کد خبر 244028

تخصیص نیافتن اعتبارات مانع توسعه زیرساخت‌ها شد

رئیس دیوان محاسبات کشور گفت: تخصیص نیافتن به موقع اعتبارات عمرانی مانع توسعه زیرساخت های آب، کشاورزی، شیلات، راه، آموزش و بهداشت در شهرستان چابهار شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، عادل آذر روز پنجشنبه در سفر به چابهار اظهار داشت: چابهار از جمله مناطقی است که با توجه به موقعیت جغرافیایی و راهبردی آن باید یکی از توسعه یافته ترین مناطق کشور و مردم آن در رفاه و بهره مند از امکانات لازم باشند.

وی بیان کرد: وجود مشکلات در زمینه آب، برق، تلفن و اینترنت و بهداشت هیچ توجیهی ندارد و باید مردم این منطقه از حداقل امکانات بهره مند باشند.

وی با بیان اینکه میزان اعتبارات پیش بینی شده برروی کاغذ با اعتبارات تخصیص یافته برای طرح های مختلف تفاوت زیادی دارد، خاطرنشان کرد: علت عدم اجرا و بهره برداری طرح های مختلف تخصیص ناچیز اعتبارات است که باید دلایل این امر بررسی شود.

رئیس دیوان محاسبات کشور ادامه داد: هزاران نفر از مردم چابهار در حاشیه شهر بدون امکانات آب، برق، فضاهای آموزشی و بهداشتی زندگی می کنند که در باورم نمی گنجید چابهار همچنین نقطه ای داشته باشد.

آذر گفت: به عنوان یک مسئول کشوری تصور ونگاهم از چابهار خیلی متفاوت بود و فکر می کردم این منطقه یک کارگاه بزرگ است که پروژه های مختلف در حال اجرا هستند و مردم آن بدون هیچ مشکلات در کارهای مختلف مشغول کار هستند.

وی تصریح کرد: بیکاری در چابهار یکی از مشکلات مهم است و طرح های مختلف شیلاتی، خدماتی و صنعتی نتوانسته اند مشکلات بیکاری را حل کنند.

وی به بازدید خود از طرح های مختلف نظیر بنادرشهید بهشتی و شهید کلانتری، مجتمع پتروشیمی، بنادر صیادی رمین، بریس و پسابندر، طرح پرورش میگو گواتر و رودیک، نوار ساحلی و مناطق گردشگری اشاره و خاطرنشان کرد: صیادان سالها در انتظار لایروبی بنادر صیادی گل گرفته هستند و اعتباری برای آن تخصیص پیدا نمی کند.

وی افزود: دیوان محاسبات کار نظارت بر عملکرد مسئولان دولتی کشور و حسابرسی و تفریغ بودجه کل کشور را بر عهده دارد و قطعا عدم تخصیص به موقع اعتبارات به چابهار را شخصا پیگیری می کنم تا به نتیجه مطلوب برسد.

وی ادامه داد: نمایندگان مردم، مسئولان محلی، شوراهای اسلامی و فعالان اجتماعی و فرهنگی باید پیگیری لازم برای حل مشکلات را انجام دهند .

وی گفت: یکی از اهداف سفر به چابهار پیگیری پیشرفت فیزیکی طرح های عمرانی و اشتغالزایی سواحل مکران است تا از نزدیک با مسائل و مشکلات پیش رو آشنا و برای رفع مشکلات تلاش و کوشش کنیم.

رئیس دیوان محاسبات کشور خطاب به مردم و مسئولان چابهار قول داد که مسائل و مشکلات عدم تخصیص به موقع اعتبارات و کندی پیشرفت فیزیکی طرح ها را به مسئولان ارشد کشوری گزارش می کند تا به نتیجه مثبت و مطلوب برسند.

آذر انحرافات در بودجه را از مشکلات و تخلفات مهم در کشور عنوان کرد و گفت: بارها بودجه اختصاص پیدا کرده در جای خودش هزینه نشده است.

وی اظهار امیدواری کرد سواحل مکران با توجه به تاکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب هر چه سریعتر توسعه پیدا کند و مشکلات مردم در بخش های مختلف مرتفع شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۱

    "زیر ساخت" همون "پای بست" خودمونه دیگه؟!