رئیس اتحادیه میوه و تره بار خبر داد؛

عرضه میوه‌های تنظیم بازاری شب عید آغاز شده است/ هر کیلوگرم میوه تنظیم بازاری عید چند؟

رئیس اتحادیه میوه و تره بار با بیان اینکه از ۵ اسفندماه جاری عرضه میوه‌های تنظیم بازاری شب عید آغاز شده است، گفت: قیمت ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان برای هر کیلوگرم پرتقال و قیمت ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان برای هر کیلوگرم سیب تنظیم بازاری شب عید تعیین شده است.

عرضه میوه‌های تنظیم بازاری شب عید آغاز شده است/ هر کیلوگرم میوه تنظیم بازاری عید چند؟

اقتصاد آنلاین - سپیده قاسمی، در دی ماه سالجاری تأمین و تنظیم بازار میوه شب عید بر عهده بخش خصوصی گذاشته شد. این واگذاری پس از حاشیه‌های تأمین و عرضه میوه شب عید سال گذشته انجام شد.

پس از این واگذاری مصطفی دارایی نژاد، رئیس اتحادیه میوه و تره بار، در گفت و گو با اقتصاد آنلاین از سوی بخش خصوصی بخش خصوصی تعهد داد که، اگر دولتی‌ها از دخالت در بازار میوه شب عید دست بردارند، میوه شب عید را ۱۵ درصد زیر نرخ بازار عرضه کنند.

امروز دارایی نژاد به اقتصاد آنلاین خبر داد که بخش خصوصی عرضه میو‌های تنظیم بازاری شب عید را آغاز کرده است.

وی تصریح کرد: آغاز عرضه میوه‌های تنظیم بازاری شب عید به تدریج از ۵ اسفند در میادین اصلی پایتخت شروع و اکنون در حال انجام است.

دارایی نژاد میزان عرضه میوه‌های تنظیم بازاری در میدان میوه و تره بار را ۵ هزار تن اعلام کرد و افزود: از این ۵ هزار تن ۲ هزار ۵۰۰ تن پرتقال و ۲ هزار و ۵۰۰ تن سیب است.

وی در پاسخ به این پرسش که چه قیمت‌های برای پرتقال و سیب تنظیم بازاری شب عید تعیین شده است، اظهار کرد: قیمت ۱۲ تا ۱۸ هزار تومان برای هر کیلوگرم پرتقال و قیمت ۱۵ تا ۲۵ هزار تومان برای هر کیلوگرم سیب تنظیم بازاری شب عید تعیین شده است.

دارایی نژاد درباره دیگر میوه‌های پر مصرف نوروز نیز گفت: کیوی، نارنگی و خیار از دیگر میوه‌های داخلی پر مصرف در ایام نوروز هستند که به اندازه نیاز این ایام تأمین و انبار شده است و آن‌ها نیز در حال عرضه هستند.

وی قیمت هر کیلوگرم کیوی در میادین میوه و تره بار را ۲۰ تا ۴۰ هزار تومان، هر کیلوگرم نارنگی را از ۱۵ تا ۵۵ هزار تومان و هر کیلوگرم خیار را ۱۰ تا ۲۵ هزار تومان اعلام کرد.

دارائی نژاد قیمت هر کیلوگرم انار در میادین میوه و تره بار را نیز از ۲۵ تا ۶۰ هزار تومان عنوان کرد.

رئیس اتحادیه میوه و تره بار همچنین قیمت هر کیلوگرم میوه وارداتی موز در میادین میوه و تره بار ۴۵ تا ۶۵ هزار تومان اعلام کرد.

ارسال نظر
ارسال نظر