجردی در گفتگو با رادیو اقتصاد با اشاره به اینکه سبوس مصرفی در نانوایی ها خوراک دام است افزود: اضافه کردن این سبوس به نان نه تنها خاصیت غذایی ندارد بلکه برای بدن انسان مضر نیز خواهد بود.

وی تبلیغ گسترده از سوی وزارت بهداشت درخصوص خواص نان سبوس دار را سبب اقبال گسترده مردم از این ماده غذایی دانست و گفت: همه ­خواص بیان شده برای سبوس در این ماده غذایی موجود است اما سبوسی که در کارخانه مخلوط در آرد خواهد بود.

رئیس ­­هیئت مدیره صنایع آرد کشور با اشاره به تولید آرد تیره در کشور که دارای سبوس است ادامه داد: در حال حاضر آرد کامل به دلایل بهداشتی در کشور تولید نمی شود اما آرد 88 درصد و 85 درصد تولید که درصورت نیاز به افزایش حجم سبوس آرد،​ این فرایند باید در کارخانه انجام شود.

یزدجردی با اشاره به استاندارد اجباری تولید آرد برای کارخانه ها افزود: افزودن سبوس دستی به آرد از یک سال پیش آغاز شده است که هم اکنون با نظارتهای سازمانهای مسئول به دنبال جلوگیری از این فعالیت هستیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری