{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 232910

مهار فقر نیازمند آن است که بتوانیم تولید کنیم

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت:۱۲ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای اشتغال روستائیان و شهرهای کمتر از١٠ هزار نفر درنظر گرفته شده است و با ایجاد اشتغال می توانیم گامی برای رفع فقر برداریم.

«علی ربیعی» روز سه شنبه در کمیسیون شورای عالی رفاه و در محل سالن تلاش برگزار شد،افزود: رئیس جمهوری رفع فقر را جزء برنامه های دولت دوازدهم قرار داده تا در قالب برنامه ششم توسعه بتوانیم این مهم را عملیاتی کنیم. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی ادامه داد: مهار فقر نیازمند آن است که تولید کنیم و به همین منظور باید کمیسیون های اصلی را برای توجه به تولید بیشتر در کشور فعال کنیم.

ربیعی با تاکید بر برگزاری چهار نشست شورای عالی رفاه در سال، گفت: منابعی که از محل هدفمندی بدست می آید، باید با سازمان برنامه در قالب برنامه های منسجم رفاهی هزینه شود.

وی تاکید کرد: اشتغال حمایتی زیر ۱۰هزار نفر در روستاها باید پیگیری شود تا این افراد بتوانند در چرخه توانمندسازی در حوزه رفاه قرار گیرند و می توان این افراد را با برنامه و پیگیری مداوم به اشتغال خرد وصل کرد.

ربیعی تاکید کرد: شورای عالی رفاه در فصل جدید باید کار کارشناسی انجام دهد تا هدفگذاری خود را روی رفع فقر متمرکز کند.

وی با بیان اینکه با اجرای همه این برنامه ها در سال ۹۷،باید برنامه رفاهی برای توانمندسازی داشته باشیم، افزود: به جراحی های سخت اجتماعی نیاز داریم و جهت رفاه درازمدت نیازمندیم که اینها انجام شود.

کمیسیون شورای عالی رفاه به موضوعاتی چون تصویب سیاست های رفاهی مبتنی بر رفع فقر مطلق، کاهش فقر نسبی و بررسی و تصویب آیین نامه نحوه تشکیل و اداره نشست های شورای عالی رفاه و توابع آن می پردازد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری