{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 247323

در راستای پیگیری ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی صورت گرفت؛

در راستای بررسی و پیگیری مفاد آیین نامه ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی، جلسه کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال برگزار و هشت تصمیم اتخاذ شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، در راستای بررسی و پیگیری مفاد آیین‌نامه ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی، جلسه کمیسیون تخصصی شورای عالی اشتغال برگزار و هشت تصمیم اتخاذ شد.

در این جلسه که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، بررسی و پیگیری مفاد آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و دستور کار ارائه گزارش اقدامات، برنامه‌ها و راهکارهای رفع موانع اجرایی توسط صندوق توسعه ملی، بانک مرکزی،  بانک کشاورزی، بانک توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کار آفرینی امید با حضور نمایندگان صندوق‌ها، بانک‌های عامل پرداخت کننده تسهیلات و سایر دستگاه‌های اجرایی در دستور کار قرار گرفت.

 هشت تصمیم اتخاذ شده در این نشست به این شرح است:

۱. پرداخت تسهیلات نباید با هدف پول پاشی انجام شود و منجر به مهاجرت نشود.

۲. برنامه های مداخله برای توسعه اشتغال مقدم بر پرداخت تسهیلات باشد.

۳. مشاوران و نیروهای محلی محور سرمایه‌گذاری، مدیریت کسب و کار و توسعه بازار باشند.

۴. تسهیلات حتما باید در چارچوب رسته‌های در اولویت و حلقه‌های پر ارزش و با توجه به زنجیره ارزش و بازار پرکشش پایدار پرداخت شود و تمام دستگاه‌های اجرایی متولی پرداخت تسهیلات با دقت بالا بوده و باید نسبت به انتخاب طرح‌ها، بهره گیری از مشاوران مورد اعتماد و متخصص و راهنمایی متقاضیان اقدام کنند.

 ۵. به منظور اجرایی‌تر شدن و رصد برنامه و ایجاد حساسیت حداکثری، جلسات کمیسیون تخصصی اشتغال به طور متناوب در دستگاه‌های اجرایی و سازمانهای اصلی اثرگذار تشکیل شود.

 ۶. برای استفاده از ظرفیت صندوق‌های ضمانت سرمایه‌گذاری، صندوق‌های ضمانت منتخب بصورت تعهدی افزایش یابد و صندوق‌های ضمانت در کنار روستاییان قرار گیرند و برای افزایش سرمایه صندوق‌های ضمانت اقدام کنند.

 ۷. سازمان فنی و حرفه‌ای موظف است تا طی زمان مقرر برای انجام فرایند پرداخت تسهیلات، آموزش های عمومی، کارآفرینی و فنی و تخصصی برای رسته‌های مشخص شده را برای متقاضیان دریافت تسهیلات اجرا کند.  

 ۸. کمیته‌های فنی و کارگروه اشتغال استان در کمترین زمان طرح‌ها را مصوب کنند و موسسه‌های عامل متولی پرداخت تسهیلات روستایی دارای وحدت رویه باشند.

همچنین در این جلسه اعلام شد که تاکنون ۵۰ هزار ثبت نام برای سرمایه‌گذاری در سامانه کارا صورت گرفته و حدود ۸۰۰۰ طرح برای بررسی به سامانه مربوط ارجاع شده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری