{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 243541

مدیر پروژه راهبری زنجیره‌ تأمین کالای شکر شرکت بازرگانی دولتی ایران:

مدیر پروژه راهبری زنجیره‌ی تأمین کالای شکر شرکت بازرگانی دولتی ایران، گفت: با توجه به افزایش میزان تولید چغندر قند در سال‌جاری، که رسیدن به خودکفایی در تأمین قند و شکر مورد نیاز کشور را نوید می‌دهد، بخشنامه خرید مقدار ۵۰ هزار تن شکرسفید استحصالی توسط کارخانه‌های قند چغندری به شرکت‌های غله و خدمات بازرگانی استان‌ها ابلاغ شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین، علیرضا فیاضی هدف از این اقدام را حمایت از کشاورزان عنوان کرد و افزود: شرکت بازرگانی دولتی ایران در راستای حمایت از کشاورزان و پشتیبانی از تولید چغندرقند و تأمین ذخایر راهبردی شکر خود، مرحله‌ی اول خرید بخشی از شکر سفید تولیدی کارخانجات قند چغندری در کشور را از ابتدای هفته جاری آغاز کرده است.

وی ادامه داد: در این راستا، قرارداد مرحله‌ی اول خرید به میزان 50 هزار تن شکر سفید تولیدداخلی از تعداد 26 کارخانه قند چغندری، که در سال‌جاری از کشاورزان چغندرقند خریداری کرده‌اند، توسط شرکت‌های غله و خدمات بازرگانی استان‌ها تنظیم و منعقد شده است.

مشاور معاون وزیرجهادکشاورزی اظهار کرد: میزان شکر سفید قابل خریداری از هر کارخانه با هماهنگی انجمن صنفی کارخانجات قند و شکر کشور و بر حسب میزان خرید چغندرقند از کشاورزان تعیین و به شرکت‌های غله و خدمات بازرگانی استان‌ها جهت انجام عملیات خرید ابلاغ شده است.

مدیر پروژه راهبری زنجیره‌ی تأمین‌کالای شکر شرکت بازرگانی دولتی ایران بیان کرد: در سال‌جاری میزان تولید چغندر قند کشور به بیش از 7 میلیون و 500 هزار تن رسیده است که رکوردی بی‌سابقه در کشور می‌باشد.

فیاضی گفت: با توجه به میزان چغندرقند تولید شده، پیش بینی می‌شود که امسال 9/1 میلیون تن شکر درکشور تولید شود، که با توجه به نیاز مصرفی 2/2 میلیون تنی سالانه، وارد مرحله‌ای از خودکفایی در تامین این کالای اساسی شده‌ایم.

وی با بیان اینکه در گذشته بیش از50 درصد شکر مورد نیاز مصرفی کشور از طریق واردات تأمین می‌شد، افزود: در سال‌های نه چندان دور بالغ بر یک میلیون تن شکر خام وارد کشور می‌شد.

فیاضی در پایان تاکید کرد: با تدابیر دولت محترم و برنامه‌های وزارت جهادکشاورزی در زمینه افزایش خوداتکایی ملی و تحقق سیاست‌های اقتصادمقاومتی، در سال‌جاری حدود 90 درصد ازکل نیاز کشور به شکر از طریق تولید داخلی و تنها 10درصد از محل واردات تأمین خواهدشد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری