{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 259146

وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت آینده‌نگری و بکارگیری روش ها و ابزارهای نوین برای مدیریت بخش کشاورزی و همچنین اتخاذ تدابیر مناسب برای استمرار آرامش حاکم بر بازار محصولات کشاورزی تاکید کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایلنا، محمود حجتی در نشست مشترک مدیران ستادی و روسای سازمان های جهاد کشاورزی استان‌ها با بیان اینکه مدیرت کشاورزی نیازمند نگرش‌های جدید با تحلیل و پردازش مسایل و موضوعات روز بخش کشاورزی است، اظهار داشت: با آینده‌نگری و تحلیل پدیده‌های پیرامون باید از بروز مسایل و مشکلات پیشگیری کنیم و یا آثار نامطلوب را به حداقل برسانیم.

وی تصریح کرد: مدیریت تولید را باید متناسب با تقاضا و مسایل و موضوعات کشاورزی و از ابتدا تا انتها به صورت حلقه های به هم پیوسته و اثرگذار بر یکدیگر دنبال کنیم.

حجتی با تاکید بر اینکه حضور مجموعه وزارت جهاد کشاورزی باید منجر به تسهیل امر کشاورزی و روان‌سازی محیط برای تولیدکنندگان باشد،خاطرنشان کرد: روسای سازمان‌ها باید با برگزاری جلسات هماهنگی با دستگاه‌های تابعه و دستگاه‌های مرتبط بیرونی،زمینه تسهیل کار کشاورزان را فراهم کنند تا تولیدکنندگان فقط دغدغه تولید داشته باشند.

وی با بیان اینکه کشاورزی در حوزه تولید و مصرف فعالیتی وقفه ناپذیر است و به طور مستمر توسط اقدامات و رفتارهای پیرامونی متاثر می‌شود،اظهار کرد: براین اساس باید با رویکردی فعالانه و آینده‌نگرانه کارها و فعالیت‌ها به گونه‌ای انجام شود که اثرات پدیده‌های پیرامونی بر بخش کشاورزی به حداقل برسد.

حجتی گفت: شرایطی باید فراهم شود که نهاده‌های تولید به ویژه در صنعت دامپروری توسط تولیدکنندگان تامین شود.

وی خاطرنشان ساخت: برای پیشبرد سیاست‌های کشاورزی نیازمند کار اجتماعی و فرهنگی به منظور تقویت باور تولیدکنندگان به زنجیره‌های تولید هستیم.

حجتی با اشاره به اینکه مدیران کشاورزی مسئولیت دارند برای مسایل و مشکلات تولیدکنندگان و کشاورزان و تامین مایحتاج مردم در حوزه مصرف، راه‌حل مناسب را در وقت مقرر پیدا و اعمال کنند، تصریح کرد: لازم است از اتخاذ تصمیمات موردی پرهیز و نسبت به تدبیر و تمهید و وضع رویه‌ها، دستورالعمل‌ها و موازین عمومی و اعلام آن به مردم اقدام شود تا متقاضیان نیاز به مراجعه به مجموعه وزارت جهاد کشاورزی نداشته باشند.

وزیر جهاد کشاورزی یادآور شد:با توجه به پیشرفت‌های دانش و تکنولوژی‌های کشاورزی باید نگرش‌ها، شیوه‌ها و ابزارهای جدید را در مدیریت‌ها اعمال کنیم.

حجتی تاکید کرد: با عنایت به شرایط مناسب تولید محصولات کشاورزی به ویژه کالاهای اساسی باید با اتخاذ تدابیر مناسب، طوری عمل کنیم تا وقفه‌ای در بازاررسانی محصولات کشاورزی ایجاد نشود و آرامش کنونی تا پایان تعطیلات نوروز بر بازار حاکم باشد.

وی اظهار داشت: ایجاد آمادگی‌های لازم برای تامین نهاده‌ها در مناطق سردسیری و همچنین خرید کلزا و گندم در مناطق گرمسیری ضروری است.

در این نشست، حجت الاسلام  و المسلمین تقوی نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی نیز با بیان این که سرمایه های انسانی و مدیران از مهمترین منابع برای پیشرفت و تعالی یک جامعه

هستند،اظهار داشت:بر اساس روایات دینی مدیران باید از ویژگی هایی همچون وجاهت،صداقت،حسن تدبیر،شجاعت و سعه صدر برخوردار باشند.

همچنین در این نشست،مجریان طرح های گندم و دانه های روغنی از وضعیت تولید این محصولات،مدیرعامل شرکت بازرگانی درباره آمادگی برای خرید تضمینی محصولات یاد شده و معاون توسعه بازرگانی و صنایع کشاورزی در زمینه تامین کالاهای مورد نیاز بازار شب عید به طور جداگانه گزارشی ارائه کردند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری