{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 262391

با امضاء تفاهم نامه صورت گرفت؛

تفاهم نامه همکاری در بخش های کشاورزی و غذا بین کانون انجمن های صنایع غذایی ایران و اتحادیه مرکزی تعاون های اعتباری کشاورزی ترکیه امروز (شنبه) در اتاق بازرگانی ایران به امضا رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، براساس این تفاهم نامه قرار است از ظرفیت های کشاورزی و صنایع تبدیلی و تکمیلی دو کشور استفاده شود تا بتوانند غذای سالم و با کیفیت کشورهای خود و منطقه را تامین کنند.

«حسین پیرموذن» عضو هیات رییسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در دیدار با «فاحرتین پویراز» مدیرعامل تعاونی های اعتباری کشاورزی ترکیه گفت: در زمان تحریم های ظالمانه علیه ایران بین دو کشور ایران و ترکیه مناسبات و روابط خوبی برقرار بود.

وی اظهار داشت: دولت ایران در بحث های تجاری با همسایه ها پیشنهاد همکاری با ترکیه را به اتاق بازرگانی ایران توصیه کرده و از قوی ترین اتاق های مشترک با اتاق ایران و ترکیه است.

پیرموذن افزود: دو سال قبل هیات ایرانی میهمان اتاق ترکیه بود که مذاکرات خوبی با بخش خصوصی و همکاری دانشگاهی، گمرکی و شناخت شرکت ها و سایت بازرگانی اتاق ایران و ترکیه صورت گرفت و توافق مشترک امروز در حال اجراست.

وی درباره گسترش شهرک های صنعتی گفت: دو کشور درباره ایجاد و توسعه شهرک های صنعتی مشترک توافق کردند که با برنامه ریزی تجار دو کشور تلاش داریم تا در ایران شهرک های صنعتی مجهزی ایجاد شود.

پیرموذن ادامه داد: شهرک های صنعتی قزوین و قم و چند منطقه دیگر را به طرف ترک پیشنهاد داده ایم که در حال بررسی است.

وی اضافه کرد: بخش عمده همکاری های مشترک بین دو کشور درباره صنعت غذاست بنابراین با نگاهی تازه می توانیم از ظرفیت این شهرک ها در حوزه صنعت غذا استفاده کنیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری