{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 398597

به رغم اینکه مسئولان وعده داده‌اند قیمت گوجه‌فرنگی به زودی با عرضه بیشتر این محصول به بازار ارزان خواهد شد، اما بهای این کالا همچنان به صورت روزانه در حال افزایش است.

اقتصادآنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ گوجه‌فرنگی از جمله کالاهایی است که همگام با افزایش بهای بنزین قیمت آن افزایش یافته و اگرچه تا هفته گذشته از کیلویی حدود 4هزار تومان به 13 تا 15هزار تومان رسیده بود اما حالا دو سه روزی است که در سطح شهر با قیمت‌های نجومی به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

طبق بررسی‌های میدانی خبرنگار اقتصادآنلاین از وضعیت قیمت گوجه در مغازه‌های میوه فروشی شمال، مرکز و جنوب تهران، قیمت گوجه بوته‌ای در مرکز و جنوب شهر بین 12 تا 14هزار تومان و گلخانه‌ای بین 16500 تا 20هزار تومان متغیر است و همچنین در مراکز تره‌بار با قیمت 12هزار تومان به فروش می‌رسد.

این درحالیست که مشاهدات نشان می‌دهد گوجه بوته‌ای کیفیت بسیار پایینی داشته و حتی در برخی مغازه‌ها گوجه‌های له‌شده غیرقابل استفاده نیز با قیمت 12هزار تومان فروخته می‌شود.

البته قیمت این محصول در شمال تهران با سایر نقاط شهر تفاوت فاحشی دارد و به نظر می‌رسد در مناطق مرفه نشین گوجه حکم طلا را پیدا کرده، چراکه بررسی‌ها حاکی از آن است که در برخی از مغازه‌های شمال شهر گوجه کیلویی 50 تا 60 هزار تومان عرضه می‌شود و البته مشتری‌های خاص خود را هم دارد.

اگرچه بنابر گفته مسئولان، گوجه‌فرنگی‌های کشت جنوب تا چند روز آینده روانه بازار می‌شود و قیمت این محصول تعدیل خواهد شد؛ اما با توجه به شرایط اقتصادی نامطلوب مردم و پرمصرف بودن این محصول در سفره خانوار، ضرورت دارد تا مقامات مسئول با سرعت بیشتری اقدام به تنظیم بازار گوجه‌فرنگی کنند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  حتما رسیدگی میشود "دیز" در جدول موجود نیست.

 • مهدی
  ۰ ۰

  سلام اینقدر اغراق نکنید سزای گران فروش نخریدن است حالا اگر گوجه نخوریم چه میشود مادران ایرانی آنقدر هنرمند هستند که بتوانند غذاهایی تهیه کنند که نیاز به گوجه نباشد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  گوجه قاتل کلیه است
  با نشان‌دادن استعداد خر شدن، بیشتر خرت میکنند
  واقعاً چه دلیلی دارد تا اینقدر در برابر گرگهای بازاری کرنش کنی؟!
  بخدا اگر کسی یکماه گوجه نخورد هیچ مرضی نمیگیرد ولی وامپیر گوشمالی میشود

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری