کد خبر 576632

ابلاغ ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات تکمیلی مکانیزاسیون کشاورزی در ۶ ماهه دوم سال جاری

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی گفت: روز گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان به منظور تسهیلات تکمیلی مکانیزاسیون کشاورزی برای استان های سراسر کشور ابلاغ شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایانا، کامبیز عباسی، اظهار کرد: با پیگیری های وزیر جهاد کشاورزی و همراهی های بانک کشاورزی، روز گذشته ۷۰۰ میلیارد تومان به منظور تسهیلات تکمیلی مکانیزاسیون کشاورزی برای استان های سراسر کشور ابلاغ شده است.

وی افزود: در ۶ ماهه اول سال جاری بیش از ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان جذب سرمایه گذاری در حوزه مکانیزاسیون کشاورزی داشتیم که نسبت به سال گذشته تقریبا دو برابر شده و رشد ۱۰۰ درصدی داشته است.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی با بیان این که ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به سرعت به استان ها ابلاغ خواهد شد، عنوان کرد: این سرمایه به عنوان یک سهمیه تکمیلی تسهیلات خط اعتباری شماره ۹ است و امیدواریم جذب این تسهیلات هم به سرعت انجام شود.

وی با اشاره به این که امسال وضعیت عرضه و جذب تراکتور بسیار خوب بود، تصریح کرد: علی رغم محدودیت ها و افزایش تقاضا نسبت به عرضه، از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۲ هزار پیش‌فاکتور صادر شده و نزدیک به ۱۱ هزار دستگاه از این پیش‌فاکتورها عملیاتی شده است، همچنین تراکتورسازی ایران هم نزدیک به ۶ هزار و ۵۰۰ دستگاه تراکتور را تحویل داده است، ضمن این که ۵ هزار دستگاه تراکتور مانده تعهد از سال گذشته خود را هم تسویه کرده است.

عباسی ادامه داد: تا امروز حدود ۱۷ هزار دستگاه تراکتور در حال ورود به بخش کشاورزی است و حدود ۴ هزار دستگاه هم مانده تعهد کارخانه تراکتور سازی است که تا دو ماه دیگر به دست کشاورزان خواهد رسید.

به گفته وی، علاوه بر ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات در نظر گرفته شده برای بخش مکانیزاسیون، حدود ۳۸۰۰ دستگاه تراکتور به صورت پیش فروش نقدی به فروش خواهد رسید.

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی خاطرنشان کرد: برای نیمه دوم سال بر روی ادوات و دنباله بندهای کشاورزی هدفگذاری کرده ایم و سرمایه گذاری ابلاغ شده به استان معطوف به تهیه این تجهیزات است و این هدفگذاری در تمام زیر بخش های زراعت، باغبانی، دام و طیور و گلخانه ها ترسیم شده است.

ارسال نظر