{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 247272

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از افزایش ۱۰۰۰ تومانی قیمت جوجه یکروزه در بازار خبر داد و گفت: احتمال افزایش قیمت مرغ در بازار طی روزهای آینده وجود دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، محمد یوسفی با بیان اینکه قیمت جوجه یکروزه در از حدود ۱۰ روز قبل به تدریج در بازار افزایش یافته است، اظهارداشت: طی این مدت قیمت هر قطعه جوجه یکروزه حداقل ۱۰۰۰ تومان گران شده است.  

وی اضافه کرد: هم اکنون جوجه یکروزه در قیمت های مختلفی عرضه می شود و نرخ آن بین ۲۵۰۰ تا ۳۲۰۰ تومان متغیر است.  

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی با بیان اینکه دلیل این مساله تقاضای زیاد است، گفت: برای تامین گوشت مرغ شب عید، تقاضا برای جوجه یکروزه در بازار افزایش یافته ضمن اینکه قسمتی از این مساله نیز مربوط به شیوع آنفلوانزا می شود که بر اثر آن  بخشی از جمعیت مرغ مادر معدوم شدند البته دفتر طیور  وزارت جهاد کشاورزی تمهیداتی برای جبران این موضوع اندیشید تا جبران شود.  

یوسفی درباره تاثیر افزایش قیمت جوجه بر نرخ مرغ در بازار افزود: فعلا که این مساله بر روی قیمت مرغ تاثیر ندارد چون مرغ هایی که الان وارد بازار می شوند جوجه ریزی هایی آنها قبلا انجام شده، اما مرغ هایی که حدود ۵۰ روز آینده وارد بازار خواهند شد از این مساله متاثر خواهند بود، بنابراین احتمال قیمت مرغ طی روزهای آینده وجود دارد چرا که مرغ داران نمی توانند زیان کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری